421 sport De Bakker kent geen genade Coryfeeën doen op donderdag 8 juli mee aan wielerquiz WIMBLEDON Tennisheld Isner geen partij voor Nederlander Lorenzo begint TT vanaf poleposition Iwema verrast met plek op tweede rij F1: geen plek voor langzame bolides Ballack van Chelsea naar Leverkusen Bouma hoopt op terugkeer bij PSV WïELEKgUïZ Belgische clash Kroon moet Evans aan Tourzege helpen zaterdag 26 juni 2010 Voorafgaand aan hun duel van de tweede ronde op Wimbledon doen Thiemo de Bakker (rechts) en John Isner de toss om de eerste keus bij de opslag. foto Mark Baker/AP ASSEN Jorge Lorenzo start vandaag in de tachtigste TT van Assen vanaf pole position in de MotoGP. De Spaanse wegracer was gisteren zoals ver wacht de snelste in de kwalificatie- race. De coureur van Yamaha klok te 1.34,515. De Fransman Randy de Puniet (Honda) verraste met de tweede kwalificatietijd: 1.34,797. De Austra liër Casey Stoner (Ducati) reed de derde tijd en vertrekt zaterdag ook vanaf de eerste startrij. De Ameri kaan Ben Spies zette de vierde tijd neer. ASSEN Motorcoureur Jasper Iwema heeft zichzelf overtroffen tijdens de kwalificatierace voor de Dutch TT van Assen. De pas twintigjarige Drent reed gisteren in de 125CC de zesde tijd en start vandaag vanaf de tweede startrij. Niet eerder pres teerde de Nederlander zo goed in de kwalificaties voor een Grand Prix. Iwema klokte een rondetijd van 1.43,670 op zijn Aprilia. Hij was daarmee ruim anderhalve seconde sneller dan in de trainingen. PARIJS Slome racewagens hebben vanaf volgend seizoen een probleem in de Formule 1. De koningsklasse van de autosport voert in de kwalifica ties weer de zogeheten 107-procent- regel in. Het houdt in dat een cou reur tijdens de eerste sessie van de kwalificatie niet langzamer mag zijn dan 107 procent van de beste rondetijd. De internationale au tosportfederatie F IA meldt dat op de website van de Formule 1. De regel bestond ook van 1996 tot 2002 en moest voorkomen dat te trage bolides meededen. LEVERKUSEN Michael Ballack keert komend sei zoen terug bij Bayer Leverkusen. De 33-jarige Ballack heeft een con tract getekend tot medio 2012. Ballack speelde van 1999 tot 2002 ook al voor Bayer Leverkusen. Hij komt over van het Engelse Chelsea. De middenvelder was daar sinds het seizoen 2006-2007 actief, maar zijn verbintenis werd niet ver lengd. Hij voetbalde ook vier sei zoenen voor Bayern München. Ballack ontbreekt vanwege een blessure op het WK. EINDHOVEN Wilfred Bouma hoopt in de voorbe reiding een contract af te kunnen dwingen bij zijn oude club PSV. Dat liet de 32-jarige verdediger gis teren na zijn eerste training op De Herdgang doorschemeren voor de camera van PSV TV. „Ik wil laten zien wat ik nog kan en ben wel van mezelf overtuigd", aldus Bou ma. De Brabander verruilde in 2005 PSV voor Aston Villa. Door blessu releed speelde hij daar de laatste ja ren weinig. door Marco Knippen LONDEN - Het lukte hem niet in de pas met zijn schaduw te lopen. Jo hn Isner was gisteren een karika tuur van de onverschrokken ten nisheld die hij sinds zijn surrea listische marathonthriller tegen de Fransman Nicolas Mahut heet te zijn. Thiemo de Bakker kende geen genade met de fysiek gesloop te Amerikaan en plaatste zich voor de derde ronde op Wimbledon: 6-0, 6-3, 6-2. Het contrast kon niet scherper. Niet alleen de uitslag vloekte met het resultaat van een dag eerder, toen Isner met de duizelingwek kende score van 70-68 in de vijfde en beslissende set als winnaar van de baan stapte in het duel dat 183 games telde. Ook de andere statis tieken schetsten een beeld dat niet voldoet aan het profiel dat hij zelf samenstelde. Isner de man van de lange adem? Zeker. Immers, niemand anders dan hij en Mahut werkten een profpartij van elf uur en vijf minu ten af, net zomin als dat er ooit een set van acht uur en elf minu ten werd verspeeld. Door zijn be dwinger werd Isner daarentegen slechts in één uur en veertien mi nuten afgedroogd, waarbij de eer ste akte zelfs maar zestien minu ten vergde. Ook het totaal aantal gewonnen punten en geslagen winners in zijn confrontatie met De Bakker verbleekten bij die van de titanen strijd die nog op ieders lippen be storven ligt. Tegenover de 478 ver gaarde én 246 afgedwongen pun ten tegen Mahut wist hij er dit maal niet meer dan 46 en 20 bij een te sprokkelen. En dan hebben we het niet eens over het servicegeweld van Isner gehad. Hij de koning van de aces? Met het wedstrijdaantal van 112 voert hij sinds donderdag inder daad de ranglijst aller tijden aan. Alleen: tegen De Bakker bleef de teller echter op nul staan, hetgeen voor de 25-jarige