Klanten bedrijf Bassie en Adriaan vergaat 't lachen 3 halen, 2 betalen 61 Kabinet gaat meer zwartspaarders het leven zuur maken Zeeland wil windberaad met andere provincies '3100 trainers fo)-DE ZUIDSCHOR 800m2, 7 dagen per week open Weervrouw Marjon de Hond weg bij NOS Alexia wordt 5 Schilderij kopen op het strand MISSIE Kabinet schuift besluit door Landgoederenarrangement Welkomst kopje koffie of thee 2 overnachtingen met ontbijtbuffet 2de avond een 3-gangen dinerbuffet 99,00 P.P. Bij besteding van het diner op de 3de dag, krijgt u de 3de overnachting gratis!! Prijs Is op basis van oen 2-persoonskamer excl. Boekingskosten en Milieu en verblijfstoeslag, gratis overnachting Is excl. ontbijt 9,50 p Best Western Hotel Landgoed Ehzerwold - Ehzerallee 14 - 7218 BS Almen 0575-431143 - receptie@ehzerwold.nl - www.ehzerwold.nl NAUTiO LIFESTYLE WATERSPORT Mode, schoenen zeilkleding Zandkreekweg 5, Jachthavens Wolphaartsdijk, 0113-582310 zaterdag 26 juni 2010 MIDDELBURG - Zeeland moet met andere provincies gaan onderhan delen over het aantal windmolens. Dat is volgens provinciebestuurder Harry van Waveren de uitkomst van overleg met minister Tineke Huizinga (Vrom) over de aanleg van grootschalige windmolenpar ken. Deze week werd bekend dat de mi nister elf gebieden in Nederland wil aanwijzen waar grote aantal len windmolens bij elkaar kunnen staan. Zeeland is één van die gebie den. Het Zeeuwse provinciebe stuur is bereid om meer windmo lens toe te staan, maar niet zoveel als de rijksoverheid wil. „We krij gen nu de gelegenheid om samen met de overige provincies een an der voorstel te doen." Dat betekent dat andere provincies meer wind molens moeten neerzetten. Van Waveren zei afgelopen week nog dat hij het niet eerlijk vindt dat een beperkt aantal provincies moet opdraaien voor het opwek ken van alle windenergie. Ook ge meenten als Terneuzen en Noord-Beveland vinden dat ze in middels wel voldoende windturbi nes op hun grondgebied hebben staan. In totaal moet er in Neder land in 2020 6oöo megawatt wor den opgewekt met windmolens. Dat zijn ongeveer 2000 turbines. Daarvan zou vijfhonderd mega watt in Zeeland moeten staan. DEN HAAG - Nederland is van plan voortaan ook fiscale gegevens uit te wisselen met Uruguay, Mauriti us en Brunei. De ministerraad heeft op voorstel van demissionair minister Jan Kees de Jager van Financiën.inge stemd met het sluiten van een uit wisselingsovereenkomst (Tax Infor mation Exchange Agreement) met deze drie landen. Nederland krijgt hiermee extra mogelijkheden in de strijd tegen zwartsparen en belastingontdui- king. Om belastingontduiking op het spoor te komen, gaat Nederland geregeld afspraken aan met landen die bekendstaan als toevluchtsoor- HILVERSUM - Weervrouw Marjon de Hond verlaat per 1 augustus de NOS. De Hond presenteerde voor de NOS sinds 1999 het weer. Ze heeft de omroep laten weten toe ze zijn aan een nieuwe stap in haar carrière. „De Hond zoekt een nieuwe uitda ging buiten de hectiek van het da gelijks nieuws", aldus een woord voerster van de NOS. De Hond was sinds september al niet meer op de radio te horen of aan het slot van het NOS Journaal op tele visie te zien. Het vaste weerteam van de omroep bestaat nu uit Er- win Kroll, Gerrit Hiemstra en Mar co Verhoef Vorige week werd bekend dat me teoroloog Willemijn Hoebert eind juni op invalbasis bij de NOS aan de slag gaat. De Fiscale inlichtingen en opsporingsdienst (FIOD) heeft na een in tensief strafrechtelijk onderzoek het Openbaar Ministe rie gevraagd het beleggingsbedrijf BAOG in Apeldoorn te vervolgen. De directieleden komen uit Apeldoorn en Zwolle. De afkorting van deze vennoot schap onder firma blijkt overigens - zo ontdekten beleggers later - te staan voor Bassie en Adriaan On roerend Goed. De tientallen parti culieren die