voor Afghaanse politie' 7 Politie pakt Britten met zware wapens op Fiscus waarschuwt voor nepbrieven Twee dagen durende overval opgelost 'Toestand Morgan niet levensbedreigend' Bezoekers TT rijden te hard Tbs'er loopt vrij rond door 'nalatigheid' 'IND wordt misbruikt voor terreuraanpak' Wiebrig 26 oudste melkkoe maken sinds maandag honderden Natuur. De kunst kan direct vanaf bers kunnen er nog tot en met mor- schilderijen met als thema Naar de de ezel gekocht worden. Liefheb- gen terecht, foto Valerie Kuypers/ANP zaterdag 26 juni 2010 standig aan doen om wel een be sluit voor een politiemissie voor te bereiden. „Maar het is op dit mo ment niet aan ons om met een concreet voorstel te komen", zei minister Eimert van Middelkoop (Defensie) gisteren. De politietrainingsmissie van de Navo heeft ruim 450 trainers no dig. Om de kersverse Afghaanse agenten bij hun werk te begelei den, is daarnaast behoefte aan 170 teams die elk uit ongeveer vijftien tot twintig mensen bestaan (totaal 2.550 a 3.400). Bovendien heeft de Europese poli tiemissie EU-pol een tekort van DEN HAAG Met de aanhouding van zes ver dachten heeft de politie een twee dagen durende overval uit 2007 op een vooraanstaand medewerker van het Europees Octrooibureau in Rijswijk opgelost. Drie jaar geleden werd de destijds 59-jarige man in zijn Haagse wo ning op gewelddadige wijze over vallen en gedurende bijna twee da gen gegijzeld. HARDERWIJK De toestand van de jonge vrouw tjesorka Morgan is 'niet meer le vensbedreigend', maar de verzor gers moeten alert blijven. Dat zegt het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier is opgevangen. Mor gan heeft mogelijk een inwendige infectie die met medicatie wordt behandeld. De orka werd woens dag uit de Waddenzee gevist. ongeveer honderd man. Het aantal Afghaanse politieagenten neemt naar verwachting toe van 98.000 nu tot 134.000 in oktober 2011. Ve len krijgen een achtweekse basis training, waarbij ze ook leren hoe ze bepaalde wapens moeten ge bruiken. Een nieuwe training is in de maak. Daarbij krijgen de agenten eerst een opleiding van acht weken in een trainingscentrum en vervol gens een praktijktraining van acht tien weken. De Afghaanse regering, de Europe se Unie en de Navo overleggen nog over de vraag waar extra trai- ASSEN Bij een politiecontrole van motor rijders op weg naar de TT in Assen, zijn acht rijbewijzen ingenomen en werden 150 motorrijders be keurd voor te hard rijden. Bij Hoek van Holland hield de politie don derdag en gisteren alcoholcontro les omdat daar veel motorrijders met de boot uit Engeland aankwa men. Drie motorrijders hadden te veel gedronken. DEN HAAG De Inspectie voor de Sanctietoepas sing ziet een 'nalatigheid' in de zaak van een Albanese Kosovaar. Hij kreeg hier tbs wegens het do den van een man maar loopt in Ko sovo vrij rond. Zijn tbs werd ge staakt op voorwaarde dat hij in Ko sovo werd behandeld. Justitie wist ten onrechte niet dat de behandel aar in Kosovo zich terugtrok. ners en begeleiders het meest ur gent zijn. „De EU en de Navo heb ben herhaaldelijk laten weten spe cifieke Nederlandse expertise ter ondersteuning van dit proces zeer te verwelkomen, mede vanwege de Nederlandse ervaring in Afgha nistan sinds 2002", schrijven de mi nisters Maxime Verhagen (Buiten landse Zaken) en Eimert van Mid delkoop in een brief aan de Twee de Kamer. Op dit moment werken er 24 Ne derlanders voor de EUpol-missie in Afghanistan: zeventien politie medewerkers, vier marechaussees en drie civiele experts. AMSTERDAM - De Immigratie- en Naturalisatiedienst laat zich op een 'onaanvaardbare' manier voor het karretje spannen van inlichtingen dienst AIVD. Kan een vermeende terrorist