401 sport Boonen mist Tour de France 4-/6-daagse autovakantie Duitsland PZC Beach Soccer Zeeland begint aan nieuw seizoen Den Hollander snelt naar overwinning Dick Jaspers verslaat ook Eddy Leppens Yao Jie niet naar halve Steketee Schilders finale Jakarta eindigt NK als derde MEEST GELEZEN Inclusief ontbijt, lunch, diner, fietsroutes en fietskaart vanaf 169,- N zaterdag 26 juni 2010 LEUVEN - Tom Boonen doet niet mee aan de Tour de France, die dit jaar in Rotterdam begint. De Bel gische wielrenner ondervindt nog te veel hinder van de knieblessure die hij opliep door een val in de Ronde van Zwitserland. Hij heeft zich gisteren ook afgemeld voor het nationaal kampioenschap op de weg in Leuven. Boonen startte in Zwitserland niet meer in de slotetappe, de indivi duele tijdrit. Onderzoek bracht een ontsteking van de linker knie- schijfpees aan het licht. Rust heeft tot dusver niet het gewenste effect gehad. In overleg met de medische staf besloot de Belg gistermiddag, na een nieuwe controle in het zie kenhuis van Herentals, af te zien van het Belgisch kampioenschap en de Tour. Hij zal de komende twee weken intensief worden be handeld. „Heel spijtig", zei Boonen over zijn afzeggingen voor twee van de belangrijkste evenementen van het seizoen. „Na drie dagen absolu te rust heb ik donderdag vijf uur getraind op het parkoers van het nationaal kampioenschap. De pijn in de knie heeft me voortdurend vergezeld. In de slotfase moest ik een paar keer stoppen omdat de pijn niet te harden was. Het is alle maal begonnen met die val in de Ronde van Californië. Daar kwam die smak in Zwitserland nog over heen." Boonen, die zich vooral tijdens de doortocht van de Tour in België voor eigen publiek had willen on derscheiden, vertelde dat hij zich nu ten doel heeft gesteld 100 pro cent fit te worden om het seizoen 2010 goed te kunnen afsluiten. Zijn vervanger wordt maandag pas aangewezen na de Belgische titel strijd. Ook Heinrich Haussier mist de Ronde van Frankrijk. De 26-jarige Duitse sprinter van Cervélo, vorig jaar goed voor een etappezege, is nog altijd niet hersteld van een knieblessure. Die liep de in Austra lië geboren renner al op in de Ron de van de Algarve. Ondanks een periode van rust kwam de pijn te rug tijdens de Ronde van Zwitser land. door Aector Dooms TERNEUZEN - Het team van Beach Soccer Zeeland begint vandaag met een zwaar programma aan het nieuwe beachsoccerseizoen. De nationaal kampioen van speelt vandaag en morgen in Zwolle vier duels. De tegenstanders in de ere divisie hebben zich volgens Veli Eryürük versterkt met oud-prof- voetballers, terwijl Beach Soccer Zeeland voor de breedte van de se lectie spelers erbij heeft gehaald. Drie spelers van Beach Soccer Zee land trainen mee met de Neder landse selectie. Daryl Rawidjan is de enige international van de Zeeuwse formatie. Hij vertrekt in juli met Oranje naar Italië voor twee internationale toernooien als voorbereiding op het WK. De selectie: Daryl Rawidjan, Niek van Sprundel (beiden Zelzate), Dwight van Hulle (Aardenburg), Maik de Wolf, Roel Alberti, Mark Fackeldey (allen Terneu- zen), Mario de Fouw (Zaamslag), Mark Smith (TOGB), Bram Plomp (Ooster hout), Lukas Wiering (Ter Leede), Me- vlud Eryürük (KFC Evergem Center), Umur Yigit (Sluiskil), Ferdi Kabal, Ryan de Regt, Ali Eryürük (allen RIA W), Veli Eryürük (Spui), Ibrahim Eryürük, Ro bert Rijnberg (beiden Terneuzense Boys), Frank van Kouteren. MIDDELBURG René den Hollander (18) uit Melis- kerke heeft gisteren de Spieren voor Spierenloop in Middelburg ge wonnen. Na acht kilometer finish te hij in dertig minuten en veertig seconden. Den Hollander sloeg al snel een gaatje met de nummer twee Jaapjan Ritsema (Middel burg). Adriaan Wattel (Middel burg) eindigde als derde. Bij de vrouwen versloeg Roely Prenger (Domburg) Angela van Alphen (Middelburg) in de sprint. Sacha Le- ijnse (Middelburg) werd derde. SANKT WENDEL Dick Jaspers heeft gisteren ook zijn tweede duel in de groepsfase van het Europees kampioenschap drie banden in Sankt Wendel tot een goede einde gebracht. De Brabant se biljarter versloeg zijn Belgische rivaal Eddy Leppens (speler van Delta/Fast) in twee sets: 15-13 15-10. Jaspers haalde een