stukje dichterbij zeeland29 Sluis schaft schoolbus voor kleine kernen af Snelle bolides in Hoedekenskerke Olympische spelen op z'n Thools Kampioenschap voor Stichting Buurtwerk behendige honden houdt een fietstocht PVV zoekt nieuw talent! www.pw.nl Buitenmis en muziek in de Manhuistuin Openluchtdienst bij De Zwarte Weel door Martijn de Koning en Raymond de Fret sint kruis - De gemeente Borsele stemde begin deze maand onder meer naar voorbeeld van de ge meente Sluis in met aanschaf van een dorpsbus voor Ellewoutsdijk. Maar juist in Sluis wordt de rege ling nu afgeschaft uit vrees voor precedentwerking. Kinderen uit het dorpje Sint Kruis worden vanaf volgend jaar niet meer op kosten van de gemeente Sluis naar basisscholen in Aarden burg gebracht. Dat voorstel doet het college aan de Sluise gemeente raad. De regeling bestond al sinds 1950. Door de maatregel bespaart de armlastige gemeente jaarlijks 7000 euro, maar het kan op ter mijn veel meer opleveren. Het col lege wil er ook mee voorkomen dat dorpen waar in de toekomst eventueel kleine scholen de deu ren sluiten, eenzelfde regeling clai men. Op dit moment maken zo'n twin tig kinderen uit elf gezinnen ge bruik van het scholenvervoer, waarvoor ze overigens wel een ei gen bijdrage betalen. Inwoners van Sint Kruis gaan proberen de gemeenteraad te overtuigen van de noodzaak van het vervoer. Ook in de Borselse gemeenteraad was er vrees voor precedentwer king. WD, SGP-Christenunie en D'66 stemden daarom tegen het voorstel. Desondanks konden in woners van Ellewoutsdijk opge lucht ademhalen. Het busje is in middels door de gemeente aange schaft. Autobedrijf Tholen B.V. ruim 75 jaar een begrip in mobiliteit verkoop xfd j onderhoud .saab/ tuning Gagelboslaan 161 Bergen op Zoom Tel. 0164-247636 E: info@tholenbv.nl www.tholenbv.nlwww.saabtuning.nl hoedekenskerke - Liefhebbers van pijlsnelle vierwielers kunnen morgen (zondag) hun hart opha len in de haven van Hoedekensker ke. De Belgische Lotus Club viert zijn 35-jarig bestaan namelijk met een rit, waarbij een tussenstop wordt gemaakt bij grandcafé De Steiger aan de haven van het dorp. Tussen 12.30 uur en 14.00 uur worden er 55 Lotus-auto's langs het water ge parkeerd. De wagens zijn dan vrij te bezichtigen. Na de tussenstop zetten de wa gens door Zeeland koers naar Bel gië. Q www.grandcafe-paviljoen-desteiger.nl WILHELMINADORP GOES Het Nederlands Kampioenschap be hendigheid wordt zaterdag 26 juni gehouden op het terrein van KC Zeeland aan de Westhavendijk in Wilhelminadorp. Honden van aller lei rassen moeten een springpar- cours en een raakvlakparcours af leggen. Van 9.00 tot 17.00 uur. Stichting Buurtwerk Goes-Zuid houdt vandaag een fietstocht. Start tussen 13.00 en 13.30 uur bij buurt huis De Pit aan de Appelstraat in Goes-Zuid. Deelname kost 4 euro, waarbij een kop koffie is inbegre pen. De tocht stond eigenlijk vori ge week gepland. PARTIJ VOOR DE VRIJHEID De Partij voor de Vrijheid is op zoek naar kandidaten voor de Provinciale Staten en de Eerste Kamer. zaterdag 26 juni 2010 oud-vossemeer - Inwoners van zes Thoolse dorpen be gonnen gisteravond aan een tweedaagse sportieve strijd: de Tholympics. Het evenement vindt plaats in het kader van '600 jaar Oud-Vossemeer'. De mannen en vrouwen binden de strijd met elkaar aan in onder meer levend tafelvoetbal, tobbedansen, buikglijden en de wa- terkakrace. Ook vandaag wordt op sportpark De Vossen- berg nog de hele dag gesport. Om 20.00 uur worden de prijzen uitgereikt in de tent bij het sportpark. foto Leo Adriaansen GOES BIEZELINGE Muziekvereniging Vlijt en Volhar ding uit Oost-Souburg geeft zon dag een concert in de Manhuistuin in Goes van 12.00 tot 13.00 uur. Om 15.30 begint er een openlucht- dienst met De Bethelband en Tante Sjaan van theatergroep RE:look. Bij de Zwarte Weel in Biezelinge staat morgen (zondag) weer de jaar lijkse openluchtdienst op de rol. Voorganger is Ilse Hogeweg. Nova Melodica en Nova Musica zorgen voor de muzikale omlijsting. De dienst begint om 11.30 uur. De voorbereidingen zijn in volle gang. foto's Lex de Meester Torenstraat 46, Serooskerke Walcheren I v rf- ei9e" grond. Een schkte- g I rend, statig huis met zeer veel ruimte (1280 m3 p iT"' 261 m2) en mogelijkhe- [ZZSSSSE.* den. Er is tevens een vakantieappartement. ~**sBBKÊÊÊÊÊÊÊÊl f ideaal voor bed break- NIEUW fast o.i.d..

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73