81 buitenland Slachtoffers treinbotsing konden geen kant op Duitsland door geweld KRA5.NL vrijdag 25 juni 2010 door onze correspondent Henk van den Boom BARCELONA - Met de trein naar een strandfeest, zodat je zorgeloos kunt drinken en feesten. Veel Spanjaarden en toeristen doen het. Maar woensdagavond mond de die gewoonte uit in een drama op het stationnetje van badplaats Castelldefels. De sneltrein uit Ali cante raasde met 139 km per uur in op een groep van dertig jonge ren die de rails overstaken. Omdat het spoor dieper ligt dan het perron konden de slachtoffers zo snel geen kant op. De botsing was verpletterend. Twaalf jonge ren werden gedood, veertien raak ten gewond, van wie drie zeer ern stig. De meeste slachtoffers beho ren tot een groep immigranten van Zuid-Amerikaanse afkomst. Waarom staken de jongeren, on danks de borden met verboden toegang, het spoor over en gingen ze niet door de tunnel? Overleven den van het ongeval zeggen dat ze over de rails naar het strand gin gen omdat het tunneltje verstopt zat door de honderden mensen die net uit de trein uit Barcelona waren gestapt om naar het strand te gaan voor vuurwerk en het mid zomerfeest van San Juan. Er zijn ook geruchten dat de tun nel onder het spoor gesloten was. En dat de machinist van de snel trein niet zou hebben getoeterd. Maar de Spaanse minister van Openbare Werken, José Blanco, verklaarde gisterochtend vanuit Luxemburg, waar hij een EU-verga- dering leidde, dat het tragische treinongeluk aan de onvoorzichtig heid van de jongeren is te wijten. Vorig jaar is het station van Castell defels gemoderniseerd. De tunnel is toen in de plaats gekomen van een voetgangersbrug. Volgens de autoriteiten was de tunnel open en waarschuwen borden op het perron dat het verboden is via de rails over te steken. Blanco gaat wel onderzoeken of de tunnel te krap is en of hij voldoet aan alle veiligheidseisen. Ook directeur Serrano van de Spaanse spoorwegen Renfe wijt het drama aan onvoorzichtigheid. Politie en reddingwerkers zijn aan het werk op het station van Castell defels. foto Josep Lago/AFP/ANP Hij wilde niet ingaan op beschuldi gingen als zou de trein te hard heb ben gereden en geen fluitsignaal hebben gegeven. Omwonenden van het station van Castelldefels zeggen dat ze heel vaak, vooral in de zomer, mensen de rails zien oversteken, omdat dat de kortste route is naar het strand. De spoorlijn langs de Spaanse kust is berucht. Vroeger staken toeris ten gewoon het spoor over om naar het strand te gaan, wat regel matig tot dit soort ongelukken leid de. Door de afzettingen is dat de af gelopen jaren veel moeilijker ge worden. Volgens omwonenden ge beurt het toch nog regelmatig. plek ongeval snelweg lokale trein station Platja de Castelldefels Jongeren gegrepen door sneltrein Een sneltrein heeft op een station nabij Barcelona jongeren aangereden. Zij staken de spoorbaan over in plaats van gebruik te maken van de voetgangerstunnel. Twaalf mensen werden gedood en veertien anderen raakten gewond. woensdag omstreeks 23.30 uur: aanrijding op station Castelldefels infographic: AA, CN bron: ANP sneltrein Alicante - Barcelona snelheid: 139 km/u (=39 m/s) 8-/15-daagse vliegreizen 8/15 dgn HOTEL BELLA VISTA**** v.a. Vertrekdata: maandag en vrijdag van 16 juli t/m 23 oktober Dit hotel ligt op loopafstand van de promenade van Qawra en het centrum van Bugibba. Zie www.kras.nl/74720 KRAS.NL heeft weer twee prachtige reizen voor u geselecteerd. Wat dacht u van een excursie- reis naar Malta? Malta biedt een schat aan culturele en archeologische bezienswaardigheden, prachtige natuur en een vriendelijke bevolking. Naast heerlijke stranddagen, kunt u ook genieten van prachtige excursies. Bij uw reis zijn maar liefst 4 excursies inbegrepen! U maakt een dagtocht naar Valletta en de Drie Riddersteden, u vaart naar Gozo, het zuster-eiland van Malta en u bezoekt Mosta, Mdina en Te Quali. Tot slot maakt u nog een excursie naar Marsaxlokk, de Blue Grotto met de spectaculaire kustlijn en het indrukwekkende tempelcomplex Hagar Qim. KRAS.NL biedt u een 8- of 15-daagse reis naar Malta met verblijf in Hotel Bella Vista of Hotel The George. Aan u de keus, Malta wacht op u! 8/15 dgn HOTEL THE GEORGE* v.a Vertrekdata: maandag en vrijdag van 9 juli t/m 20 september Gloednieuw deluxe boutique hotel, gelegen in het gezellige centrum van St. Julian's. Zie www.kras.nl/38197 waarom rou je meer betalen BOEK ONLINE of bel 0900-9697 a of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van -reizen of \S Arke Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. door onze correspondent Oene van der Wal BERLIJN - Hannover, afgelopen za terdagavond. Een joods dansgezel schap trad op bij een feest in het stadsdeel Sahlkamp. Toen daalde plots een regen van stenen op de groep neer. 'Juden raus!', klonk het. Een vrouw raakte gewond aan haar been. De politie greep niet in, volgens de burgemeester om de zaak te 'deëscaleren'. De voorstel ling werd noodgedwongen beëin digd. Stadsbestuur, politiek en joodse organisaties toonden zich geschokt. Dinsdag hield de politie twee ver dachten aan, een 14-jarige Duitser en een 19-jarige man met Noord- Afrikaanse wortels. De twee maak ten deel uit van de groep van enke le tientallen jonge stenengooiers, merendeels van Libanese, Iraanse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8