Wij zijn toch oplossers van luxeproblemen uit 17 Wie is de vormgever? donderdag 24 juni 2010 door Claudia Sondervan Bas Mar de lager zijn geen echtpaar. Nooit ge weest ook. Vraagt men in de interieurwinkel in Kapelle naar Meneer de Jager, dan komt Henri. Zoon van Bas, neef van Mar(inus). Sinds 2008 drijft hij de zaak met compagnon Hans van de Wate ring, ruim dertig jaar werkzaam in de zaak. „Wij vormen een perfect team. Wat dat betreft is 1 en 1 bij ons 3." Maar ja, hij is de De Jager en daar willen mensen liefst mee te maken hebben. „Het is wat ouderwets. Maar misschien zit er toch wat erfelijks in het hebben van een interieurzaak. Vaktech nisch niet, daar moet je gewoon voor studeren. Gevoel voor ruimte lijke indeling is wel een aanleg. On dernemerszin ook. Er zijn heel wat creatieve éénpitters in de branche waar dat bij deze ecomi- sche crisis pijnlijk aan de dag komt. Het is triest om die om te zien vallen. Het gaat om het onder scheidend vermogen." In Kapelle zijn ze ongedeerd. Van de Watering en De Jager spreken daarom graag van de JA-factor: „Creatief, nuchter en gespinst op wat de klant zegt." „Wij verkopen tastbare zaken vanwege hun niet tastbare kwaliteiten", stelt De Ja ger cryptisch. Een zitmeubel van BasMar kost wat, maar geeft geen wrevel over losrakende verbindin gen, schuivende bekleding en an dere ergernis. En het heeft een krachtige, uitgesproken vorm: tijd loos en elegant in zwart en staal of uitbundig en brutaal in paars en rood. Zoals de overhuifde fauteuil waar schrijfster Franka Treur laatst in wegkroop op het podium van De Mythe in Goes, tijdens de con ferentie Bitches and Babes: fel geel en oranje, „Senegalees vlechtwerk, Italiaanse fabrikant, Nederlandse ontwerper: Tord Boontje", somt De Jager op. „Wij hebben gekozen voor moder nistisch. Ik kan nog steeds geen Chesterfieldbank verkopen. Of een Engelse buffetkast in landelij- ke stijl, hoe mooi ik het ook vind bij een ander." De kasten bij BasMar komen meestal van Inter- lubke. „Een prachtig systeem: je kunt er alles mee. Zeven lagen lak,> beslag dat niet gaat hangen..." Veertig procent van de klanten komt van buiten Zeeland. „Maar ik kan dit niet in de Randstad doen. Ik zou om te beginnen alles anders moeten neerzetten vanwe ge de prijs per vierkante meter vloer", gebaart hij om zich heen. „Volk is daar gehaaster. En wij zijn toch oplossers van luxeproblemen. Het begint al bij het parkeren; als je uit een volle, dure parkeergarage komt, ben je al in een verkeerde state of mind." „Wij assembleren hier. Er zijn zo'n zeventig fabrikan ten waar wij spulletjes van betrek ken. Ik ben detailhandelaar. Of het nu gaat om het inpassen van een nieuwe eethoek in een bestaand interieur of om een volledige in richting. Alles wordt hier met de hand getekend." Drie grote ont- werptafels staan prominent in de toonzaal. „Als ik bij een klant thuis kom, zie ik precies wie daar aan het werk is geweest: Leontine, Patrick, Hans of ik. Je hebt toch elk een eigen blik op indeling of een handigheid of voorkeur." Overhuifde buitenfauteuil van ontwerper Tord Boontje. Wat is de naam van de in 1997 overleden vormgever/binnenhuisarchitect0jri@$siligisiBEsart^eeij:- innoverende, nog steeds sue Bijna iedereen wist dat de cesvolle, katoenen tapijtcol lectie ontwikkelde? Bas+Mar de Jager biedt goede inzen ders een passende prijs: een - vloerlampje van dezelfde ontwerper, genaamd Lotek. Antwoorden kunnen naar: info@basmar.nl Bas+Mar de Jag^r, Kerkplein 57, 4421 AB Kapelle, 0113- 343810. Openingstijden: ma 13 -18 uur, di t/m vr 9 - 18 uur, za 9 -17 uur. Koopa vond op afspraak.- herderinnetjes' dienen om luiken voor de ramen vast te zetten. Bewoners van oude re huizen en boerderijen - hebben ze vaak nog in ge bruik. Veel anderen kenden - ze alleen uit vakantielanden als Spanje, Griekenland, En geland en Frankrijk. Uit de - enorme stapel binnengeko men oplossingen (ruim - 280!) is de familie Kalisvaart uit Spui als gelukkige win naar getrokken.- Henri de Jager: „Wij zijn detailhandelaar. Wij assembleren. foto's Ronald den Dekker Bas+Mar de Jager Kerkplein 57

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 93