Zeeland PZC Goes in Concert trekt stekker eruit Armeense kunst bij De Vroone Doof BEVELANDEN-THOLEN 26 en 27 28 en 29 Goesenaren zien niks in jodiumpil tegen straling adverteer in Juli en augustus in de.dagelijkse almanak Zaterdag 26 juni 2010 Peter en Elma Borcheld hebben twee kinderen en zes pleegkinderen 25 Het ideale paard komt ieder jaar een stukje dichterbij Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl EVENEMENT Vanuit horeca wel initiatief voor nieuw muziekspektakel met coverbands op Grote Markt door Luc Oggel GOES - Het evenement Goes in Concert is niet meer. De bezoekersaantallen vielen de laat ste jaren tegen en daarom heeft het stichtingsbestuur besloten de stekker eruit te trekken. Goes in Concert werd sinds 2003 jaarlijks (met uitzondering van 2004) gehouden op de Grote Markt in Goes. Klinkende namen als Blof, Krezip, Guus Meeuwis KAPELLE - De C.D. Vereekestraat in Kapelle is gisteren verfraaid met een kunstwerk. Naast gemeen schapscentrum De Vroone werd een beeld van kunstenaar Eduard Arutjnyan geplaatst. „De kunstenaar heeft het ons te gen kostprijs aangeboden", stelt Fenna 't Jong van de gemeente Ka pelle. „Van dat aanbod hebben we gebruikgemaakt." Arutjnyan werd in 1962 geboren in Armenië, waar hij studeerde aan de kunstacademie. Sinds 1994 woont hij in Nederland en werkt hij als zelfstandig kunstenaar. Mo menteel verblijft Arutjnyan in Goes. fri Kapelle is hij geen onbe kende, want in 2008 stelde hij zijn werk al eens tentoon in het ge meentehuis. Het beeld dat gisteren bij De Vroone werd geplaatst, is een voor stelling van een vader, een moeder en een kind. Later dit jaar volgt nog een officiële onthulling. Een datum daarvoor moet volgens de gemeente nog worden geprikt. GOES - Nog geen tweehonderd mensen in de gemeente Goes heb ben een jodiumpil in huis gehaald ter bescherming tegen de gevolgen van radioactieve straling bij een ramp met de kerncentrales in Bors- sele en Doel. „Dat is erg weinig. Daar willen we wat aan doen," zei wethouder Jo-Annes de Bat giste ren bij een lesproject over voorbe reidingen op rampen bij Edudelta in Goes. De pillen zijn voor inwo ners van 's-Heer Arendskerke sinds 15 maart gratis af te halen op het Stadskantoor. Alle mensen jon ger dan 45 jaar in een straal van 10 kilometer om Borssele en Doel kunnen om zo'n pil. Van Velzen, Nick en Simon, Jan Smit en Kane maakten er hun op wachting, maar desondanks ble ven de laatste jaren veel kaarten lig gen. Voorzitter Kees van Overloop van de Stichting Goes in Concert, die de organisatie in 2008 overnam van de Stichting Goes Promotie, kan niet echt een duidelijke oor zaak aanwijzen voor de tanende belangstelling van het evenement. „Het weer was meestal wel rede lijk en we hebben de prijs van de kaartjes zelfs verlaagd. Wellicht dat meespeelde dat Goes in Con cert altijd op zondag was. De spon soring was daardoor ook wat lasti ger te regelen." Verkassen naar de zaterdag is volgens Van Overloop wel overwogen, maar de horeca gaf volgens hem de voorkeur aan zondag. „Op zaterdag zitten de kroegen toch wel vol, op zondag niet." Van Overloop vindt het 'jammer voor Goes' dat het evenement ter ziele is. „Maar we zagen het niet meer gebeuren dat het nog gaat omslaan." Ook Ad Schuurbiers van Goes Pro motie betreurt het dat Goes in Concert niet meer is. „Je ziet toch een beetje dat de klad komt in de kleinere concerten. Het is een be perkte vijver waaruit je kunt vis sen qua artiesten." Goes Promotie zal Goes in Con cert niet opnieuw oppakken, zegt Schuurbiers. Dat moeten we niet doen, het geld in ons potje is voor meerdere evenementen en het risi co is te groot dat die er de dupe van worden." Overigens heeft de Goese horeca inmiddels het initiatief genomen voor een nieuw muziekevenement op de Markt; Goes Live on Stage. Op 17 en 18 juli geven verschillen de (landelijke) coverbands acte de presence. Het gaat om Over the Ed ge, Catch, Robinson, Campaign, Groove Department en Pitchlight. „Als het aanslaat doen we het op 28 en 29 augustus weer", zegt Jor- dy Huyssen van Heartbreak Café. Zomerkrant Tip? redactie@pzc.nl Bereik uw doelgroep door te adverteren in de dagelijkse Zomerkrant! Naast de vaste lezers bereikt u eveneens de vele toeristen die Zeeland zomers aandoen. Voor meer informatie neemt u contact op met: Verkoopteam Zeeland, telefoon (0118) 434 070 of via mail: teamzeeland@bndestem-pzc.nl De vrouw van middelbare leeftijd in Terneuzen wordt geteisterd door een groeiende doofheidDat hindert haar ernstig in haar dagelijkse be slommeringen, zowel in de privésfeer als tijdens haar werk in de horeca. Klanten, die een bestelling plaatsen, krijgen vaak andere drankjes voorge schoteld dan ze hadden besteld. In het geroezemoes wordt een pintje al snel een wijntje. Staat ze thuis in de keuken en wordt haar iets toegeroe pen, dan leidt dat meestentijds tot verwarring. Deze week vroeg haar liefhebbende, telefonerende echtge noot haar even een aantekening voor hem te maken. 'Ruzie Markt', waren de trefwoorden. Op het briefje las hij later terug: 'Rudy Mark'. Het beeld van kunstenaar Eduard Arutjnyan werd gisteren geplaatst bij De Vroone in Kapelle. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69