'Die hangkrop lijkt op Muziekfestijn gaat ter ziele Van Noordzeestrand 261 zeel Projectontwikkelaars halen alles uit de kast Stijlvolle badkamers tegels Basisschoolleerlingen doen op de Middelburgse kinderboerde rij De Klepperhoeve mee aan de pilot 'Leren van levend erf goed' en werken er met oude sierduifrassen. Goes in Concert stopt Word het prachtig modern af sfeea'o! ktassffifc? zaterdag 26 juni 2010 raab karcher Tel: 0118-625055 ■BBaHHHBHHHBHHBaBBiaaHHHaHnMBBtBHKaaBHinBBnHBBHiHnH: KINDEREN WERKEN MET OUDE RASSEN SIERDÜIVEN Waldammeweg 2,4338 PJ Middelburg wvrtvraabkarchernl Laat u inspireren in onze showroom en ontvang advies op maat door Luc Oggel GOES - Het evenement Goes in Concert is niet meer. De bezoekersaantallen vielen de laat ste jaren tegen en daarom heeft het stichtingsbestuur besloten de stekker eruit te trekken. Goes in Concert werd sinds 2003 jaarlijks (met uitzondering van 2004) gehouden op de Grote Markt in Goes. Klinkende namen als Blof, Krezip, Guus Meeuwis Van Velzen, Nick en Simon, Jan Smit en Kane maakten er hun op wachting, maar desondanks ble ven de laatste jaren veel kaarten lig gen. Voorzitter Kees van Overloop van de Stichting Goes in Concert, die de organisatie in 2008 overnam van de Stichting Goes Promotie, kan niet echt een duidelijke oor zaak aanwijzen voor de tanende belangstelling van het evenement. „Het weer was meestal wel rede lijk en we hebben de prijs van de kaartjes zelfs verlaagd. Wellicht dat meespeelde dat Goes in Con cert altijd op zondag was. De spon soring was daardoor ook wat lasti ger te regelen." Verkassen naar de zaterdag is volgens Van Overloop wel overwogen, maar de horeca gaf volgens hem de voorkeur aan zondag. „Op zaterdag zitten de kroegen toch wel vol, op zondag niet." Ook Ad Schuurbiers van Goes Pro motie betreurt het dat Goes in Concert niet meer is. „Je ziet toch een beetje dat de klad komt in de kleinere concerten. Het is een be perkte vijver waaruit je kunt vis sen qua artiesten." Goes Promotie zal Goes in Con cert niet opnieuw oppakken, zegt Schuurbiers. Dat moeten we niet doen, het geld in ons potje is voor meerdere evenementen en het risi co is te groot dat die er de dupe van worden." Overigens heeft de Goese horeca inmiddels het initiatief genomen voor een nieuw muziekevenement op de Markt; Goes Live on Stage. Op 17 en 18 juli geven verschillen de (landelijke) coverbands acte de presence. Het gaat om Over the Ed ge, Catch, Robinson, Campaign, Groove Department en Pitchlight. „Als het aanslaat doen we het op 28 en 29 augustus weer", zegt Jor- dy Huyssen van Heartbreak Café. Iedere donderdagmiddag komen de zes basisschoolleerlingen sa men met fokker Gerard Adriaanse en doen allerlei activiteiten voor het project. Zoals werken aan hun werkboek, met allerlei informatie over de duiven, van historie tot soorten en kenmerken. Lachend wijst Gerard op een tekening: „Kijk een hangkrop, die lijkt eigen lijk op een bierbuikje bij man nen." Maar de zes jongeren heb ben ook duivenvoer gezaaid om eens te zien wat daar in zit. Tot hun verbazing onder meer maïs, erwten, bonen en zonnebloemen. Joey: „Mijn oma heeft ook wat in de tuin gezet en dat is al hartstikke hoog." Shannon heeft eveneens wat in de tuin geplant. De Middelburgse Klepperhoeve is de enige overgeblevene van de zes kinderboerderijen die de stichting had geselecteerd voor het project. „Wij zijn heel blij met deze pilot. We proberen dit verder uit te bou wen en nog meer oude rassen te Joey Irvine (12) doet met plezier mee aan het project. „Het is ook een leuke manier om de tijd te do den, anders zit je toch maar achter de computer. Ik had niet gedacht dat ik duiven zo leuk zou vinden. Ik weet nu hoe je een duif moet oppak ken; poten naar achter doen en vleu gels tegen het lijfje aan. Dan kun je 'm met één hand zelfs pakken." gaan fokken", vertelt Jorien. „We hebben al kippen van acht oud-Hollandse rassen, koeien van twee en ook schapen van twee oude rassen. Het zou leuk zijn als we educatief centrum van de Stich ting kunnen worden." Gerard: „We zouden hier financiële onder steuning voor moeten krijgen. Net als dat voor monumenten gebeurt. Dit zijn ook monumenten, maar dan levende." De bijeenkomst donderdag was de laatste voor de schoolvakantie. De kinderen hebben die samenkomst benut om het grote hok, gebouwd en geschonken door de Lionsclub Walcheren, in gebruik te nemen. Jennefer zal