Lisa was zes en deed het huishouden K 'Bloedproef na dodelijk ongeluk' lil PZC er verder iósskssssso" 4 34 WK voetbal 2010 sssi r VRIJDAG 25 juni 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 146 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN DEN HAAG - De WD vindt dat er na een dodelijk verkeersongeluk al tijd een bloedproef moet worden afgenomen bij de omgekomen be stuurder. De fractie in de Tweede Kamer wil dat het nieuwe kabinet dit in een wet vastlegt. WD- woordvoerder Charlie Aptroot: „De andere slachtoffers en nabe staanden van zo'n ongeval hebben er recht op te weten of er alcohol of drugs in het spel waren." D66 voelt er ook wel iets voor, maar wil eerst van de nieuwe mi nister van Verkeer weten hoe groot de omvang van het pro bleem is. De Vereniging van Letselschade- Slachtoffers (LSA) dringt al enige tijd aan op een dergelijke bloed proef. Daarmee kan niet alleen de toedracht van het ongeluk worden verhelderd, maar is het ook makke lijker om de verzekeraars van de overledene aansprakelijk te stellen. Dat is volgens de LSA belangrijk, omdat slachtoffers en nabestaan den vaak te maken hebben met ernstig letsel en hoge ziektekosten. Het zogeheten post mortem onder zoek is actueel geworden na het ongeluk bij Camperduin waarbij deze week drie jongemannen om het leven kwamen en één ernstig gewond raakte. De bestuurder had vermoedelijk te veel gedronken. door Ondine van der Vleuten MIDDELBURG - Als Lisa niet voor haar broertje van drie zorgde, boodschappen deed, eten kookte en schoonmaakte, deed niemand het. Lisa was zes, en haar moeder was verslaafd. Op school had nie mand iets in de gaten, want Lisa hield haar mond wel. Persoonlijke problemen - bijvoor beeld door een onstabiele thuis situatie - spelen een rol bij naar schatting een kwart van de leerlin gen die zonder diploma van school gaan. Lisa (niet haar echte naam) is intussen 21 jaar en zit op sCool, de beroepsopleiding van het ROC Zeeland in Middelburg, voor jongeren met een hoog risico op voortijdig schoolverlaten. Lisa was wat in het onderwijs een 'overbelaste leerling' wordt ge noemd. Intelligent genoeg om het diploma mbo, havo of vwo te ha len, maar privé had ze het zo zwaar dat school er maar een beet je bijhing. Een jaar geleden besloot ze te stoppen met zorgen voor an deren en voor zichzelf te kiezen. Sindsdien gaat het goed. „Aan mijn buitenkant zie je niets", zegt ze. „Er zijn om mij heen een stuk of vier mensen die weten wat ik heb meegemaakt: mijn vriend, een vriendin, mijn moeder en mijn begeleider van sCool. Hij ziet het gelijk als er iets aan me is." Voor leerlingen als Lisa komen er vanaf volgend jaar 'Plusvoorzienin gen'. Zeeland krijgt ruim 1 miljoen euro van de zestig miljoen die er landelijk voor uitgetrokken is. Plus voorzieningen bieden overbelaste jongeren steun, aandacht en prakti sche hulp. Zodat ze een beetje op adem komen en zich weer op school kunnen concentreren. De meeste overbelaste leerlingen wonen in de grote steden. Plus voorzieningen daar zijn ingericht Oranje zal beter moeten spelen om ook Slowakije te verslaan reageer op www.pzc.nl kin1/'i ri'" 1 reacties: 368 Vakantiedagen moet je opnemen, niet sparen 61% op ernstige probleemgevallen, en soms wordt zelfs 24-uursopvang aangeboden. In Zeeland is de opvang beperkt tot 'lichte' plusvoorzieningen, met kleine klasjes, aangepast onderwijs en extra begeleiding. Dat zou de in druk kunnen wekken dat het in Zeeland allemaal wel meevalt. Els Bus, teamleider mbo bij het ROC Westerschelde in Middelburg, weet wel beter. „Kom hier maar eens kijken. Het stikt bij sCool van de overbelaste kinderen." pagina 2/3: geen ruimte in je hoofd voor school Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9; Beurs: 12; Econo mie: 13; Cultuur: 15; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 30 t/m 37; Televisie: 42, 43. Bijlage: Auto. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 Herstel orka Morgan zal tijd vergen Robin Haase dwingt Nadal tot het uiterste -Het laatste nieuws •Weblog van Barry van der Hooft door Leon ten Voorde KAAPSTAD - Opeens toeterden de vuvuzela's in het stadion nog harder en enthousiaster dan in al die minuten daarvoor. Het duel tussen Nederland en Kameroen was iets meer dan zeventig minu ten oud toen de luid bejubelde entree van Arjen Robben op het WK daar was. En alsof het zo moest zijn, luidde hij maar met een de winnende treffer van Oranje in: 2-1. Na drie poulezeges vervolgt Ne derland het WK dinsdag (aftrap 16.00 uur) in de achtste finale te gen Slowakije, dat gisteren verras send wereldkampioen Italië naar huis stuurde. De Slowaken zul len beducht zijn voor Robben. Het grootse onthaal van de dui zenden Oranje-fans in Kaapstad zei gisteravond alles over de roem van de aanvaller. Eigenlijk is het een klein me disch wonder dat hij übér- haupt nog te zien is op cfi WK. Want wie geloofde na dat scheurtje in de hamstring een week voor het WK nog in zijn missie? Een speler met zo'n broos lichaam? Dat niets worden. Maar terwijl dt rest van de selectie in Johannes burg de laatste plooien gladj streek, werkte Robben met de 78-jarige Dick van Toorn aan zijn herstel. Een week la ter dan de rest meldde hij zich vervolgens in Zuid-Afrika. Opval lend fit. Gisteren nam Robben zelf de laatste twijfels weg. Niet alleen hijzelf smachtte naar dat bevrij dende moment. Ook de ploeg hunkerde naar zijn klasse. In de slotfase kwam hij vanaf de rech terkant naar binnen en krulde de bal op de paal. De rebound werd binnengetikt door Klaas-Jan Huntelaar. Het was een actie waarmee Robben dit seizoen al zo vaak succes heeft ge had bij Bayern München. Zulke acties moeten de tot gisteren te leurgestelde minnaars van Oran je in het vervolg van het WK weer verleiden. Portugal-Brazilië 16.00 uur N.-Korea-lvoorkust 16.00 uur Chili-Spanje 20.30 uur Zwitserland-Honduras 20.30 uur Zie ook de pagina's: 30 t/m 33 www.pzc.nl/wkvoetb t Uitslagen Slowakije-ltalië Paraguay-Nw.-Zeeland Nederland-Kameroen Denemarken-Japan Programma vandaag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1