moyenne van meer dan twee caramboles per beurt: 2,142. Raimond Burgman verloor van de Spaanse titelverdediger Daniel Sanchez (13-15 4-15). JAKARTA NIEUWEGEIN www.pzc.nl Badmintonster Yao Jie heeft zich gisteren niet geplaatst voor de hal ve finales van het Indonesia Open in Jakarta. De Nederlandse speel ster verloor met minimaal verschil van haar Japanse tegenstandster Eriko Horise. In de derde game be sliste de Aziatische de partij met 22-20. De Aziatische speelster won de eer ste game met 21-19, de tweede ging met 21-10 naar Yao Jie. Horise is in Jakarta als vierde geplaatst, Yao Jie was een plek lager gerangschikt. Het driebandenteam van Steketee Schilders is derde geworden op het Nederlands divisiekampioenschap in de vierde divisie. De eerste wedstrijd werd met 4-4 gelijk gespeeld tegen De Eekhoorn uit Oosterhout. De Brabanders gin gen op basis van een beter moyen ne naar de finale. In de strijd om de derde en vierde plaats werd op nieuw gelijk gespeeld, nu tegen Bil jarts Hekerle-De Veemarkt uit Doe- tinchem. Dit keer was het betere moyenne voor de Bevelanders. 1. Hansweerts Tourplein Vlakebrug 2. Robben maakt meteen verschil 3. Spelersrapport STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Lees over Zeeuwse WK-voetballers op www.pzc.nl/blog/rudyboogert/ Kom voordelig genieten in het Teutoburgerwald, één van de mooiste streken van Duitsland! Wij selecteerden voor u het 4-sterren Welcome Hotel Lippe Residenz, gelegen in het centrum en vlakbij de fraaie Altstadt van Lippstadt. Een 4-daagse autovakantie boekt u al vanaf slechts 169,- per persoon. Hierbij zijn ontbijt, picknicklunch, 3-gangen (keu- zejmenu, een welkomstdrankje, betsroutes en betskaart inclusief. Bovendien krijgt u, als lezer van deze krant, met de actiecode WEG40004 nog eens een korting van 40,- (bij 2 personen)! Lippstadt en omgeving Het meer dan 800 jaar oudé Lippstadt is de waterrijkste stad van Westfalen en wordt omgeven door een prachtig land schap. De rijke geschiedenis van Lippstadt is in de binnenstad vooral terug te zien in de traditionele vakwerkhuizen en gezellige bruine cafés. In Lippstadt zijn er volop mogelijkhe den om te winkelen of om cultuur te snuiven. Daarnaast is deze stad een ideaal uitgangspunt om heerlijke wandelingen en prachtige fietstochten te maken. Zo kunt u o.a. een 20 kilometerlange drie-kastelentocht maken of de Lippstadttocht van 40 kilometer. De omgeving van Lippstadt heeft ook vele mogelijkheden; wat dacht u van een dagje naar het Sauerland, een bezoek aan historisch Münster of een tocht langs de rivier de Wester. Deze tochten brengen u langs prachtige plaatsen. Het oude stadje Paderborn is ook zeer de moeite waard. Het wordt gekenmerkt door de parkachtige binnenstad, waar vele riviertjes hun weg vinden. De prachtige Dom St. Maria en de kathedraal St. Liborius in Paderborn zijn echte aanraders! www.pzc.nl/webwinkel categorie reizen (autovakanties) Welcome Hotel Lippe Residenz Dit 4-sterren hotel ligt in het centrum van Lippstadt en beschikt o.a. over een lift, sfeervolle lounge, bar, restaurant, terras, gratis parkeergelegenheid en fietsverhuur (ca. 6 per dag). Uw comfortabele kamer is o.a. voorzien van telefoon, televisie, minibar, draadloos internet (tegen betaling), kluisje (gratis) en een badkamer met bad en/of douche, toilet en haardroger. Aankomstdata LR 50.802 Dagelijks vanaf 3 juli t/m 28 oktober Adviesprijs* Lezersprijs* 4 dagen vanaf €169,- vanaf €149,- 6 dagen vanaf €229,- vanaf €209,- Prijzen zijn per persoon bij 2 personen. Inclusief: verblijf in het 4-sterren Welcome Hotel Lippe Residenz met ontbijtbuffet, picknicklunch en 3-gangen(keuze)menu, welkomstdrankje, fietsroutes en fietskaart. Exclusief: vervoer, niet genoemde maaltijden, reis- en annuleringsverzekering, bijdrage Calamiteitenfonds 2,50 per boeking van maximaal 9 personen (verplicht) en reserveringskosten 17,50 per boeking (verplicht). Meer informatie en boeken Ga naar onze webwinkel, of bel met KRAS.NL tel 0900- 9697 (0,15 pm) o.v.v. reisnummer LR 50.802 Alleen met de actiecode WEG40004 komt u in aanmerking voor het lezersvoordeel. waarom zou je meer betalen WEBWINKEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42