zeeland 127 vallen en opstaan Scholen zien niks in gratis ramples Jackson-danser Timor Vergunningen voor Steffens naar Goes parkeren uitgebreid ontfermen zich over twee eigen kinderen en zes pleegkinderen Y* vAVermeulen Autoverhuur zaterdag 26 juni 2010 338 Zeeuwse pleeggezinnen van AZZ. En om misverstanden maar te voorkomen, een pleeggezin met acht kinderen is niet doorsnee. Peter en Elma staan aan het hoofd van een zogenoemd gezinshuis. El- ma is als fulltime moeder in dienst van AZZ, Peter is naast zijn werk als docent continu vrijwillig in de weer. Zeven jaar geleden ontferm den zij zich over hun eerste pleeg kind. „Eigenlijk wilden we het toen al zeven jaar. Maar een cursus voor aspirant-ouders leerde ons dat we er nog helemaal niet klaar voor waren. Onze twee eigen kin deren waren nog klein, die vroe gen logischerwijs nog erg veel aan dacht. Als test kregen we toen een 'papieren kind' mee naar huis. We moesten in ons dagelijks leven re kening houden met een kind van dertien, die er dus in de realiteit nog niet was. Nou, dat ging heie foto Ruben Oreel WMfMjgasgBs&atm winjiimmm maal niet. Wij vergaten hem voort durend", vertelt Elma. Hun telgen Joos en Rein werden groter en zelfstandiger en dus be gon het gevoel na zeven jaar toch weer te knagen. Elma: „De eerste kwam en na een paar jaar hadden we het gevoel dat er in ons hart en huis nog ruimte was voor een tweede pleegkind. Peter en ik had den toen allebei nog een baan bui ten de deur. Dat bleek te zwaar, dus ben ik gestopt met werken. Totdat de mogelijkheid om een ge zinshuis te stichten ging spelen. Dat betekende meteen dat er nog vier kinderen bij zouden komen. Dat sprak ons erg aan. Weet je, ik heb de mooiste baan van de hele wereld: ik ben fulltime moeder! Het is heel intensief maar ik kom zo tot mijn recht, (e moet als pleeg ouder veerkracht hebben, veel kun nen verdragen en blij zijn met po sitieve stapjes op microniveau." Peter en Elma hebben pleegkinde ren, die perspectiefbiedende zorg nodig hebben. „In principe blijven ze tot ze volwassen zijn bij ons. We proberen wel zoveel mogelijk contact met de biologische ouders en broers en zussen te onderhou den. Die band blijft essentieel voor elk kind. Dat neemt niet weg dat het voor ons als pleegouders soms lastig is, omdat de biologi sche ouders vooral in de beginfase vaak moeite met ons hebben. Als er vervelende boodschappen moe ten worden overgebracht, neemt AZZ dat voor zijn rekening." De eerlijkheid gebiedt te zeggen dat vooral de komst van de laatste vier pleegkinderen een enorme im pact op het gezin had. „Bijvoor beeld op onze eigen kinderen. Niet alleen in de zin van aandacht, maar bijvoorbeeld ook in hun ge voel naar de anderen toe. Denk aan het wegcijferen van jouw ei gen gevoel, omdat er om je heen zoveel anderen zijn waar je aan dacht aan wilt geven", zegt Elma. Peter neemt binnenkort een jaar verlof, zodat hij zijn band met de kinderen kan intensiveren. Elma: „Het is een natuurlijk proces dat een kind dat al moeite heeft om zich te binden, zich vaak eerst vast klampt aan een persoon. Vaak wint de pleegmoeder eerst vertrou wen. Voor vaders is dat soms pijn lijk. Op een contactdag leer je ook op dit vlak van elkaar." Wethouder De Bat (midden, staand) bekijkt met leerlingen van Edudelta de filmpjes die zij maakten rond het thema 'ramp'. foto Willem Mieras door Claudia Sondervan GOES - Als er een ramp in Zeeland gebeurt, dan zal het wel een over stroming zijn. Denken de eerste en tweedejaars leerlingen van het vmbo van Edudelta in Goes ten minste. Daar zijn ze ook het bangst voor: „Je hebt maar even de tijd om je zelf en je spullen naar boven te brengen en daarna kun je niets meer doen", verwoordde een jon gen het gisteren bij een les over rampen. Hoewel, wist wethouder Jo-Annes De Bat: Goes zal groten deels droog blijven. „Dat kun je zien op de Risicokaart en dat kan het Waterschap je zo vertellen." De wethouder kwam op bezoek bij Edudelta om te zien wat de leerlingen deden met het gratis les pakket 