Carmen de Ridder neemt time-out sport 37 HETNATI0NALEUlERK0NDERZ0EK.nl 2010 wat is nu heiangriiK in uierH? Geef ie mening! Doe mee op: —■JoDTracH.nl OPENWATERWEDSTRIJD Zwemevenement bij Sluis laat Belgisch water links liggen sportagenda Rest Zeelandbeker V* <5- vrijdag 25 juni 2010 ■p Carmen de Ridder heeft het sporten op een lager pitje gezet. „Ik moet weer honger krijgen." foto Camile Schelstraete door René van Stee ZUIDDORPE - Een opvallend afwezi ge naam op de startlijst van de 38e openwaterwedstrijd in Sluis is die van Carmen de Ridder. De zwem ster uit Zuiddorpe heeft het spor ten voorlopig op een lager pitje ge zet. Ook haar ambities voor de triatlon staan tijdelijk in de ijskast. „De motivatie is er niet. En ik ben nu ook geblesseerd", zegt de 22-ja- rige Zeeuws-Vlaamse. De Ridder is al geruime tijd zoe kende. Vorig jaar maakte zij de overstap van De Bruinvis in Sas van Gent naar Luctor et Emergo uit Middelburg, de zwemclub waar ook haar tweelingbroer Niek actief is. „Ik heb een vrij lange pe riode stilgestaan. En dit terwijl ik me nog graag verder wilde ontwik kelen. Samen met Ko Koekkoek, mijn trainer bij De Bruinvis, kwam ik tot de conclusie dat de overstap naar een andere club wel goed voor me zou zijn." De nieuwe Walcherse omgeving bracht De Ridder niet wat ze er van hoopte. Daarom zette de veel voudig winnares van de Zeeland beker, de Zeeuwse wedstrijden reeks in het openwater, er (voorlo pig) een punt achter. Zij besloot zich toe te leggen op de triatlon, de tweede liefde Van de Zuiddorp- se. Ook hier liep het in de soep. ATLETIEK VRIJDAG Zeeland Gezondloop. 19.30 uur. Af stand: 7,5 km voor de aktie Spieren voor Spieren. Start en inschrijven: Schenge 4 te Middelburg. ZATERDAG VZA-competitie. 10.30 uur: lr Knaap pu- pillencompetitie, 11.50 uur VZA-competi tie waaronder een aantal Zeeuwse titels. Locatie: Piet Vonck atletiekbaan, Prins Willem Alexanderstraat te Hulst. Swift trimloop. 13.30 uur: jeugdloop 3 km, 14.30 uur: 3 km, 6 km of 9 km. In schrijven: clubhuis Swift, sportpark De Voorborg te Middelburg, KORFBAL ZATERDAG Jubileumdag Volharding in Yerseke. Met om 14.00 uur: Zeeuws team-Oranje Wit. Om 16.00 uur: Zeeland 4-Oud-Bel- gië. Locatie: sportveld aan de Hogeweg. PAARDENSPORT ZATERDAG Rabo Talentenplan Dressuurcompetitie regio Zeeland LR PC De Sasruiters. 9.00 uur: pony's B. 9.37 uur: paarden B. 10.15 uur: paarden L1. 12.22 uur: paar den Z2. 13.00 uur: paarden Z1. 14.52 uur: paarden M1. 16.15 uur: paarden L2. 18.07 uur: paarden M2. Locatie: Hippisch Centrum Oude-Tonge, Heerendijk te Oude-Tonge. Zeeuwse dag van het paard. Springen. 8.00 uur: paarden en pony's klasse B met aansluitend M, L en Z. Dressuur. 8.00 uur: paarden en pony's klasse B met aan sluitend M, L en Z. Locatie: manege De Eendracht, Rijkebuurtweg te Vrouwenpol der. TENNIS VRIJDAG TennisRood Open jeugdtoernooi. Loca tie: tennisvereniging De Bongerd te Kloe- tinge. Aanvang: 16.00 uur. Reimerswaaldubbeltoernooi. Locatie: tennisvereniging De Klappers te Krabben- dijke. Aanvang: 18.00 uur. „De opbouw van m'n training was niet goed. Ik wilde het te snel doen. Daardoor heb ik bij het lo pen mijn onderrug en mijn heup geblesseerd", zegt De Ridder. Ze vertelt er meteen achteraan dat lo pen en fietsen haar toch al niet zo goed afgaan. „Het zwemmen is wel oké. Logisch. Maar bij het lo pen en het fietsen zou een beetje hulp heef erg welkom zijn." Doordat ze nu al een poos sukkelt, wil De Ridder niks kwijt over een ZATERDAG Districtscompetitie, gemengd, hoofd