niet via het strafrecht wor den aangepakt, dan gebeurt het met het vreemdelingenrecht. Dat stelt advocaat Flip Schüller, die een terrorismeverdachte bijstaat die sinds zijn vijfde jaar in Neder land woont. Hij was een van de vier die vorig jaar bij Somalië wer den opgepakt. Volgens justitie wa ren ze onderweg naar een trai ningskamp voor moslimextremis ten. „Na een jaar is er geen bewijs." Op grond van uitsluitend AIVD-in- formatie besloot de IND de man tot ongewenst vreemdeling te ver klaren en hem vast te zetten in af wachting van uitzetting naar Ma rokko. De advocaat eist nu bij de rechter dat de IND bij de AIVD kijkt hoe hard haar informatie is. AMSTERDAM - De Amsterdamse po litie denkt een liquidatie te heb ben voorkomen door de arrestatie van zes Engelse criminelen. De zes beschikten over professionele wa pens. Het slachtoffer zou een ri vaal zijn. Twee groepen criminelen uit het drugsmilieu van Liverpool vech ten een vete uit waarin al verschei dene slachtoffers zijn gevallen. Het conflict wordt inmiddels ook in het buitenland uitgevochten. De Amsterdamse recherche kreeg via de Britse opsporingsdiensten een tip dat een van beide partijen plannen had een rivaal dood te schieten in Amsterdam. Daarop werd een spoedoperatie opgezet. De Britse diensten konden niet melden wie het beoogde slachtof fer was. De regionale recherche kreeg met het oog op de grote tijdsdruk hulp van andere recher cheonderdelen. Een arrestatieteam heeft twee verdachten op straat op gepakt, drie werden klemgereden, de zesde werd in een woning ge pakt. Tijdens de aanhoudingen en huiszoekingen vond de politie drie automatische geweren, een pis tool, een revolver en munitie. De arrestaties werden al verricht op 10 juni, maar de politie maakte ze pas vrijdag bekend om het onder zoek niet te verstoren. De verdach ten zijn 37 tot 62 jaar. De politie sluit niet uit nog meer mensen te arresteren. Een woord voerder van de Britse Serious Orga nised Crime Agency (Soca) zegt dat alle zes verdachten bekende cri minelen zijn in het Verenigd Ko ninkrijk. Hoewel onbekend is op wie zij het hadden voorzien, gaan de Britse en de Amsterdamse poli tie ervan uit een liquidatie te heb ben voorkomen. DEN HAAG - De Belastingdienst waarschuwt goededoelenorganisa- ties voor oplichting door een be drijf dat brieven heeft verstuurd die lijken op die van de Belasting dienst. De afzender van de brieven is het bedrijf ANBINET. In de brieven wordt de goede doe len gevraagd om 28,50 euro te beta len voor het gebruik van de naam of het logo 'ANBI'. Deze afkorting staat voor alge meen nut beogende instelling, waarvoor gunstige belastingregelin gen gelden. Maar registratie van een goed doel is kostenloos, en daarom heeft de Belastingdienst besloten om juridische stappen te ondernemen tegen de afzender van de brieven. Daarnaast heeft de Belastingdienst de koepels van goededoelenorgani- saties in Nederland voor de oplich ting gewaarschuwd. Goede doelen die zo'n brief heb ben ontvangen wordt door de fis cus geadviseerd om aangifte we gens oplichting bij de politie te doen. RIEL - Wiebrig 26, de oudste melk producerende koe van Nederland, wordt gemolken op haar boerderij in het Brabantse Riel. De koe werd gisteren 20 jaar en heeft in haar le ven volgens boerenorganisatie LTO Nederland ongeveer 142.000 liter melk gegeven en vijftien keer ge kalfd. Een doorsnee koe wordt niet ouder dan zes of zeven jaar. Als een koe een jaar langer leeft, levert dat niet alleen 8.000 tot 10.000 liter meer melk op. Ook is er dan minder opfok van jong vee nodig, en dat be tekent minder productie van mest, CO, en ammoniak. foto ANP/PvE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7