GRATIS reistegoedi Vlieg als eerste OPEN DAG HETllATI0NALEUlERK0NDERZ0EK.ni 261 Boete geëist na ongeval door slik 1J0DTracK.nl Mogelijk F16's naar vliegbasis Woensdrecht u/at is nu belangrijn in uierh? s 2010 ooe mee én ontuang altijd €50,- reistegoed! brieven HULPVERLENING Mission Aviation Fellowship r - 1 v Zeeuwse pers zit bovenop politici vrijdag 25 juni 2010 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Der Boede Dat er op het terrein van Der Boe- de mensen komen te wonen, in du re nieuwbouw, die lijden aan het syndroom van Korsakov, komt me vreemd over (krant, 23 juni). Hoe wel met persoonsgebonden budget ten kun je veel risicoloos slopen en weer opbouwen. Vele jaren gele den alweer moesten de bewoners van Der Boede plaatsmaken. In het park werden riante bungalows ge bouwd. In het monumentale hoofdgebouw zouden appartemen ten komen voor welgestelde bejaar den. Welke projectontwikkelaar heeft hier zijn vingers aan gebrand en wordt nu met overheidsgeld ge red? J.W. Minderhout Vredehoflaan 326, Vlissingen Windmolens Het ministerie van Vrom wil de ko mende 10 jaar zo'n 80 tot 125 wind molens plaatsen in Zeeland. Na de 300 hectare goede land bouwgrond van de Hedwigepol- der, die aan het water terug wordt gegeven de volgende klap in het ge zicht van de Zeeuwen. Waarom wordt er steeds gedacht aan de pro vincies die het kleinst zijn om der gelijke projecten op te zetten? Laat ze gewoon die windmolens op het strand van Scheveningen plaatsen of op het Binnenhof Maar er zal wel gedacht worden daar waar het minste stemvee woont, plaatsen we ze. Vechten als een Don Qui- chot tegenprecies. A. de Waeie H. Dunantstraat 20, Koewacht Driedelig grijs Het formele zwarte streepjespak van Toine Poppelaars tijdens het zandfeest in de West-Zeeuws- Vlaamse duinen getuigde van ge voel voor decorum. Bij een buitentemperatuur die bo ven de 25 graden uitkomt bijna een heldendaad. Het verwondert mij al jaren, dat de herenmode-in dustrie ook tijdens warme zomers nog steeds het driedelig grijs, zwart of blauw voert. Een sportief, vlot linnenpak in een leuk dessin is toch veel leuker dan zo'n oubolli ge outfit? Stoer, casual, fleurig en kleurig, en van eerlijk materiaal. De mode-branche zou een giga- boost krijgen, als meerdere ontwerpers/academies zich op de ze trend zouden storten, de win kels rond het Binnenhof zouden overuren draaien. En een opleving voor de vlasindustrie. Driedelig grijs, zwart met een streepje, in lin nen, hmmmmm. Monique Sturm Turkeye 16, Waterlandkerkje door Emile Calon MIDDELBURG - Een medewerker van het waterschap vond dat een landbouwer (50) uit Biervliet op 8 december 2008 de Isabellaweg goed schoonhield tijdens rooiwerk- zaamheden. Telkens als een trac tor het perceel verliet werd met be hulp van een grote schuif de weg schoongemaakt. Onvoldoende, zo oordeelde gisteren officier van jus titie G. van der Hofstede. Want rond 18.00 uur overleed daar een Aardenburger (32) nadat hij met zijn auto in een slip was geraakt en tegen een boom botste. Vol gens de officier was er nog een dun laagje slik op de weg achterge bleven en was de automobilist daardoor in de slip geraakt. Vracht wagenchauffeurs, die getuige wa ren van het ongeval, verklaarden dat de weg spekglad was. De offi cier liet de rechtbank weten dat hier sprake was van dood door schuld en eiste een geldboete van 10.000 euro en een