Hulst bezuinigt Hulst haakt met eigen miljoen extra 261 zeeland Wim en Wilma zeggen de bierpomp vaarwel Doof Sombere boodschap gemeente MAXIMILIAAN Stichting Reus Hulst zoekt vrijwilligers en sponsors Veer op Hansweert is maandag in de vaart Linda Vandromme in La Vie En Rose almanak Theo Jordans toont in zomer eigen werk Rabobank opent contactcentrum zaterdag 26 juni 2010 door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst moet in de begroting voor 2011 voor een miljoen euro extra aan bezuini gingsmaatregelen treffen. Wethouder Adri Totté bracht dat slechts nieuws aan de leden van de adviescommissie Middelen. De reeds voorgestelde bezuinigin gen en belastingverhogingen tot een bedrag van zeven ton zijn niet langer toereikend om een sluiten de begroting te kunnen presente ren. De extra tegenvaller van een miljoen heeft te maken met ver mindering van de rijksbijdrage aan de gemeente. De fractie Groot Hontenisse toon de zich in de vergadering van de commissie Middelen 'onaange naam verrast' door de mededeling van Totté. „Dit valt ons zwaar op de maag want we hadden er eigenlijk juist op gerekend dat het allemaal wel mee zou vallen", zei Luc Mangnus namens Groot Hontenisse. Oppositiepartijen Algemeen Be lang Groot Hulst, Progressief Hulst, SP en onafhankelijk raads lid Jos van Eek veegden de vloer aan met de door het college gepre senteerde cijfers. Volgens Frans de Vries zit de ge meente door de vorming van een college met anderhalve nieuwe wethouder opgescheept met twee ton extra structurele bestuurskos- ten. Van Eek stelde in dat verband voor het financiële plaatje eens te schet sen, als Hulst niet met vier fullti me wethouders wordt bestuurd, maar met dagelijks bestuurders die voor 0,8 FTE op de loonlijst staan. „Dat levert een besparing op van twintig procent en hebben we zo een ton binnen." WD'er Ed Peer- bolte drong er op aan zo snel mo gelijk met een kerntakendiscussie te starten om te zien waar in de ge meentebegroting aan de kosten kant nog geld te halen is. „We staan voor zeer pijnlijke keuzes. Daar zou onze discussie over moe ten gaan", vond hij. Het bestuur wil snel een werkgroep optuigen die moet gaan bekijken op welke manier Hulst de financiële proble men te lijf kan gaan. Die proble men beperken zich niet tot 2011, maar strekken zich door de aange kondigde ingrijpende rijksbezuini gingen uit over andere jaren. PERKPOLDER Ondanks gedoe over gemeentelijke subsidies komt het zomerveer Perk- polder-Hansweert maandag in de vaart. „Ik heb verplichtingen tegen over scholen", aldus schipper Lau rens de Brouwer. Hij hoopt volgen de week op klaarheid over de subsi dies. Het veer vaart in principe tot en met 27 augustus op maandag, woensdag, vrijdag en zondag. Ver trektijden: www.rondjepontje.nl HULST De Belgische kunstenares Linda Vandromme exposeert tot en met 1 augustus in galerie La Vie En Rose, aan de Lange Nieuwstraat 22 in het Hulster Kunstkwartier. De galerie is elk weekend geopend van 13 tot 17 uur. Vandromme werkt intuïtief in gemengde technieken. Ze volgde teken- en schilderles aan de Acade mie van Sint-Niklaas en gaf eerder een geslaagde workshop in Hulst. CROEDE Schilder Theo Jordans laat op zo merse zaterdagen een expositie met eigen werk zien in zijn atelier aan de Schuitvlotstraat 28 in Groe- de. Het atelier is vanaf vandaag tot en met 7 augustus elke zaterdag open tussen 10 en 18 uur. Verder is de ex positie op afspraak te bezichtigen: 06 24786677. www.theojordans.nl SLUIS De Rabobank West-Zeeuws-Vlaan- deren opent per 1 juli een Bedrij ven Contact Centrum (BCC). Het BCC is gevestigd in het hoofdkan toor van de bank in Sluis. In het BCC werken medewerkers uit de regio die bedrijven klanten telefo nisch en per e-mail helpen. Het BCC is bereikbaar via telefoonnum mer 0117-442300 en e-mailadres Bedrijven@wzvl.rabobank.nl. Tip? redactie@pzc.nl De vrouw van middelbare leeftijd in Temeuzen wordt geteisterd door een groeiende doofheid. Dat hindert haar ernstig in haar dagelijkse be slommeringen, zowel in de privésfeer als tijdens haar werk in de horeca. Klanten, die een bestelling plaatsen, krijgen vaak geheel andere drankjes voorgeschoteld dan ze hadden be steld. In het geroezemoes wordt een pintje immers al snel een wijntje. Staat ze thuis in de keuken en wordt haar iets toegeroepen, dan leidt dat meestentijds tot algehele verwarring. Deze week vroeg haar liefhebbende, telefonerende echtgenoot haar even een aantekening voor hem. te maken. 'Ruzie Markt', waren de trefwoor den. Op het memobriefje las hij later terug: 'Rudy Mark'. Bezoekersmanager Monique de Bruijn met het schaalmodel van keizer Maximiliaan de Eerste, de (eerste) reus van de stad Hulst. foto Mark Neelemans tmgg&xsi# ZUIDDORPE - Hij zat eigenlijk z'n hele leven in het bier. Jarenlang vertegenwoordigde Wim Allon- sius in heel Nederland een grote bierbrouwer. Hij hield er zijn bij naam Wim Palm aan over. In die hoedanigheid probeerde hij aan horecaondernemers, van kroeg baas tot hotelier, het Belgische bier merk te slijten. Met veel succes. Tien jaar geleden nam hij, samen met echtgenote Wilma, café 't Ge meentehuis op het Dorpsplein in Zuiddorpe over. Het moest een bruin café worden en dat werd het, vooral dankzij Wilma. Zij: „Het geheim is dat je op vaste tijden op moet zijn, dat alle klan ten gelijk zijn - arm of rijk - en niet schromen om ook op je vrije dag de zaak open te houden, voor al bij speciale gebeurtenissen." Vooral Wim drukte door de jaren heen nadrukkelijk z'n stempel op wat de hechte gemeenschap Zuid dorpe bezighoudt: de Boekweit feesten, de biljartclub, de jaarlijkse wielerronde en niet te vergeten de recente actie voor het behoud van de enige pinautomaat op het dorp. Wim: „Een dorpscafé is meer dan zomaar een café. Het is een tref punt voor de dorpsbewoners, waar lief en leed worden gedeeld." Dinsdagmiddag om 16.00 uur ne men Wim en Wilma afscheid. Wim en Wilma Allonsius stappen na (65) maakte naam in de Nederlandse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 78