het uiterste sport35 Isner: Ik ben wel een beetje moe Nederlandse titel als vergiftigd geschenk Krajicek uitgedubbeld Records sneuvelen .UT* in monsterpartij Terneuzen viert negentigjarig bestaan vrijdag 25 juni 2010 Koningin Elizabeth heeft gisteren voor het eerst in 33 jaar weer een bezoek gebracht aan Wimbledon. Ze zag Andy Murray winnen van Jarkko Nieminen: 6-3 6-4 6-2. door Marco Knippen LONDEN - Een buiging naar de ko ninklijke loge op het centre court van The All England Club hoefde hij niet te maken, een knieval evenmin. Want hoewel Robin Haase gisteravond op Wimbledon klop kreeg, mocht hij met opgehe ven hoofd het strijdtoneel verla ten. Want wereldranglijstaanvoer der Rafael Nadal tot een vijfsetter (5-7, 6-2, 3-6, 6-0, 6-3) dwingen, is slechts weinig tennissers gegeven. Haase oogstte met zijn onbevan gen optreden het respect dat hij eerder ook al voor zijn recente op mars had verworven. De naar Turnhout uitgeweken Hagenaar onderstreepte nog maar eens waar om hij door velen in het profcir cuit als een 'dark horse' wordt be schouwd. Die reputatie dankte hij aan de eerste episode uit zijn top- sportbestaan, waarin Haase menig topper bij de kladden greep. Nadal bleek de status van weleer van zijn 23-jarige uitdager blijk baar niet vergeten. Minutieus had de één jaar oudere Spanjaard zich op de wedstrijd voorbereid. Hij liet er, in tegenstelling tot de vrou welijke sterren Serena Williams en Caroline Wozniacki die eveneens in actie kwamen, de ontmoeting met koningin Elizabeth II zelfs voor schieten. De laatste voorberei ding op, zoals hij eerder al aangege ven, 'gevaarlijke serveerder' Haase mocht niet worden verstoord. De absentie van Nadal was de eni ge valse noot op het van minuut tot minuut geregisseerde feestje van de hare majesteit, die zich voor het eerst sinds 1977 weer aan de Church Road liet zien. De 84-ja- rige monarch zal het hem echter hebben vergeven. Als geen ander klampt zij zich immers vast aan protocollen, al week Elizabeth er Michaëlla Krajicek heeft gisteren haar eerste ronde in het vrouwendubbel op Wimbledon verloren. De Nederlandse ging samen met haar Zwitserse partner Patty Schnyder met 6-3 6-2 onderuit tegen Hsieh Su-Wei uit Taiwan en de Russin Alla Koedriavtsjeva. opvallend genoeg ditmaal zelf van af Van tevoren was bepaald dat de koningin slechts anderhalf uur ge tuige zou zijn van de partij tussen de Britse tennishoop Andy Mur ray en zijn Finse tegenstrever Jark ko Nieminen. Het werden twaalf minuten meer, zodat de bevredi gende afloop (6-3-, 6-4, 6-2 voor Murray) kon worden bijgewoond. John McEnroe grapte dat het kwam omdat Elizabeth 'in staat van opwinding' verkeerde, maar waarschijnlijker was het dat ze het juiste moment afwachtte om af scheid te nemen. Een verhoogde hartslag had de koningin mogelijk wél gehad, als ze uren later in het zelfde decor Haase tegen Nadal aan het werk had gezien. Want dat de huidige nummer 151 van de wereld het de mondiale koploper zo moeilijk zou'maken, gold als een regelrechte sensatie. De paar foutjes die Nadal zich in de eerste set dacht te permitteren, werden hem meteen fataal. Het eerste breekpunt dat Haase bij een voorsprong van 6-5 kreeg, verzil verde hij meteen. Het betekende dus gelijk de setwinst. In de twee de aJcte leek het duel te kantelen en trok Nadal de regie