Bruckner als een weldadig warm bad bij Zeeuws Orkest Ü9 Betrokken onder urijs Ontspannen muziekfees □a IB juli open avond notenboom.nl [mBD/HBO] hotelmanngement, bedrijfskunde of toerisme 18 Icultuur Voorpremière film Greenberg in Vlissingen 3 REIZEN DISNEY NEW GENERATION FESTIVAL Disneyland® Paris ifhi Notenboom door Jeanette Vergouwen Het zomerconcert van het Het Zeeuws Orkest (HZO) doorstond don derdagavond de concur rentie met de wedstrijd Kame roen-Nederland met glans. De spanning was voelbaar in de sfeer volle Grote Kerk in Brouwersha ven, waar na de pauze de flakke rende kaarsvlammetjes de ambian ce verhoogden. Het orkest was in topvorm en zette een mooie pres tatie neer. De uitvoering begon met het Con certvoorjluit en harp KV 299 van Mozart. Heerlijke, bevallige mu ziek, die het publiek bekoorde. De twee solisten uit de eigen gelede ren profileerden zich als gedegen musici die stijlvol met het orkest en met elkaar in dialoog gingen. De strijkers zorgden voor een licht voetige begeleiding, behalve in een enkele slotpassage, en vorm den een goede voedingsbodem voor het sprankelend spel van de solisten. In het Andante werd de veelzijdig heid van de harp gedemonstreerd, zowel als begeleidingsinstrument, als solistisch. Nog beter kwamen die kwaliteiten naar voren in het Rondo. De cadensen waren kleine pareltjes en Saskia Onstwed- der-List (fluit) en Sabien Canton (harp) overtuigden ten volle. Na de pauze speelde HZO onder leiding van een attente dirigent op een gedreven wijze de Zevende symfonie in E van A. Bruckner. Jo an Berkhemer wist met zijn or kest de spanning goed vast te hou den en op te voeren. Het orkest steeg boven zichzelf uit en maakte voor de zoveelste keer duidelijk dat het op zijn best is in het ro mantische repertoire. Het begin van de symfonie klonk majestueus en daarna werd het themamateriaal op heldere wijze voorgesteld. De afwisseling tussen KLASSIEKE MUZIEK Het Zeeuws Orkest Zomerconcertserie onder leiding van Joan Berkhemer. Solisten: Saskia Onstwedder-List (fluit) en Sabien Canton (harp). Programma: 'Concert voor fluit en harp KV 299' van Mozart; 'Zeven de symfonie in E' van Bruckner. Gehoord: donderdag 24 juni in de Grote kerk in Brouwershaven. zachte melodieuze passages en grootse klankgolven - waarin de speelse motieven, gebracht door de blazers, opvielen - was overtui gend. De orkestleden musiceerden geconcentreerd. Het Adagio was indrukwekkend met de inbreng van de Wagnertuba's die een hel der en toch vol geluid toevoegden aan de totale orkestklank. Het droefgeestige, elegische karakter, de passage waarin de strijkers ex celleerden, kwam goed uit de verf Het slot was een waar eerbetoon aan Wagner, de musicus die geado reerd werd door Bruckner. Na de heerlijke warme klankkleurgolven en de spitse melodielijnen in de twee eerste delen, klonk het Scher zo, met de felle opening door de trompet, vinnig en energiek. Heer lijk waren de murmelende strij kers en ook het liefelijkere trio overtuigde. In de Finale kwam al het thema materiaal uit de voorgaande delen nog eens aan bod en ook nu werd de spanningsboog vastgehouden. De enkele Weine foutjes waren waarschijnlijk het gevolg van ver moeidheid. Dit meeslepende werk werd afgesloten met een glorieuze climax. Het Zomerconcert van het Zeeuws Orkest is vanavond nog te horen in de Sint Baafskerk in Aardenburg. Aanvang: 20.15 uur. zaterdag 26 juni 2010 door Rolf Bosboom Wat is dat toch met Concert at Sea? Het festival was gister avond nauwelijks begonnen, of daar was al die bij zondere, vooral ontspannen sfeer die het evenement zo kenmerkt. Die plek daar op de Brouwersdam, met dat immense podium tegen die langzaam ondergaande zon, helpt daar natuurlijk aan mee. De welwillende houding van het pu bliek ook. En als het weer zo ideaal is als deze avond, valt alles hele maal op zijn plaats. „Het is echt een prachtig uitzicht vanaf hier", zei Alain Clark aan het begin van zijn optreden, doelend op de toen al aardig volgelopen dam. De soulzanger had de vaak enigszins ondankbare taak het festi val te openen, maar deed dat met verve. Hij begon opvallend rustig, met een akoestische solo-uitvoe ring van Fell In Love, maar in het tweede nummer - de recente hit Love Is Everywhere - zette hij sa men met de maar liefst elfkoppige band alle registers open. Op innemende wijze wist Clark de menigte mee te krijgen, door ze massaal mee te laten zingen en aan het slot zelfs mee te laten springen. Kane gaf een onvervalste rockshow weg. Alain Clarke trok alle registers open. VLISSINGEN - 'Film by the Sea door het Jaar' presenteert dinsdag 29 juni de voorpremière van Green berg. De voorstelling in bioscoop CineCity in Vlissingen begint om 19.30 uur. De nieuwe film van regisseur Noah Baumbach gaat over Roger Greenberg, gespeeld door Ben Stil ler. Hij is single, veertig jaar, New Yorker en weet niet goed wat hij met zijn leven aan moet. In een poging tot zelfontdekking besluit Roger op het huis van zijn succes volle broer te passen in Los Ange les en vooral een tijdje niets te doen. Ondertussen gaat hij op zoek naar vrienden van vroeger. De teleur stelling is groot als blijkt dat ze uit elkaar zijn gegroeid. Dan leert hij Florence, de 25-jarige assistente van zijn broer, kennen. Het is het begin van iets moois. oad.nl/disney Bel 0900-8482 (o,i5pm) of ga naar uw ANVR-reisbureau. Ontvang tot 30% korting op je verblijf in Disneyland" Paris! Bovendien zijn kinderen t/m 6 jaar gratis! Business School PERSOONLIJK EN ONDERNEMEND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 18