36I Spanje spaart tien dappere 'Drama oor sexy rokkies verby' Verscherpt toezicht bij Duitsland-Engeland Blessures bij Boateng en Schweinsteiger Cronkjaer en Jorgensen stoppen Alle Franse spelers worden 'verhoord' Ribéry geopereerd aan beide liezen SOUTH AFRICA 2010 zaterdag 26 juni 2010 BLOEMFONTEIN Voor het WK-duel tussen Duits land en Engeland van morgen zul len extra veiligheidsmaatregelen worden getroffen. De klassieker tussen de Europese grootmachten - een risicowedstrijd - is voor de or ganisatie reden niets aan het toeval over te laten. Zo worden er rond om het duel extra agenten ingezet. Daarnaast assisteren Duitse en Brit se politieagenten hun Zuid-Afri kaanse collega's in en rond het sta dion in Bloemfontein. Ook zullen de controles op de luchthavens in Zuid-Afrika worden aangescherpt. ATTERIDGEVILLE Duitsland heeft zich gisteren zon der Bastian Schweinsteiger en Jero me Boateng voorbereid op de con frontatie met Engeland in de acht ste finale van het WK. Beiden heb ben een blessure opgelopen in de laatste groepswedstrijd tegen Gha na. Het is nog hoogst onzeker of bondscoach Joachim Löw morgen kan beschikken over de twee. Mesut Özil stond gisteren wel op het trainingsveld. De creatieve mid denvelder viel tegen Ghana ook ge blesseerd uit, maar hij is op tijd fit voor de kraker. RUSTENBURG De Deense internationals Jepser Gronkjaer en Martin Jorgensen zwaaien af bij de Deense nationale ploeg. Dat maakten de spelers giste ren bekend. Het verloren WK-duel tegen Japan (3-1) is daarmee het laatste wapen feit voor de twee geweest. Door de nederlaag is Denemarken uitge schakeld op het WK. Denemarken verloor in Zuid-Afri- ka ook nog met 2-0 van het Neder lands elftal. PARIJS Het Franse ministerie van Sport gaat een diepgravend onderzoek doen naar het beschamende deba cle van de Franse ploeg op het we reldkampioenschap voetbal. Elke international moet op het matje ko men, zo onthulde aanvoerder Patri ce Evra. „Iedereen kan vertellen hoe hij dit beleefd heeft", sprak hij. „Iedereen zal de waarheid vertel len." Die gesprekken zullen voorlopig nog niet plaatsvinden, vertelde Evra. „Daar is het nu niet het juiste tijdstip voor", meende hij. MÜNCHEN De Franse vedette Franck Ribéry van Bayern München heeft giste ren een geslaagde operatie aan bei de liezen ondergaan. Dat maakte de kampioen van Duitsland op de website bekend. De operatie in een kliniek in München duurde zo'n an derhalf uur. Ribéry, snel klaar op het WK, moet tien dagen rust nemen, waarna hij rustig de looptraining mag hervat ten, zo vertelde de fysiotherapeut van Bayern. De Fransman mag eerst van een vakantie genieten. BURENRUZIE IN ACHTSTE FINALES Spanje eindigt als groepswinnaar en treft in de achtste finales buurland Portugal. Chili blijft Zwitserland voor en komt nu uit tegen Brazilië. Slechts zes Europese landen hebben de acht ste finales gehaald: Spanje, Portugal, Duits land, Engeland, Slowakije en Nederland. David Villa heeft met een geplaatste bal van zo'n veertig meter de 1-0 gemaakt. De Spanjaard is uitzinnig van vreugde. foto Rungroj Yongrit/EPA Hans de Ridder, voormalig sport ambtenaar van de gemeente Goes, woont al enige tijd in Noordhoek, een voorstad van Kaapstad. Hij is te genwoordig filmmaker en volgt het WK voetbal in Zuid-Afrika op de voet. De Ridder bericht elke zater dag over de gebeurtenissen in het or ganiserende land. 'Kaapstad oranje geverfDeze kop stond vrijdagmorgen in de Zuid-Afrikaanse krant 'Die Burger' na Nederland-Kameroen. Er staat een prachtige foto bij van de Oran jemars naar deze wedstrijd. Het onderschrift staat in die leuke 'Afri kaanse' taal: 'Derduisende Ne derlandse ondersteuners maak Kaapstad oranje en kuier op die Lekkerlooproete op pad na die Kaapstad-stadion voor die Wêreldbeker-sokkerwedstryd tussen Nederland en Kame roen. Die Nederlanders gaan die naweek na Durban opruk waar hul span Maandag teen Slowakye te staan kom.' Ik was er donderdag bij en het was een onvergetelijke belevenis. Sa men met Jan Baart uit Goes en een stel vrienden hebben we de wedstrijd live gezien. Het begon al op de ochtend voor de wedstrijd in het centrum van Kaapstad, de Grand Parade. Overal was het oran je, met bijbehorende liederen en toejuichingen. In het stadion was tachtig procent fan van Oranje. Ar jen Robben kreeg een oorverdo vend applaus. Het moet hem de laatste hormoonstoot hebben gege ven voor de genezing van zijn bles sure. Ik kreeg er kippenvel van, de oogjes werden zelfs wat nat. Jan Baart was laaiend enthousiast na de wedstrijd. Hij vond het een schitterend stadion, één van de mooiste ter wereld. Ik had ook Nigel en zijn vrouw, twee Zuid-Afrikaanse bekenden van me, uitgenodigd voor deze wedstrijd en hen midden in het vak van de Oranjeclub gesitueerd. Hij en zijn vrouw gingen totaal uit hun dak. Ze zongen luidkeels mee met de Hollanders. Ze kunnen dat, omdat hun Afrikaans zoveel Nederlandse woorden kent en de Nederlandse teksten van die voet balliederen niet zo ingewikkeld zijn. Gevoel voor muziek hebben ze van nature in grote mate. Was voor mij heel ontroerend om dat te zien. Het WK is tot nu toe één groot feest. Ik geniet van de uitspraken van één van de grootste staatsman nen van de wereld, Bill Clinton. Hij heeft na de wedstrijd USA-Al- gerije gezegd dat Zuid-Afrika alle criticasters kleineert. 'Zuid-Afrika heeft de kans gegrepen om stan dards neer te zetten waar de hele wereld van kan leren.' Deze me ning is voor mij wel veel meer waard dan die van blaasbalg Johan Derksen. Hij was voorafgaand aan dit WK heel negatief over het toer nooi in Zuid-Afrika. Oh ja, de Bavaria Babes, waarvan de zaak in der minne geschikt is, daar schreef'Die Burger' nog dit over:Drama oor sexy rokkies verby J hans@capeproductions.co.za

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 38