naar zich toe. Hij egaliseerde de score, maar werd vervolgens opnieuw over rompeld. De nieuwe voorsprong in sets deed de hoop aanwakkeren. Zou Haase kunnen doen wat eerder de Colombiaan Falla tegen Roger Fe- derer naliet? Nep dus, bleek 48 mi nuten later. De confrontatie met Nadal moet Haase, die vorig najaar na zestien maanden blessureleed in het metier terugkeerde, de be vestiging hebben gegeven dat zijn topsportbestaan weer een hoge vlucht moet kunnen nemen. De 56e positie die hij innam toen de knie zich als kwelgeest opwierp, is daarbij een mooi richtsnoer. In de langste tenniswedstrijd uit de geschiedenis braken John Isner en Nicolas Mahut diverse records, waaronder die van de meeste aces. Meeste aces in één wedstrijd J°bn/S, 'ner Nr. Speler Aces Tegenstander Jaar Toernooi 1 John Isner (VSt) 112 Nicolas Mahut (Fra) 2010 Wimbledon 2 Nicolas Mahut (Fra) 103 John Isner (VSt) 2010 Wimbledon 3 Ivo Karlovic (Kro) 78 Radek Stepanek (Tsj) 2009 Davis Cup 4 Ivo Karlovic (Kro) 55 Lleyton Hewitt (Aus) 2009 Roland Garros 5 Ivo Karlovic (Kro) 51 Daniele Bracciali (Ita) 2005 Wimbledon Joachim Johansson (Zwe) 51 Andre Agassi (VSt) 2005 Australian Open 7 Roger Federer (Zwi) 50 Andy Roddick (VSt) 2009 Wimbledon Chris Guccione (Aus) 50 Olivier Patience (Fra) 2005 Wimbledon 9 Richard Krajicek (Ned) 49 Jevgeni Kafelnikov (Rus) 1999 US Open 10 Ivo Karlovic (Kro) 47 James Blake (VSt) 2009 Davis Cup 11 uur 05 John Isner - Nicolas Mahut (Wimbledon 2010) 6 uur 33: Fabrice Santoro - Arnaud Clement (Roland Garros 2004) 6 uur 22: John McEnroe - Mats Wilander (Davis Cup 1982) 6 uur 21Boris Becker - John McEnroe (Davis Cup 1987) 6 uur 4: Horst Skoff - Mats Wilander (Davis Cup 1989) Langste tenniswedstrijden 5 uur 59: Radek Stepanek - Ivo Karlovic (Davis Cup 2009) 5 uur 46: Arnaud Clement - Mare Rosset (Davis Cup 2001 5 uur 45: Mehdi Tahiri - Gilles Muller (Davis Cup 2005) 5 uur 31Alex Corretja - Hernan Gumy (Roland Garros 1998) 5 uur 28: Greg Holmes - Todd Witsken (Wimbledon 1989) door Marco Knippen LONDEN - John Isner en Nicolas Mahut hebben de recordboeken herschreven. Na een heroïsch ge vecht van liefst elf uur en vijf mi nuten verzekerde Isner zich van de overwinning in de confrontatie waarvan iedereen in de ban was: 6-4, 3-6, 6-7, 7-6, 70-68. „Nicolas en ik zijn voortaan onlosmakelijk aan elkaar verbonden." De tijdsduur was niet het enige re cord dat werd gevestigd, maar spreekt wel het meest tot de ver beelding. Fabrice Santoro en Ar naud Clément legden elkaar in 2004 op Roland Garros zes uur en 33 minuten het vuur na aan de schenen. De lengte van het Franse onderonsje staat echter in schril contrast tot het prestigeduel van Is ner en Mahut. Alleen al in de slot akte bestreden de 25-jarige Ameri kaan en de drie jaar oudere Frans man elkaar acht uur en elf minu ten op leven en dood. Na het winnende punt liet Isner zich op het gras vallen alsof hij Wimbledon had gewonnen. De twee spelers bleven daarna enige tijd in een omhelzing aan het net staan. „Ik ben wel een beetje moe", zei Isner nadat hij in zijn stoel op de baan een beetje bijgeko men was. „Mahu is een absolute krijger. Ik wil hem ook nadrukke lijk in deze overwinning betrek ken. We hebben deze geweldige dag samen beleefd. Ook hij ver dient alle eer. Ik kom hem vast nog wel eens tegen en dan hou den we het