PZC Dorpsraden boos op gemeente Sluis Chauffeur ziet ook niet alles ZONDAG GEOPEND ss 'EEUWS-VL :N 26 en 27 2S 28 en 29 KADERNOTA Bezuinigingen vallen ook niet goed bij basisscholen, verhuurkantoren en evenementenorganisaties adverteer in juli en augustus in de dagelijkse Zaterdag 26 juni 2010 A AKI AaIN Hulst haakt met reus Maximiliaan aan bij folkloristische traditie Zeeuwse bataljon van Nationale Reserve oefent in Oostburg Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Martijn de Koning SLUIS - De dorps- en stadsraden in West-Zeeuws-Vlaanderen zijn boos dat de gemeente Sluis het on langs beloofde extraatje van ïooo euro weer in wil trekken. Ook ver wijten ze het college een gebrek aan goede communicatie. De gemeente en de raden onderte kenden begin dit jaar nog een con venant, waarin onder meer een extra bijdrage van ïooo euro be loofd werd. Het nieuwe college wil die beslissing terugdraaien. Onbe trouwbaar bestuur, zei Frederique Versluijs donderdag namens de dorps- en stadsraden tegen de ge meenteraad. Die was bijeen om te praten over de kadernota. „Boven dien is er niet met ons overlegd, terwijl de gemeente in het conve nant belooft beter te gaan commu niceren. Hoe serieus worden de dorpsraden eigenlijk genomen?" Er waren meer insprekers die de raad wilden bewegen de door het college voorgestelde bezuinigingen niet over te nemen. Vertegenwoor digers van de basisschoolkoepelbe- sturen Escalda en Scoba spraken hun verbazing uit over de voorge nomen bezuiniging op schoolbege leiding. „In de regio krijgen per jaar ongeveer 140 leerlingen extra hulp", stelde Raymond de Jong (Escalda). „Een deel van hen zal door deze maatregel niet op een re guliere basisschool kunnen blij ven." En dat betekent dat de ge meente juist weer méér geld kwijt is aan leerlingenvervoer, vulde Marc van Vlierberghe (Scoba) aan. „Het is dus de vraag of dit wel een bezuiniging oplevert." Escalda toonde zich ook bezorgd over de voorgenomen bezuiniging op het schoolzwemmen. De verhuurkantoren in de gemeen te Sluis, samenwerkend in de Sa- verka, spraken zich uit tegen de voorgestelde verhoging van de toe ristenbelasting. Directeur Nathalie Elfrink wees de raad erop dat Sluis nu al de hoogste toeristenbelasting heft van alle gemeenten in Zee land. Ook Mark van de Vijver van de organisatie van de Folkloris tische Dag in IJzendijke maakte ge bruik van het spreekrecht. Hij stel de dat de feestdag vervalt als de ge meente haar bijdrage van 15.000 euro intrekt. Helder Zeeuws kon digde meteen aan een motie in te dienen om bijdragen aan de Folk loristische Dag en de Fbkveedag in Oostburg niet te schrappen. Dat ge beurt op 15 juli, wanneer de ge meenteraad een besluit neemt over de inhoud van de kadernota. door Frank van Cooten IJZENDIJKE - Stijn van basisschool Schuttershoek in IJzendijke kijkt in de cabine van de vrachtwagen van Job van der Vinnen met verba zing in de rechterbuitenspiegel van de truck. Van de vijf medeleer lingen die met oranje hesjes bij een aantal pionnen staan, ziet hij er maar twee. Hij ziet met eigen ogen de beruch te dode hoek. Dat was ook de re den waarom chauffeur Van der Vinnen bij de brandweerkazerne in IJzendijke de leerlingen wees op de gevaren. „Steeds meer vrachtwagens zijn uitgerust met extra spiegels en ca mera's en er wordt nu gewerkt aan speciale sensoren en alarmsys temen, maar mijn advies is zo ver mogelijk uit de buurt van een groot voertuig te blijven. Het ge vaar zit in een klein hoekje." Een voor een klauterden de leerlin gen in de cabine om dit met eigen ogen te ervaren. Leerlingen van de basisschool Schuttershoek in IJzendijke kwamen er gisteren achter dat de chauffeur ook niet altijd alles kan zien als hij zo'n gevaarte als deze tankwagen bestuurt. foto Peter Nicolai Zomerkrant Bereik uw doelgroep door te adverteren in de dagelijkse Zomerkrant! Naast de vaste lezers bereikt u eveneens de vele toeristen die Zeeland zomers aandoen. Voor meer informatie neemt u contact op met: Verkoopteam Zeeland, telefoon (0118) 434 070 of via mail: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Absdaalseweg 19, Telefoon 0114-320080 www.brugman.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77