lectin?* PZC Maakt de prijs voor u het verschil? Middelburg bezuinigt 6,7 miljoen Bushaltes toegankelijker WALCHEREN 22 en 23 Nehalennia-scholieren dansen voor het stadhuis Kies ook voor 3 jaar energie! DELTA, voordelig en dichtbij. Bel 0800-5150 en stap in voor 1 juli! 24 en 25 OMBUIGINGSOPERATIE Periode 2012-2016 almanak Band Vrijdag 25 juni 2010 Iedereen lacht weer in het Sint Jacobsstraatje 21 Op www.pzc.nl/walcheren is een 5ÈÉÉ video te zien van een stukje van de dansvoorstelling. Het ideale paard komt ieder jaar een stapje dichterbij Tip? walcheren@pzc.nl MIDDELBURG - Een groepje leerlin- dansten twee keer vlak achter el- media, Theater en Vormgeving) gen van scholengemeenschap Neha- kaar een korte show. De andere tien voor dit jaar af. foto Ruben Oreel lennia verraste gistermiddag voor scholieren uit de derde klas vmbo het stadhuis in Middelburg de hadden gezorgd voor de pr en ver marktbezoekers op een swingende gunningaanvraag. De klas sloot met dansvoorstelling. Negen meiden de voorstelling het vak MTV (Multi- door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Dat ook Middelburg fors moet bezuinigen, was al duide lijk. Nu is ook bekend hoeveel: 6,7 miljoen euro in de periode 2012-2016. Nog steeds is onduide lijk waarop wordt gekort. Belangrijkste oorzaak is de aange kondigde vermindering van de bij drage die de gemeente vanaf 2012 van het Rijk krijgt. Middelburg schat in dat dat 5 miljoen euro zal zijn. Dit bedrag wordt aangepast zodra de korting van de rijksover heid bekend is. Daarbovenop gaat de gemeente uit van extra bezuini gingen van 1,7 miljoen. In welke uitgaven van de gemeen te gesneden zal worden, moet nog onderzocht. De gemeente gaat er van uit dat 'alle producten en ta ken' in aanmerking komen. Alles wordt tegen het licht gehouden. Al leen op het voorzieningenniveau voor de minima en op de intensi vering van de elektronische dienst verlening zal niet worden gekort. 'De financiële vooruitzichten voor de gemeenten zijn somber', schrijft het college van Middelburg in het raadsvoorstel voor de om buigingsoperatie voor de periode 2012-2016. De gemeente spreekt lie- ver van ombuiging dan van bezui niging, omdat het niet alleen gaat om minder uitgaven, maar ook om anders werken en meer inkom sten werven. 'Hoe donker de onweerswolken zijn en wanneer de bui precies los barst, staat nog niet helemaal vast. De slechte vooruitzichten hebben alles te maken met de aangekon digde bezuinigingen van het rijk van zo'n 29 miljard euro. Een deel daarvan wordt zonder twijfel door berekend naar de gemeenten.' Welk deel dat zal zijn, hangt af van het nieuwe kabinet en van de verwachtingen ten aanzien van de economie. De gemeente houdt ver der nog rekening met andere te genvallende ontwikkelingen die in vloed hebben op de gemeentefi- nanciën, zoals 'de beperkte groei van het aantal burgers, woningen en economische activiteiten'. Het raadsvoorstel voor de ombui gingsoperatie wordt eerst behan deld in de komende vergadering van de commissie algemeen be stuur, op dinsdag 6 juli om 16.00 uur (afwijkend tijdstip vanwege WK Voetbal). De gemeenteraad moet in de vergadering van maan dag 12 juli (aanvang 19.30 uur) een beslissing nemen over het voor stel. MIDDELBURG - Middelburg gaat een aantal bushaltes in de gemeente toegankelijker maken voor mensen met beperkingen. Het gaat om de bushaltes bij het NS-station in Mid delburg en zestien andere haltes binnen de bebouwde kom van Mid delburg en Sint Laurens. Deze zijn geselecteerd op nabijheid van woon-zorgcentra en voorzienin gen. De busperrons worden verhoogd zodat in- en uitstappen makkelij ker wordt en er worden zogenoem de gidslijnen voor blinden en slechtzienden op de perrons aange bracht. Uitgangspunt is mensen met een beperking meer en beter van het openbaar vervoer gebruik te laten maken. De werkzaamheden worden in no vember uitgevoerd. De aanpassin gen aan de perrons kosten in totaal 292.500 euro. Tip? redactie@pzc.nl Natuurlijk kan het ook de vrouw van een bandenspecialist overkomen dat zij met een lekke band langs de kant van de weg komt te staan. Na tuurlijk doet ook zij dan gewoon een beroep op de Wegenwacht. Wat na vranter wordt het als zij geen idee heeft waar de reserveband in dit type auto eigenlijk verstopt zit. De man van de Wegenwacht zoekt lang maar tevergeefs, dus belt de vrouw haar eigen bandenspecialist. „Die zit gewoon tegen de onderkant gemon teerd", weet hij vrijwel zeker. „Echt niet?" Dan moet hij even het instruc tieboekje raadplegen. Hij leest dat bij sommige modellen van dit type sim pelweg géén reserveband aanwezig is! Het ruime gevoel voor humor van de vrouw wint het van haar gêne en met brede lach vertelt zij de wegen wachter welk bedrijf haar man runt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23