wat korter dan 70-68", zei Isner. In één opzicht wist Mahut Isner de baas te blijven. Van de 980 ge speelde punten won hij er 502, ter wijl de nummer 149 van de wereld er 478 verloor. Hij kocht er door zijn nederlaag echter niets voor. Thiemo de Bakker, vandaag de vol gende tegenstander van Isner, daar entegen misschien wél. Want hef is maar de vraag of de triomfator na de ongeëvenaarde slijtageslag tot een nieuwe krachttoer in staat zal zijn. Al wilde Isner anders doen geloven: „Ik ben ervan over tuigd dat ik hier nog meer wedstrij den kan winnen." TERNEUZEN - Ter ere van het negen tigjarig bestaan viert voetbalvereni ging Terneuzen morgen feest op sportcomplex De Vliegende Hol lander. Tot 16.00 uur zijn er festiviteiten voor de jeugd. Zo krijgen de D-pu- pillen en de C-junioren een clinic van spelers van de eerste selectie. Verder zijn er activiteiten en enter tainment voor de E- en F-pupil- len. Om 13.00 uur begint een zes kamp voor iedereen vanaf de B-ju- nioren Na de ontvangst om 16.00 uur op de Vliegende Hollander volgt om 17.00 uur een wedstrijd tussen het huidige eerste elftal en een selectie van oud-eerste-elftal- spelers. Na een barbecue (vanaf 18.30 uur) begint om 20.30 uur een feestavond met verscheidene artiesten. De feestdag is toeganke lijk voor (oud-) leden, (oud-)vrij- willigers, sponsors, supporters en andere belanghebbenden. door Patrick Delait SITTARD - Het NK wielrennen keert voor het eerst sinds 1978 te rug op de Adsteeg in Beek. Henk Lubberding, de laatste winnaar in Beek, heeft nooit veel plezier be leefd aan zijn eerste titel. Nee, warme gevoelens krijgt hij niet als hij terugdenkt aan de titel die hij in 1978 veroverde op de Ad- steeg. In de finale reed hij samen op kop met zijn kopman )an Raas. Als dank voor bewezen diensten mocht Lubberding de nationale driekleur aantrekken. Zijn waarde ring voor de geste van Raas sloeg om in gêne toen hij de beelden van de finish terugzag. Raas had de rode loper zo opzichtig uitge rold dat de ontknoping van het NK ongeloofwaardig werd. Dat hij geen cadeautjes nodig had, liet de renner met de wapperende manen zien in de Tour van 1978. In zijn kampioenstrui ontpopte hij zich tot dé revelatie. Lubber ding won een etappe en werd 8ste in het eindklassement. Als beste jongere nam hij tevens de witte trui mee naar huis. Maar daarmee was de bittere nasmaak van het NK in Beek nog niet verdwenen. Het jaar erna verhuisde het NK-cir- cus naar de Slingerberg in Geulle. „Ik was erop gebrand te laten zien dat 'Henkie' wel een terechte kam pioen was", zegt de intussen 56-ja- rige Lubberding. Na een slopende aftialrace greep hij opnieuw de ti tel. Hoewel zijn tweede kampioen stitel genoegdoening gaf relati veert Lubberding de waarde van de nationale driekleur. „Voor mij was het NK geen speciale koers. Ik heb drie Touretappes gewonnen. Daar hechtte ik meer waarde aan dan aan mijn Nederlandse titels." Henk Lubberding in 1983 Spraakmakende NK's op de Adsteeg Jan Janssen kwam in 1966 drie mi nuten te laat aan de start. Het pelo ton koerste vanaf de eerste kilome ter en favoriet Janssen was gezien. Evert Dolman won in 1967, maar werd betrapt op doping. Nederlandse kampioenen op de Adsteeg waren Jo de Roo (1964 en 1965) en Fedor den Hertog (1977).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59