voorwaardelij ke werkstraf van zestig uur. Raadsman W. van Baarle vroeg om integrale vrijspraak. Hij voerde aan dat het die avond vroor en dat de landbouwer alle maatregelen had genomen die van hem ver wacht mochten worden. Uitspraak op 8 juni. I0+, Het Nationale Werkonderzoek 2010 is een initiatief van JobTrack.nl in samenwerking met Intelligence Group Het resultaat wordt aangeboden aan werkgevers- en werknemersorganisaties en de landelijke politiek. ARNEMUIDEN - Meevliegen met een vliegtuig dat wordt ingezet bij hulpacties in allerlei landen over de hele wereld. Zaterdag kan het op een open dag van Mission Avia tion Fellowship (MAF) op vlieg veld Midden-Zeeland in Arnemui- den. MAF presenteert zaterdag het spe ciale Kodiak-vliegtuig. Dat is in staat om in zeer moeilijke omstan digheden en moeilijk bereikbare gebieden te landen, zoals op erg korte en op onverharde landingsba nen. MAF is een vliegtuigmaat schappij die met 130 vliegtuigen in dertig van de armste landen vliegt. Volgens de organisatie maken meer dan 900 (hulp)organisaties en kerken gebruik van haar vlieg tuigen. Dat zijn onder meer Flying Doctors, Verenigde Naties, Rode Kruis, Dorcas en Unicef. De open dag van MAF in Arne- muiden is de eerste van drie open dagen. De andere zijn op 3 juli (vliegveld Teuge bij Apeldoorn) en op 10 juli (vliegveld Oostwold bij Groningen). Behalve een rondvlucht met de Ko- diak kunnen bezoekers ook in een vluchtsimulator plaatsnemen. Ver der zijn er allerlei kraampjes en zijn er medewerkers van MAF aan wezig om meer te vertellen over wat de organisatie doet. De open dag duurt van 11 tot 17 uur. www.maf.nl De Kodiak kan landen op erg korte en door Domien Huijbregts HOOGERHEIDE - Vliegbasis Woens drecht is in beeld als mogelijke uit valsbasis voor Fiö's. Dat bevestigt het hoofd woordvoering van de luchtmacht, luitenant-kolonel Frank van Wieren. De straaljagers staan standaard ge stationeerd in Volkel en Leeuwar den. Wanneer daar onderhoud wordt gepleegd aan de landingsba nen, kunnen de squadrons op dit moment nog uitwijken naar Eind hoven. Om de groei van burger luchtvaart op Eindhoven Airport mogelijk te maken, is dit in de toe komst echter niet meer mogelijk. De groei gaat namelijk ten koste van de geluidsruimte waarover de luchtmacht in Eindhoven be schikt. Defensie is daarom genood zaakt andere vliegbases te zoeken die als uitvalsbasis kunnen dienen. Woensdrecht is daarbij aange merkt als een van de kandidaten. Ook Twente, Deelen en De Peel zijn in beeld. De Woensdrechtse natuurvereni- ging Namiro heeft al aangegeven 'zeer verontrust' te zijn over de mogelijke plannen van Defensie. MIDDELBURG - Politici hebben in Zeeland de meeste kans om bij raadsvergaderingen kritisch ge volgd te worden door de schrijven de pers. Dat blijkt uit een onder zoek van Trouw onder 156 raads- griffiers. In Zeeland is de pers aan wezig bij ruim 98 procent van de vergaderingen. Groningen scoort het slechtst (67 procent). Gemeen ten als Goes, die bij het opstellen van de agenda rekening houden met journalisten (niet het belang rijkste punt aan het eind van de vergadering), worden beloond met méér aandacht van de pers. Zaterdag 26 juni 11:00 - 14:00 uur Goes en Bergen op Zoom www.luzac.nl Luzac Lyceum, van brugklas tot diploma. Luzac College, eenjarige versnelde cxamenopleiding. LUZAC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 68