Zeeland PZCI x 'Terneuzen betaalde veel te weinig' Maakt de prijs voor u het verschil? Bierkaai eind 2015 gereed Strengere controle op foutparkeren in Hulst ZEEUWS-VLAANDERF.N 22 en 23 24 en 25 CRUISETERMINAL Gemeentelijke bijdrage week te veel af van andere Zeeuwse gemeenten Kies ook voor 3 jaar energie! DELTA, voordelig en dichtbij. Vlasserswerktuigen uit 'de jaren stillekes op d'Ee' Vrijdag 25 juni 2010 Bibliotheekmanager stapt over naar een zorgboerderij Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - Zeeland Cruise Port bv in Vlissingen heeft de banden met Terneuzen verbroken omdat de gemeente niet aan de betalings voorwaarden wilde voldoen. Volgend voorjaar meren - dat is nu eenmaal contractueel vastge legd - nog wel zo'n vijftien rivier cruiseschepen af bij de terminal aan de Beurtvaartkade, maar daar na richt Cruise Port zich vooral op andere Zeeuwse havens. Directeur Alex Nelis is verbolgen over de uitspraak van wethouder Pim Broekhuysen (toerisme) dat niet alleen Terneuzen, maar ook de andere deelnemende gemeen ten opheldering wilden over de aanpak, achtergronden en vooral de geldstromen van de cruise-bv. Nelis: „Daarmee worden wij wel in een kwaad daglicht geplaatst, terwijl ik nu al een paar jaar bijna dagelijks het vuur uit m'n sloffen loop om Zeeland te promoten. Het is allemaal heel transparant; ie dereen mag de boekhouding in zien en zal dan constateren dat we op dié riviercruises en alles daar omheen geld toeleggen." Volgens Nelis heeft zijn organisatie Terneu zen de wacht aangezegd omdat die niet meer dan 2500 euro per jaar wilde betalen voor de komst van de cruiseschepen. „Terwijl Vlissin gen, Middelburg, Veere en Borsele ieder 10.000 euro betalen. Die scheve situatie konden we niet lan ger verkopen en daarom hebben we de contacten verbroken. Eerst betaalde de gemeente overigens ook nog 250 euro per afmerend schip, maar over die extra bijdrage viel ook niet meer te praten. Dus was het voor ons einde verhaal." Dat er klachten waren over de ont vangst van de schepen wuift Nelis weg. „Wij brengen alleen de sche pen aan. Die ontvangst moet lo kaal worden geregeld." Broekhuysen is benieuwd naar de uitkomst van een onderzoekje naar Cruise Port, namens de ge meenten uitgevoerd door Vlissin gen. Hij is vast van plan, in nauw overleg met bijvoorbeeld de VW, zelf op zoek te gaan naar rederijen, die de haven willen aandoen. door Harold de Puysseleijr HULST - Het zuidwestelijk deel van de Hulster binnenstad moet vol gens de meest recente planning eind 2015 geheel zijn vernieuwd. „Een ambitieus streven dat vraagt om lef, initiatief en sturend vermo gen", is de kanttekening die het be geleidende architectenbureau bij die planning maakt. Alleen café De Meerpaal staat sinds enkele dagen nog overeind tussen Dubbele Poort en Vismarkt en blijft dat ook. In de loop van de komende twee weken gaan ook het voormalige postkantoor en het pand van de voormalige rijwiel handel tegen de vlakte, waarna de aanleg van de waterpartij na de bouwvakantie kan beginnen. Eind 2012 moet Albert Heijn ver huisd zijn uit de binnenstad en moet er aan het 's Gravenhofplein een nieuwe, kleinere supermarkt staan. De laatste fase in de heront wikkeling van het gebied is nieuw bouw op de locatie van het vroege re postkantoor aan de Minderbroe dersstraat. Als de laatste puinhoop in de Bierkaaistraat is geruimd, kan de aanleg van de waterpartij beginnen. foto Mark Neelemans Bel 0800-5150 en stap in voor 1 juli! door Harold de Puysseleijr HULST - De parkeerwachters in Hulst treden de laatste weken strenger op tegen foutparkerende automobilisten op de laad- en los plaatsen in de binnenstad van Hulst. Wie daar parkeert terwijl het niet mag, riskeert een bekeu ring van 75 euro. Streng toezicht is volgens de frac ties van de WD en het CDA in de gemeenteraad hard nodig. „De Gentsestraat wordt regelmatig ge blokkeerd door vrachtauto's die er hun lading moeten lossen en niet op de laad- en losplaatsen kunnen staan omdat er auto's geparkeerd staan", aldus de CDA-er Karei Mar tinet. Van de christen-democraten zou de gemeente de wegsleeprege- ling daarom best aan mogen scher pen. Nu ligt er een raadsvoorstel om die regeling alleen te gebrui ken op de Grote Markt, als die in verband met evenementen niet au tovrij is gemaakt. Wethouder Clen de Kraker zegt dat het college daar bewust voor heeft gekozen om bezoekers van Hulst zo klantvriendelijk mogelijk te behandelen. „Maar bij evene menten zitten we soms aardig in de knel als er een auto is blijven staan op de Markt terwijl die voor andere doeleinden nodig is."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77