Het is rennen, vliegen, 261 ze 'Uitspraak RvS over AH nog eens goed bekijken' Ongeluk terwijl vrouw hulp aan anderen verleent BIJL GERRITSMA RIOOLSER VICE Stijlvolle badkamers tegels PLEEGZORCDAC Peter en Elma Borcheld uit Nieuw- en Sint Joosland Excursie turegluren in Scherpenissepolder Zon laat bootjes varen VIDEO Veer naar Hansweert vaart vanaf maandag zaterdag 26 juni 2010 Een vrouw aan het hoofd in Goes? Stem op www.pzc.nl/bevelanden. door Luc Oggel GOES - Goes gaat de uitspraak van de Raad van State, waarin is be paald dat Albert Heijn geen tijdelij ke winkel mag openen op bedrij venterrein Klein Frankrijk, 'goed bekijken'. Dat zegt wethouder Jo-Annes de Bat. Het college had vrijstelling van het bestemmingsplan verleend voor de plannen van AH. De Raad van State oordeelde woensdag echter dat de supermarkt geen winkel mag beginnen in het pand van Au- toTeam, omdat de tijdelijkheid - AH wil de winkel maximaal tien jaar openhouden - niet voldoende is gewaarborgd. Concurrent Agri- markt heeft de hoogste bestuurs rechter daarmee aan zijn zijde ge kregen. De Bat zet vraagtekens bij de uit spraak. „Dat probleem van die tij delijkheid zie ik niet zo, want je kunt als gemeente altijd nog hand haven." Volgens hem ligt 'alles nog open'. „We zullen in overleg moe ten met AH, misschien valt er nog iets te organiseren. Bijvoorbeeld door een nieuwe, andere vergun ning af te geven." rilland - Een ongelukkige samen loop van omstandigheden deed zich donderdag even na zessen voor op de Oude Rijksweg bij Ril land. Een automobiliste botste op een stilstaande auto van een 54-jarige vrouw uit de gemeente Tholen. Die verleende op dat moment hulp aan enkele fietsers die op het fietspad onderuit waren gegaan. De achterop komende automobilis te had haar auto niet opgemerkt en botste tegen de achterzijde. De bestuurster liep bij de aanrijding lichte verwondingen op. Bij haar in de auto zaten vier kinderen, waaronder een baby. Zij raakten niet gewond. Ontstoppen - Aanleg - Onderhoud - Leveren en legen van vervangputten 0800 - 5 41 96 93 klassiek? door Raymond de Frel ls iedereen aan de bijna vier meter lan- tafel zit en de pie pers dampen, schake len Peter en Elma Borcheld de kookwekker in. Tien minuten lang wordt er niet gepraat, pas daarna mag er weer ge luid komen uit de acht kelen van hun kinderen en pleegkinderen. Dat klinkt heel streng, maar zo is het nou ook weer niet bedoeld. Het is puur een maatregel om orde te houden in het pleeggezin uit Nieuw- en Sint joosland. Peter (50) en Elma (54) dragen de zorg over twee eigen kinderen en zes pleegkinderen, variërend in leef tijd van tien tot negentien jaar. Dat staat gelijk aan rennen, vlie gen, vallen, opstaan en heel wei nig tijd voor jezelf Maar da's een weloverwogen keuze. Vandaag, zaterdag, wisselt het ge zin ervaringen uit met zon hon derd andere Zeeuwse pleegouders die onder de paraplu van jeugd- hulpverlener AZZ opereren. In speelboerderij 't Klok'uus in 's-Heer Arendskerke worden zij met eèn dag vol vertier bedankt voor hun tomeloze inzet. De familie Borcheld is een van de raab karcher Waldammeweg 2,4338 PJ Middelburg Tel: 0118-625055 vAvw.raabkarcher.nl SCHERPENISSE Peter en Elma Borcheld (midden) met vijf van de acht kinderen, over wie zij zich ontfermen. Laat u inspireren in onze showroom en ontvang advies op maat Staatsbosbeheer en Natuur vereni- ging Tholen houden vandaag (za terdag) een excursie in de Scherpe nissepolder aan de zuidkust van Tholen. De excursie turegluren handelt om kust- en weidevogels en eenden. De start is om 13.30 uur vanaf de voormalige kruising Plat- teweg-Gatweg-Schoondorpseweg in Scherpe nisse. Scholieren lieten hun zonnebootjes varen op de Markt in Goes. Bekijk de video op www.pzc.nl/bevelanden. TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl PERKPOLDER Ondanks gedoe over gemeentelijke subsidies komt het zomerveer Perk- polder-Hansweert maandag in de vaart. „Ik heb verplichtingen tegen over scholen", aldus schipper Lau rens de Broiiwer. Hij hoopt volgen de week op klaarheid over de subsi dies. Het veer vaart in principe tot en met 27 augustus op maandag, woensdag, vrijdag en zondag. KINDEROPVANG OP Dagopvang 0 tot 4 jaar BultanseboolM» opvang tot 12 Jaar Weekendopvang 0 tot i Philippine Schoondijke Terneuzen Vlissingen Zaamslag Zulddorpe langs van maandag t/m zondag 19,00 uur www.juultje.nl ije maakt dwl uil van Stkhtlng Prokino GOES - De zon scheen volop, gisteren op de Markt in Goes. Dat kwam goed uit, want basisschoolleerlingen uit heel Zeeland lieten er hun zonnebootjes varen. Die hebben ze gemaakt in het kader van een project waarin ze ken nis maakten met zonne-energie. De meeste bootjes bleken uitstekend te varen en waren snel aan de andere kant van het bassin, foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 70