Advocate: Geen bewijs brandstichting Het ideale paard komt 241 zeeland Pelgrimstocht door het landschap in kerk Burgh Miele-apparaten van morgenf vandaag al verkrijgbaar bij De Miele Winkel! tm. I22S3I Morgen staat manege De Eendracht in Vrouwenpolder bol van activiteiten tijdens de 41-ste Zeeuwse dag van het paard. Zo'n 800 paarden zijn op dit grootschalige evenement te zien. vrijdag 25 juni 2010 ■BBsessaKse&aa^ggggigs RECHTBANK Officier eist celstraf VAN KEURING TOT CONCOURS door Emite Calon middelburg - De brandstichting in een bedrijfsgebouw aan het Ha- ringvlietplein in Zierikzee vormde gisteren het ergste feit op de dag vaarding van een 23-jarige man uit die stad. „Want door die brand op 20 okoto- ber 2009 ontstond er ook gevaar voor andere gebouwen", aldus offi cier van justitie G. van der Hofste de. Maar naast dat ene delict stond hij ook terecht voor nog heel wat meer zaken. Van poging tot oplich ting tot een met enkele winkeldief stallen in Goes. Zo zou hij op 10 september van het vorige jaar een spijkerbroek hebben gestolen bij V&D in Goes. Twee dagen eerder had hij een portemonnee bij. de Goese HEMA uit het schap ge pakt, kapot gemaakt en was hij ver volgens naar de klantenservice ge stapt om 'zijn' geld terug te eisen. Van der Hofstede eiste een celstraf van 24 maanden waarvan acht voorwaardelijk tegen de man. Ook moet hij van hem maximaal twee jaar klinisch worden behandeld in een forensisch-psychiatrisch zie kenhuis omdat de man de nodige problemen heeft. Advocate C. Koole stelde dat de man niet beschuldigd kan zijn aan de brandstichting. Hij woonde des tijds illegaal in het bedrijfspand en bij thuiskomst ontdekte hij dat wat kennissen daar keet aan het schoppen waren. Ze zouden on der andere een vuurtje hebben aangestoken in een bloempot Vol gens de advocate doofde hij het vuur waarna iemand anders een vuurtje aanstak in een speciekuip. De verdachte zou volgens de offi cier dat vuurtje hebben aangewak kerd terwijl de advocate daar geen enkel bewijs voor kon vinden in het strafdossier. Ze zag alleen maar dat haar cliënt het vuur wat onhandig probeerde te doven door een houten pallet op het brandende papier te gooien. Uitspraak 8 juli. Nieuw in Oost-Souburg: het Miele Innovation Centre Miele staat al jaren garant voor kwaliteit, innovatie, duurzaamheid, functionaliteit en uitstekende service. Om u nog beter van dienst te kunnen zijn, kunt u voortaan ook voor al uw Miele-producten en vragen terecht in het Miele Innovation Centre van De Miele Winkel in Oost-Souburg. Ervaar zelf de vele kwaliteits aspecten en unieke voordelen van Miele-apparaten. U bent van harte welkom in De Miele Winkel, gelegen aan de kanaalstraat 44. Tijdens de opening van 25-06-2010 tot en met 03-07-2010 kunt u bovendien rekenen op een feestelijke aanbieding! Kijk op www.demielewinkel.nl I er is geen betere Kanaalstraat 44 Oost-Souburg Tel. 0118 471777 j www.avaelectro.nl OPENINGSTIJDEN: dinsdag - vrijdag: 9.00 - 12.30 en 13.30 - 18.00 uur Donderdag koopavond; 19.00 - 21.00 uur Zaterdag: 9.00 - 17.00 uur door Annemarie Zevenbergen Op manege De Een dracht in Vrouwenpol der is het een drukte van jewelste. De voor bereidingen voor de Zeeuwse dag van het paard, morgen, zijn in vol- le gang. „Alles moet er spie en span bijlig gen", vertelt eigenaresse Ingrid Ver burg. „Dus zijn we sinds anderhal ve maand constant aan het maai en op de weitjes. De paarden ha len we vandaag uit die weitjes en alle hekken en dergelijke worden afgebroken. Daarna moeten we al le gaten en onregelmatigheden in die weitjes dichten en de boel op nieuw opbouwen. De paarden moeten ook uit de stallen, want die mesten we vandaag uit. Dat doen we normaal op zaterdag." Dan heeft Ingrid het nog niet over het vegen van de terreinen en het opbouwen van VIP-tent en de ho- recatent, het plaatsen van drang hekken en bankjes voor het pu bliek. „Het is druk ja, we hebben zo'n vijf of zes extra vrijwilligers rondlopen. Maar het is ook een heel leuke dag morgen. Er zijn veel, heel