nummer 19 van de wereld een ongewild unicum is. Voorafhad De Bakker zich nog af gevraagd hoe hij in godsnaam de op hem afgevuurde kogels moest zien te retourneren. Verwonderlijk YERSEKE - Voor de wielerquiz, die deze krant op donderdag 8 juli houdt, zijn inmiddels enkele be kende koppels gestrikt. Zo vormt wielerspeaker Bert van Gils een duo met oud-profrenner Fester Aarts. Daarnaast geven ook Karei en Brian van Goethem, Jean Paul de Bruijn en Jaap Hennekeij, Joan- nathan Duinkerke en Birgit La- vrijssen alsmede Wim de Koeijer en Andrea Bosman (wielerploeg Leontien.nl) acte de présence. Bos man werd vorig jaar nog derde op het Nederlands kampioenschap wielrennen op de weg in Land- graaf! De wielerquiz wordt donderdag 8 was dat uiteraard niet, aangezien de hoogste gemeten snelheid van de eerste service tegen Mahut 230 kilometer per uur was en het ge middelde in de negentig opslag beurten op bijna tweehonderd ki lometer lag. Nu reikte hij tot res pectievelijk 209 en 185 kilometer per uur' losse flodders dus, althans in het geval van Isner. Nog zo'n tegenstelling: tegen Ma hut hoefde hij slechts één service- game in te leveren. Tegen De Bak ker gebeurde dat niet alleen in de eerste de beste game, maar was het in het restant nog vijf keer raak. Geen moment kreeg hij daar om het idee dat partij kon kante len. „Ik had geen schijn van kans", analyseerde Isner. „Hij bleef tot het einde toe scherp en dus ver dient hij alle credits." Isner had de stille hoop gehad vol doende hersteld te zijn voor de confrontatie met de 21-jarige kop man van het Nederlandse tennis, die mondiaal als 49ste is geklas seerd. Hij had zo'n 8,5 uur gesla- juli in De Zaete in Yerseke ge houden en begint om 19.30 uur. Iedereen mag meedoen aan de quiz. Er wordt gespeeld met kop pels. Belangstellenden kunnen zich aanmelden door een mailtje te sturen naar wielercafe@pzc.nl. De inschrijvingen lopen inmid dels binnen, maar er is nog plek voor meer deelnemers. De hoofdprijs is een tweedaagse reis voor twee personen naar de fi nish van de Tour de France in Pa rijs. Vanaf komende dinsdag worden er in deze krant opwarmertjes ge publiceerd. Elke dag kunt u een quizvraag tegemoet zien. pen, maar al snel na het ontwaken voelde hij zich lichamelijk op. „De tank was leeg. M'n benen voelden zwaar aan, m'n nek was stijf en in m'n schouders had ik een doods gevoel. Bovendien had ik een ver velende en pijnlijke blaar onder m'n kleine teen." De masseur kon geen wonderen verrichten, net zomin als de fysio therapeut na onder meer het ver lies van de eerste set. Maar van op geven en zelfbeklag wilde Isner niet weten. „Het was niet zo dat ik doodging. Ik was slechts ver moeid." Gezien het slappe verweer van zijn tegenstander voelde De Bak ker - die vandaag de Fransman Paul-Henri Mathieu treft - zich na derhand dan ook geen reuzendo- der. Ook al meet Isner 2,06 meter en heeft hij schoenmaat 49. „Ik voelde zelfs sympathie voor hem, leefde met hem mee. Maar medelij den, nee, dat had ik niet. Want ik wilde absoluut een ronde verder komen." Datum: donderdag 8 juli Plaats: De Zaete te Yerseke Aanvang: 19.30 uur. Aanmelden: wielercafe@pzc.nl Thiemo de Bakker en Robin Haase hebben zich op Wimbledon ge plaatst voor de tweede ronde van het dubbelspel. De Nederlanders waren te sterk voor de Duits-Servi sche combinatie Christopher Kas/Viktor Troicki: 6-7 (4) 6-4 7-6 (3) 6-3. Titelverdediger in het mannenen- kel Roger Federer plaatste zich een voudig voor-de vierde ronde. De Zwitser versloeg de Fransman Ar- naud Clément met 6-2 6-4 6-2. Vijfvoudig winnares Venus Willi ams plaatste zich ten koste van de Russin Alisa Klejbanova voor de vierde ronde. De Amerikaanse won met 6-4 6-2. 4' In de vierde ronde wacht Kim Clus ters (na twee keer 6-3 tegen de Russische Maria Kirilenko) en Justi ne Henin (na een 6-1 6-4-zege op de eveneens Russische Nadia Petro- va) een Belgisch onderonsje. PARIJS - Karsten Kroon is één van de renners die kopman Cadel Evans bij BMC de komende Ron de van Frankrijk aan een topklasse- ring moet helpen. BMC maakte gis teren de ploeg voor de Tour de France bekend. Kroon had eerder al vernomen dat hij deel zou uit maken van de groep van negen. Wereldkampioen Evans reed in mei de Giro, maar was daar niet opgewassen tegen de Italiaan Ivan Basso. In de Giro zat Evans in de bergen vaak alleen. Kroon miste de Giro door een angstaanjagende val in de Waalse Pijl, op 21 april. Hij liep daarbij zware verwondin gen in het gezicht op. Op 6 juni maakte hij zijn rentree. tt ttttt b H-rrrr4 r f r-fH4r w f r-w-'T

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 44