klasse. Souburg-De Schelde, MLTC-DOS, Souburg 2-Gravelsteps. TennisRood Open jeugdtoernooi. Loca tie: tennisvereniging De Bongerd te Kloe- tinge. Aanvang: 9.00 uur. ZONDAG Finales TennisRood Open jeugdtoer nooi. Locatie: tennisvereniging De Bon gerd te Kloetinge. Aanvang: 9.00 uur. Finales Reimerswaaldubbeltoernooi. Lo catie: tennisvereniging De Klappers te Krabbendijke. Aanvang: 9.00 uur. WATERPOLO ZATERDAG Toernooi De Bruinvis. Zeeuwse, Noord-Brabantse en Vlaamse teams ne men het tegen elkaar op in het openlucht- bad van Sas van Cent. Aanvang 10.00 uur, slot 18.00 uur WIELRENNEN ZATERDAG Ronde van Nieuwerkerk. 13.00 uur: Dik- kebandenraces voor de jeugd. 14.00 uur: amateurs 40+. 14.01 uur: S/P-klasse. 15.15 uur: amateurs B. 16.30 uur: ama teurs A. Ronde van Schoondijke. 14.00 uur: jeugd. 19.00 uur: ID-renners. Inschrijven: De Maoneblusser. Buys Ballotstraat, Schoondijke. ZONDAG Ronde van Schoondijke. 13.30 uur: nieu welingen. 15.00 uur: junioren. Inschrij ven: De Maoneblusser, Buys Ballotstraat, Schoondijke. ZWEMMEN ZONDAG 38e langebaanwedstrijd in Sluis (mee tellend voor de Zeelandbeker). Locatie: Kaai in Sluis. Aanvang: 10.30 uur met de 5000 meter mannen jeugd/senioren en vrouwen jeugd/senioren. 11.15 uur: 2500 meter schoolslag mannen jeugd/senioren, 11.20 uur: schoolslag vrouwen jeugd en senioren. Laatste nummer rond 16.00 uur. rentree. En dit zowel voor het zwemmen als de triatlon. „Ik moet eerst helemaal fit worden. En dan zie ik wel wat er gebeurt. Ik moet weer honger krijgen naar het sporten. Dan zou zomaar kun nen dat ik weer voluit voor het zwemmen kies. Want ik ben offici eel nog steeds niet gestopt. En an ders wordt het de triatlon." De 38e Sluise openwaterwedstrijd in het kanaal Hoeke-Sluis gaat zon dag om 10.30 uur van start met de 5000 meter vrije slag. Op dit ko ningsnummer is Priscilla Meer man normaal gesproken de snelste Zeeuwse. De Vlissingse komt te genwoordig uit voor Het Y uit Am sterdam. Haar stadgenote en grote rivale Judith Stap (De Stormvogel) is afwezig. Bij de Zeeuwse man nen gaat de meeste aandacht uit naar de clubgenoten van Luctor et Emergo Niek de Ridder en Sonny Corré. De wedstrijd in Sluis telt niet al- Zaterdag 17 juli: Luctor langs de Loskaai, Middelburg. Zaterdag 7 augustus: Havenwed strijd, Breskens. Zaterdag 4 september: Ganze- trek, Wilhelminadorp. Zondag 5 september: Kanaalrace, Vlissingen. leen mee voor Zeelandbeker maar ook voor het landelijke klassement in het openwaterzwemmen. Ruim driehonderd zwemmers en zwem sters van ruim veertig clubs heb ben zich ingeschreven. De start is bij de Kaai in Sluis. Het parkoers ligt uitsluitend op Nederlands grondgebied. Voorheen werd ook een stukje in België gezwommen. „In de nieuwe opzet kunnen de toeschouwers de wedstrijd vanaf - de kant blijven volgen. Dat maakt het er een stuk aantrekkelijker op", zegt voorzitter Willy Egger- mont van organisator Stichting Open Water Zwemmen Zeeuws-Vlaanderen. De preses zag de wedstrijd bijna in het water vallen. Oorzaak: de te rugtrekking in april door de ge meente Sluis van een subsidie van 1600 euro. „Heel jammer, maar ge lukkig is de plaatselijke midden- stand heel snel in dit gat gedoken, waardoor het toch kan doorgaan." papadag onzin? Het Nationale Werkonder|pek 2010 is een initiatief van JobTrack.nl in samenwerking met Intelligence Group. Het resultaat wordt aangeboden aan werkgevers- en werknemersorganisaties en de landelijke politiek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39