Zeeland PZCU: Bouw Goese Schans begint 1 december Maakt de prijs voor u het verschil? BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 24 en 25 Project heeft te lijden onder geruchten Borselse scholieren houden van Holland Opnieuw kunstwerken vernield Kies ook voor 3 jaar energie! DELTA, voordelig en dichtbij. almanak Band Cathrien Huissoon (77) pakt de draad fris weer op Vrijdag 25 juni 2010 Kunst mengt zich met Zeeuwse natuurelementen Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel GOES - De eerste paal voor woon wijk Waterstad Goese Schans gaat op 1 december de grond in. Dat heeft projectleider Hans Veerman gisteren bekend gemaakt. Doordat er al enige tijd niets meer gebeurt op het bouwterrein in het havenindustriegebied in Goes, ste ken geruchten de kop op dat het project in een impasse zou zitten. Zo doen geluiden de ronde dat hoofdaannemer BAM zich heeft te ruggetrokken omdat de grond ern stig verontreinigd zou zijn en dat de verkoop nihil is. „Heel verve lend", aldus Veerman, die de bewe ringen net als overigens alle ande re betrokken partijen afdoet als 'onzin'. „Voor tweehonderd wo ningen in fase 1 (Goese Diep, red.) ligt de grond klaar om bebouwd te worden. Op 1 december beginnen we met de eerste vijftig, allemaal in de vrije sector. Dat is een keihar de afspraak." Veerman erkent dat het dus nog even duurt voordat er weer activi teit is. „Ik had gehoopt dat we in september zouden kunnen gaan bouwen, maar de verkoop is niet zo snel gegaan als we hadden ge dacht. Daar moeten we eerlijk in zijn." Volgens wethouder Jo-Annes de Bat heeft de vertraging ook deels te maken met tegenwerking van uit het Goese Meer. „Dat recht heb ben ze en daar wil ik niets aan af doen, maar je zult ervan schrikken wat dat allemaal gekost heeft." Veerman: „Procedureel heeft het best tegengezeten, we zijn geloof ik aan zaak achttien bezig, maar we hebben er nog geen een verlo ren." Veerman hoopt dat met de be kendmaking van het begin van de bouw de geruchten de kop wor den ingedrukt. „Het probleem is namelijk dat je er moeilijk tegen kunt vechten. Het vervelende is ook dat mensen die de woningen kopen ze ook te horen krijgen, de verkoop heeft daar onder te lijden. Ik vind dat stuitend. Het is dus goed dat we nu een datum hebben om te beginnen." Directeur Ko van Garderen van Van Garderen Dekker, één van drie bij het project betrokken ont wikkelaars, meldt dat tot nu toe de helft van de te bouwen vijftig wo ningen is verkocht. „We verwach ten komend halfjaar nog meer te verkopen, maar we willen de men sen niet langer in onzekerheid la ten zitten." Overigens heeft het Rijk een sti muleringsbijdrage van 280.000 eu ro beschikbaar gesteld voor Goese Schans. Voorwaarde is dat projec ten die geld krijgen, nog dit jaar be ginnen. LEWEDORP - Natuurlijk probeerden alle vierhonderd Bor- broedert. Of beter: het Nederlands elftal verbroedert, selse scholieren gisteren tijdens de Schoolsport Olym- De sportdag van Borsele Beweegt stond namelijk in het piade op het voetbalveld van Lewedorpse Boys te win- teken van het WK-thema 'Ik hou van Holland', nen van leeftijdsgenootjes van andere basisscholen. Maar ook hier bleek het cliché weer waar: sport ver- Videoopwww.pzc.nl/bevelanden Bel 0800-5150 en stap in voor 1 juli! WILHELMINADORP - Onbekenden hebben deze week wederom een kunstwerk van de zomertentoon- stelling Kanaalkunst vernield. Het gaat deze keer om De Tol van kunstenares Ingrid van de Linde bij de schaapskudde in Wilhelmi- nadorp. Volgens Trees Oude Op- huis van de Stichting Goese Cul tuurprojecten zijn de vernielingen dinsdag aangericht door een groep je jongeren. „Iemand heeft gezien hoe ze op het kunstwerk zaten en eraan hingen. Toen de beheerder arriveerde, waren ze al weg." Het gevolg was dat er onder meer gaten en deuken in het werk za ten. De kunstenares heeft het in middels zo goed als mogelijk her steld. Oude Ophuis hoopt dat de werken nu met rust worden gela ten. „Meer kunnen we niet doen", stelt ze. „We kunnen er moeilijk 24 uur per dag bij gaan zitten." Tip? redactie@pzc.nl Natuurlijk kan het ook de vrouw van een bandenspecialist overkomen dat zij met een lekke band langs de kant van de weg komt te staan. Na tuurlijk doet ook zij dan gewoon een beroep op de Wegenwacht. De man van de Wegenwacht zoekt lang maar tevergeefs naar de reser veband, dus belt de vrouw haar ei gen bandenspecialist. „Die zit ge woon tegen de onderkant gemon teerd", weet hij vrijwel zeker. „Echt niet?" Dan moet hij even het instruc tieboekje raadplegen. Hij leest dat bij sommige modellen van dit type sim pelweg géén reserveband aanwezig is! Het ruime gevoel voor humor van de vrouw wint het van haar gêne en met brede lach vertelt zij de wegen wachter welk bedrijf haar man runt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63