PZC Sail in-bioscoop op de Grevelingen Gemeente knapt strandje op mv - mjm Doof 26 en 27 28 en 29 adverteer in juli en augustus in de dagelijkse Lekkend visbootje veilig terug almanak Immer bewegende trends op gebied van muziek en mode 2 <5 Zaterdag 26 juni 2010 Duiven en iets dat lijkt op de bierbuik van mannen Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl PROMOTIESTUNT Recreatieschap draait speelfilms voor watersporters, maar ook voor wandelaars door Ton van den Nouweland SCHARENDIJKE - Zwijmelen in de kuip bij een romantische film. Wijntje, blokje kaas erbij. Het kan vrijdagavond 13 en zaterdagavond 14 augustus op het water bij de Kabbelaarsbank op het Grevelin- genmeer. Als je op een boot zit, tenminste. „We wilden weer eens wat an ders," vertelt Lydian de Leede van Groenvoorziening Zuid-Holland (GZH), de organisatie die in op dracht van het Grevelingenschap het meer beheert. „Het is Voor de ontwikkeling van dit gebied be langrijk dat er aantrekkelijke evene menten worden georganiseerd. Wij willen hierin de aanjaagfunc tie vervullen en hopen dat de on dernemers van de Brouwersdam dit idee volgend jaar oppikken." GZH draait de ene avond een ro mantische film, de andere avond wordt het een thriller of actiefilm. Voor het gratis toegankelijke evene ment in de openbare Middelplaat- haven is het bedrijf Outdoor Cine ma uit Amsterdam ingehuurd. Dat komt met een dubbelzijdig projectiescherm van twaalf bij zes meter en een surround geluidsin stallatie. Door het dubbelzijdige scherm zijn de films ook vanaf de wal te bekijken. GHZ richt zich in eerste instantie op watersporters, maar sluit ook andere recreanten en om wonenden niet uit. GHZ rekent op een publiek van 1000 tot 1500 mensen. Links en rechts van het doek spuiten na zonsondergang verlichte fonteinen. Op het strand, grasveld, steigers en strekdam staan vuurkorven, terwijl de omge ving wordt uitgelicht met steeds van kleur veranderende led-ver lichting. Op de wal wordt een café ingericht. „Het evenement sluit aan bij het gevoel dat de Grevelingen oproept: rust, weids, ruimte voor diverse vrijetijdsbestedingen en veel te ontdekken in de omgeving. Een film kijken in het absolute donker en in de absolute stilte van het wa ter waarop het geluid nog verder reikt, is als het ware een fysieke be levenis", meldt GHZ aan het be stuur van het Grevelingenschap, dat de sail in-bioscoop donderdag bespreekt. GHZ zorgt tenslotte voor drie handhavers (2 op het water, 1 op het land) en een ploeg EHBO-ers. De benodigde vergunningen zijn inmiddels verleend door de ge meente Schouwen-Duiveland. OUWERKERK - Zoals het strandje van Ouwerkerk er bij lag, was het geen visitekaartje voor de recreant. B en W hebben daarom 5420 euro uitgetrokken om het spulletje op te knappen.' Afgelopen week zijn met een sho vel stukken beton van de voormali ge werkhaven verwijderd. Verder is onder de post van de reddings brigade een lekkende septic tank vervangen. Openbare Werken was deze week nog bezig met het op ruimen van zwerfvuil. Het werk wordt betaald uit de gemeentepot 'Schouwen-Duiveland kiest voor toerisme'. Naast de eenmalige bijdrage van 5420 euro, willen B en W elk jaar ruim 2100 euro uittrekken voor het schoonmaken van het Ooster- scheldestrandje. De gemeenteraad moet dit goedkeuren en krijgt bin nenkort een voorstel van B en W. Het strandje heeft een functie voor zowel toeristen als inwoners. Op drukke dagen trekt het 300 badgasten en 150 duikers. '"''■'V'-"' Het strandje van Ouwerkerk is afgelopen week door gemeentewerkers opgeruimd en was gistermiddag volop in gebruik. foto Dirk-Jan Gjeltema Zomerkrant Bereik uw doelgroep door te adverteren in de dagelijkse Zomerkrant! Naast de vaste lezers bereikt u eveneens de vele toeristen die Zeeland zomers aandoen. Voor meer informatie neemt u contact op met: Verkoopteam Zeeland, telefoon (0118) 434 070 of via mail: teamzeeland@bndestem-pzc.nl I NEELTJE JANS - De KNRM-boten van Neeltje lans en Westkapelle zijn gisteren om 8.30 uur uitgerukt voor een vissersbootje dat door lekkage water maakte. Dat was ter hoogte van het wrak van Meer kerk. Toen de redders aankwamen werd de boot al door een andere vissersboot geholpen. Het bootje is terug naar Neeltje Jans gesleept. Tip? redactie@pzc.nl De vrouw van middelbare leeftijd in Terneuzen wordt geteisterd door een groeiende doofheid. Dat hindert haar ernstig in haar dagelijkse be slommeringen, zowel in de privésfeer als tijdens haar werk in de horeca. Klanten die een bestelling plaatsen, krijgen vaak geheel andere drankjes voorgeschoteld dan ze hadden be steld. In het geroezemoes wordt een pintje immers al snel een wijntje. Staat ze thuis in de keuken en wordt haar iets toegeroepen, dan leidt dat meestentijds tot algehele verwarring. Deze week vroeg haar liefhebbende, telefonerende echtgenoot haar even een aantekening voor hem te maken. 'Ruzie Markt', waren de trefwoor den. Op het memo-brief e las hij la ter terug: 'Rudy Mark'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57