er geld in hebben ge stoken is het lachen inmiddels ver gaan. BAOG wordt ervan verdacht haar klanten en de fiscus ernstig te hebben benadeeld. De FIOD stuit te op deze praktijken nadat eind 2008 grootschalig onderzoek werd gehouden naar de praktijken van beleggingsclub Caribbean Com fort, waarbij deels dezelfde men sen zijn betrokken. Bovendien de den diverse klanten, die zich besto len voelen, aangifte. BAOG is vol gens haar eigen documenten een groep particulieren die zowel indi vidueel als gezamenlijk al dan niet in wisselende samenstellingen in vesteert in particuliere woonhui zen. De vennootschap onder fir ma werkt met een soort obligatie constructie, die overigens nergens is geregistreerd. Klanten verstrekten BAOG een le ning voor een periode van mini maal vijf jaar - soms met geld uit de overwaarde van een woning. Daarop werd een hoge rentever goeding beloofd, tot wel twaalf procent. Als onderpand dienden woningen in onder meer Zwolle, die BAOG met het geld zou heb ben gekocht. Op diverse panden heeft de Belastingdienst beslag ge legd. Na eerst een periode van on regelmatige betalingen krijgen de beleggers sinds september 2008 he lemaal geen rente meer. Ze zijn bang dat ze straks ook hun inleg, kwijt zijn. In oktober 2008 luidde BAOG de noodklok richting haar klanten. Vanwege de economische crisis zou het moeilijk zijn de ren te te blijven uitkeren. BAOG pro beerde met een aanvullende over eenkomst de beleggers te verlei den tot een nieuw contract. Dat ge beurde met lichte dwang, want er werd benadrukt dat de geldgevers niet gediend zouden zijn met een faillissement van BAOG. „Dan zijn de geldgevers immers hun inleg kwijt", schreef BAOG. den voor zwartspaarders. Het be treft dan geen belastingverdragen, maar overeenkomsten om fiscale gegevens uit te wisselen. Met bijvoorbeeld Gibraltar, de Ba- hama's en Monaco maakte ons land eerder al dergelijke bilaterale afspraken. Op basis van een uitwisselingsover eenkomst kan Nederland volgens demissionair minister van Financiën De Jager bij de belasting dienst van een ander land gericht informatie opvragen over spaarte goeden, dividenden en winstuitke ringen. Inmiddels is er met meer dan der tig landen een dergelijke overeen komst gesloten. WASSENAAR - Prinses Alexia, de tweede dochter van prins Wil- lem-Alexander en prinses Maxi ma, wordt vandaag 5 jaar. Ze viert haar verjaardag thuis in villa de Ei kenhorst op landgoed De Horsten in Wassenaar. Haar papa moet tijdens het feestje voor een paar uur verstek laten gaan. Willem-Alexander is vanoch tend in Den Haag om de zesde Ne derlandse Veteranendag bij te wo nen. foto Lex van Lieshout/ANP 3 of 4 daags arrangement Kabinet bereidt geen besluit voor over politiemissie naar Af ghanistan. Zo'n beslissing moet nieuw kabinet nemen. Onvrede bij GroenLinks over uitstel. EU en Navo willen Nederland se expertise. DEN HAAG - In Afghanistan zijn tus sen de 3.100 en 3.900 buitenlandse trainers nodig om de Afghaanse politie op te leiden en te begelei den. Dat blijkt uit een inventarisa tie die de ministeries van Buiten landse Zaken en Defensie gisteren naar de Tweede Kamer hebben ge stuurd. Een meerderheid van de Tweede Kamer had het demissionaire kabi net gevraagd de behoefte aan poli- tietrainers in kaart te brengen en een besluit over een Nederlandse politiemissie met eigen militaire beveiligers voor te bereiden. Dat eerste is nu gedaan, het tweede is volgens de verantwoordelijk minis ters de taak van een nieuw kabi net. Dat laatste besluit leidde tot onvre de bij GroenLinks. Volgens die par tij zou het huidige kabinet er ver- NOORDWIJK - Een kunstschilderes is het werk tijdens het jaarlijkse Schil- op het strand van Noordwijk aan derfestival. Vijfenzeventig schilders

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 6