nog vaker op De Klep perhoeve verschijnen, ze is er ook vrijwilligster. De andere kinderen laten ook ongetwijfeld hun gezicht zien. Want iemand moet toch goed voor hun duiven zorgen. Ze gaan er immers in november mee naar een keuring en tentoonstel ling. En dat is toch wel spannend. Jennefer van Bockel (12) praat niet zo veel, ze doet liever wat. „Ik vind het heel leuk om te doen en ik heb heel veel geleerd over duiven. Ik weet bijvoorbeeld nu hoeveel pen nen een duif moet hebben voor een show. Ik kan ook sommige soorten herkennen. Mijn vriendinnen vinden het soms wel stom dat ik dit doe, maar daar trek ik me niks van aan." door Annemarie Zevenbergen Geroutineerd pakken Jennefer, Joey en Shannon hun sierdui- ven op en brengen ze naar het nieuwe hok op kinderboerderij De Klep perhoeve in Middelburg. De vo gels zitten rustig in de kinderhan den en lijken geen bezwaar te heb ben tegen het transport. De drie twaalfjarigen zijn sinds maart dit jaar betrokken bij het project 'Leren van levend erfgoed' van de Stichting Zeldzame Huis dierrassen. Samen met drie andere kinderen werken zij op de kinder boerderij met oud-Hollandse dui- venrassen. Dat zijn Voorburgse schildkroppen en Oudhollandse meeuwen, met jongen inmiddels. Er zitten ook uitheemse Modena's tussen, een van oudsher Italiaans duivenras. Die zijn er vanwege hun hoge 'knuffelgehalte', vertelt beheerster jorien Hoogenes. Shannon Rietveld (12) vond het in het begin best wel eng om een duif op te pakken. „Je wist niet hoe je dat moest doen, maar nu pak ik ze allemaal op. Ik vind de oud-Holland se meeuw wel een leuk ras. Ik heb best veel geleerd van dit project en soms laat ik in de klas foto's rond gaan. De meisjes vinden dan altijd de jonge duiven zo lief." VLISSINGEN - Woningbouwproject Parkzicht heeft niet alleen een nieuwe naam; het hele plan is ver anderd. Bewoners krijgen er meer luxe voor minder geld. 'De Tuin van Vlissingen' is een ver volg op de woontorens die al te genover de Gamma, op de hoek van de Sloeweg met de Hercules Segherslaan, staan. Het gaat om gelijkvloerse wonin gen, grote eengezinswoningen en zes parkvilla's. De 69 woningen in totaal waren twee jaar geleden al in de verkoop gebracht, maar dat liep niet. Er werd niet genoeg ver kocht om te kunnen bouwen. Daarom pakken de nieuwe project ontwikkelaars, Novaform uit Best en Marsaki uit Goes, het nu an ders aan. Dankzij subsidie voor sti mulering van woningbouw, lagere grondkosten en inkoopvoordeel bij de aannemer bieden zij de wo ningen een stuk 'goedkoper' aan: de prijzen zakken naar 187.500 tot maximaal 285.000 euro. Daarnaast zijn de woningindelin gen verbeterd en worden de wo ningen standaard voorzien van ex clusieve materialen in keuken en sanitair. Ook zijn de tuinen van sommige kavels vergroot. De verkoop start officieel op 3 juli, maar de aannemer heeft de eerste paal al geslagen. OP WALCHEREN Zie voor het Walcherse weekend- nieuws, bijvoorbeeld over de Dag van het paard: www.pzc.nl/walcheren MEEST CELEZEN 1. Middelburg krijgt groene trui 2. Arnemuidenaar kan delict niet te- STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto door Selma Osman In 2007 reden Roland de Wit en zijn broer Jacques van Veere naar Peking. Een hef tig avontuur dat ze op plaat sen bracht waar de wereld leek op te houden. Daarom lokte het idee voor een rally rondom de Middellandse Zee eerst niet. Tot ze de kaart erbij pakten. Over 27 da gen verschijnt de terreinwagen van de Jongens van De Wit aan de start van de Red Sea Challenge. Het lijkt niet zo ver, maar veertien duizend kilometer is toch een aar dig stuk, zegt Roland de Wit uit Veere aan de vooravond van zijn derde avontuur. In 2006 reed hij met zijn zoon Sander in een oud barrel van Veere naar Dakar. Het jaar daarop was het einddoel Pe king. Een trip naar New York met z'n vieren (Roland met zijn zoon Sander en zijn broers Jacques en Ferdinand) in 2009 bleek niet haal baar. En nu lonken de Sinaï-woes- tijn en Libië. „Een verschrikkelijk mooi gebied is dat", weet Roland de Wit nadat hij er foto's van te zien kreeg. „Al lemaal zand en gebergte. We zit ten daar in de heetste tijd van het jaar." De broers bereiden zich voor op temperaturen van vijftig gra den Celsius. En op gevaar. „Voor Libië geldt nog een negatief reisad vies." Toch ligt de grootste uitda ging voor De Wit op een ander

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28