'Denk Vooruit' dat de Vei ligheidsregio Zeeland alle middel bare scholen heeft aangeboden. Dat aanbod geschiedde in maart. Tot nu toe is Edudelta de enige school die het pakket van vijf les sen heeft opgepakt. De Veiligheids regio heeft geen idee waarom er niet meer scholen volgen, maar houdt het aanbod nog tot eind vol gend jaar staande. Met het pakket gaan de leerlingen na wat voor onheil zich zou kun nen voltrekken, hoe je daar op voor te bereiden en wat te doen als de ramp zich voltrekt. Vrijdag kregen de Edudelta-studenten een demonstratie brandblussen in de loods van de school. Met ter zake kundige uitleg van een brandweer man konden leerlingen uit eigen ervaring merken dat het hanteren van een C02-brandblusser geen kwestie is van lukraak spuiten. Ook maakten leerlingen films rond de subthema's van de ramp- les: gevaarlijke stoffen, natuurbran- den, overstroming en pandemie. Dat gevaarlijke stoffen in Zeeland - „Het Sloegebied zit er vol mee", zei De Bat nog - een grote rol spe len, daar was de groep studenten goed van doordrongen. „Maar is hier echt niemand bang voor een ramp met de kerncentra le?", vroeg De Bat verbaasd. Mwah, nou nee, reageerden de leerlingen, die recent nog een be zoek aan Covra aflegden. „De kans op een ongeluk is zo klein, dat die eigenlijk niet bestaat", wist een jongen zich te herinneren. De Bat: „Ja, dat weten ze daar goed te ver tellen. Het is wel bijzonder dat mensen in het noorden van het land wel bang zijn voor een kern ongeval en in Zeeland nauwelijks. We zijn er blijkbaar heel erg aan gewend." door Luc Oggel GOES - De inmiddels wereldbe roemde danser Timor Steffens, die als enige Nederlander zou mee doen aan Michael Jackson's This is It-concerten, geeft op 4 juli een workshop in Sportpunt Zeeland in Goes. Steffens is naar Zeeland gehaald door dansschool MoveslDancewa- rehouse in Goes. Naast Steffens ko men ook de Amerikaanse choreo grafen Misha Gabriel en Eddy Mo rales. Zij werk(t)en onder andere met lanet Jackson, Mariah Carey, Justin Timberlake, Pink en Missy Elliot. Noami Vos van Moves! is erg blij met de komst van met name Stef fens. „Het is bijzonder, want hij woont nu in Amerika en dit is zijn enige workshop in Nederland. In de Randstad zijn ze jaloers", lacht ze. Zo'n vijftig dansers uit Neder land, België en Duitsland hebben zich aangemeld voor de work shops, maar er zijn nog een paar plekken vrij. Aanmelden via goes@moves.nl. Het tv-program- ma RTL Boulevard komt opnames maken. Mensen die willen komen kijken naar de workshops zijn ook welkom, zij betalen vijf euro en tree. De workshops beginnen om 12.00 en duren tot 18.00 uur. door Luc Oggel GOES - Bewoners van de parkeerzo- nes in Goes-Noord en -Zuid krij gen meer parkeerverguningen. Dat hebben burgemeester en wethou ders besloten. In een aantal Goese wijken strookt het aantal aanvragen niet met de aanwezige parkeerplaatsen. Met na me in noord en - in mindere mate - zuid is dat een probleem. „Daar lopen we echt klem, uit onder zoek is gebleken dat de bezettings graad vaak niet overeenkomt met het aantal vergeven vergunningen. Daarom is besloten daar het aantal vergunningen voor bewoners te verhogen en voor bedrijven te ver lagen", zegt wethouder Jo-Annes de Bat „Een vraag die we nog moe ten beantwoorden, is of we ieder een die bij een bedrijf werkt een vergunning laten aanvragen of dat je hen, net als in de binnenstad, op loopafstand laat parkeren." Ook voor andere delen van Goes, zoals West en Centrum, wordt de situatie in beeld gebracht. Goes denkt verder na over een ho ger tarief voor de vergunningen. „We zitten vrij laag, dus er zijn mensen die er één aanvragen, maar hem niet gebruiken. Door de prijs te verhogen, snijd je wat dood hout weg", aldus De Bat. Pearyweg 6 GOES Tel: 0113-561812 Web: www.vermeulenautoverhuur.nl Altijd de auto die u nodig hebi, wanneer u hem nodig hebt... En niet als u hem niet nodig hebt! Mobiliteitsoplossingen voor particulier én bedrijf.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71