veel paarden. Tijdens de shows en de demonstraties 's mid dags probeer ik altijd wel even te kijken, dat vind ik mooi om te zien. Ik ben morgen vliegende keep en loop overal rond. Waar no dig, steek ik een handje toe." De Zeeuwse dag van het paard wordt voor de 41-ste keer gehou den. Met een verwacht aantal be zoekers van rond de 5000 zal de manege in Vrouwenpolder het aar dig voor de kiezen krijgen. Er worden tussen de 750 en 800 paarden verwacht. Voor de keurin gen staan 600 paarden van zeven stamboeken aangemeld. De zeven stamboeken zijn: Trekpaarden, Haflingers, Fjorden, Shetland po ny's, NRPS (Nederlands Rijpaar den en Pony Stamboek), Welsh po ny' en Friezen. De keuringen be ginnen 's ochtend tussen acht en negen uur en zijn omstreeks 15.00 afgelopen. Andrie de Buck, secreta ris van de Stichting Zeeuwse dag van het paard: „De keuringen be ginnen tussen acht en negen uur. De paarden zijn uit de wei, de vlag van de Welsh pony's wordt opgericht. burgh - Onder de titel Tussen be weging in rust biedt spiritueel kun stenaar en schrijver Dorothée de Wilde een bijzondere expositie in de kerk van Burgh. De tentoonstelling wordt zaterdag middag om 14 uur geopend met een kort optreden van muzieken- semble Triskell en voordracht van gedichten door de exposante zelf Dorothée de Wilde speelt met het thema in op de tijdsgeest en de huidige periode van het jaar. „Veel mensen ontvluchten in de zomer de hectiek van alle dag. Zij krijgen allemaal te maken met de niet al tijd eenvoudige overgang van be weging naar rust", aldus de kunste- Het zijn in feite schoonheidswed strijden. Per stamboek wordt geke ken wat het mooiste paard is. Ie ziet dat de fokkers ieder jaar probe ren het fokdoel dichter te benade ren en de fat steeds hoger leggen. Dus ieder jaar komt het ideale paard een stukje dichter bij. Hét ideale paard bestaat natuurlijk niet, maar je ziet wel dat fokkerij vooruit schrijdt en de kwaliteit steeds beter wordt. Dat komt ook omdat de gebruikers hogere eisen stellen. Neem het trekpaard bij voorbeeld, dat was vroeger alleen een werkpaard, maar nu wordt er volop op gereden in wedstrijden." Het ochtendprogramma omvat ver der springen voor paarden en po ny's en mennen (vaardigheid en dressuur). Tussendoor zijn er con cours Hackney's. Het middagpro gramma biedt shows van de diver se stamboeken, een gezamenlijke shownummers 'Fantasie voor drie' van alle deelnemende stamboeken en diverse concours zowel enkel- j als dubbelspan. Wethouder René M Molenaar zal de verschillende prij- 4| zen uitreiken. Dag van het paard 1 De 41 -ste Zeeuwse dag van het paard wordt morgen gehouden op de terreinen van manege De Een dracht aan de Rijkebuurtweg in Vrouwenpolder. Het ochtendprogramma begint om 8.00 uur met spring- en menwed strijden. 3 De keuring van de ongeveer 600 paarden, zeven stamboeken, is tussen 8.00 en 9.00 uur. Het middagprogramma wordt om 13.00 uur geopend door wethou der René Molenaar van de gemeen te Veere en eindigt om 17.00 uur met de traditionele zestienspan trekpaarden. 5 In totaal komen er tussen de 750 en 800 paarden naar Vrouwenpol der. S Er worden rond de 5000 bezoe kers verwacht. naar. Zij creëert met schilderijen, collages, voorwerpen en teksten een ware pelgrimstocht door het landschap van beweging en rust. De bezoekers worden als pelgrims uitgenodigd tot interactie en om te reflecteren op het thema. Cen traal staat een plek om even stil te zijn. De bezoekers kunnen er even tueel een kaars laten branden en zich afvragen wat hen belemmert of wat zij nodig hebben om tot rust te komen. Ook de voorstellin gen op zeven jute zakken die De Wilde maakte als illustratie van de levensvisie van St. Franciscus ver beelden het pad naar een eenvou dig en rustig leven. CULTUUR DICHTBIJ Impressies van cultuuruitingen op Schouwen-Duiveland op weblog: www.pzc.nl/cultuurdichtbij UIT-AGENDA De complete agenda van de biosco pen, concerten en galeries is te vin den op: www.pzc.nl/uit. TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52