T uit 13 ca m m Samen met Waylon midden in popgeschiedenis T donderdag 24 juni 2010 m Renesse óaaö S3 entree noordzij EHBO H eten en drinken busvervoer SI kassa 'W VIP-dek mindervalidendek IT*BI Crolsch beugelbar r~l merchandise [ZD toiletten perfect sky bar dagkassa Ook achteraan is het zicht uitstekend bij Concert at Sea. door Rolf Bosboom Een jaar geleden kende vrijwel nog niemand Waylon, maar sinds hij als eerste Nederlander werd gestrikt door het legenda rische Motown-label, is het hard gegaan met de soulzan ger. In diens kielzog heeft de Zeeuwse gitarist Stefan Siwa- bessy als muzikaal leider van Waylons band een niet gering aandeel in het succes. Ook hij geniet volop. „Het is echt een absurd jaar geweest." Waylon was nog niet eerder in Zeeland te zien. Stefan Siwabessy ziet er dan ook naar uit om zater dag met hem bij Concert at Sea op te treden. „Voor mij persoon lijk is het heel bijzonder omdat ik een Zeeuw ben. Tot mijn acht tiende heb ik in Koudekerke ge woond. Daarna ben ik naar Bre da gegaan en nu woon ik in Am sterdam, maar Zeeland voelt voor mij nog altijd als thuis. Ik ben half Moluks, half Nederlands en die Nederlandse helft is echt oer-Zeeuws. Concert at Sea is ook belangrijk voor me omdat er zoveel vrienden en bekenden ko men en ik hun kan laten zien wat ik heb gedaan." Zijn leven is in een vrijwel on stuitbare stroomversnelling geko men. Eerder timmerde hij aan de weg in diverse bands, waaronder Jagged Soul. „Het is heel moeilijk om met muziek echt je brood te verdienen. De meeste muzikan ten hebben er daarom iets naast. Ik ben lange tijd ook vuilnisman geweest. Toen ik bij de Herman Brood Academie in Utrecht in vaste dienst kon komen als do cent, kon ik dat gelukkig losla ten." Maar Siwabessy wilde meer, vér der komen in de muziek. „Eigen lijk tegen mijn principes in ben ik toen in het covercircuit terecht gekomen. Dan kun je in elk geval veel spelen. Je verdient geld dat je weer in je eigen projecten kunt steken en je leert er ook nog veel van. Ik kwam toen in een cover band terecht, waarvan Waylon de zanger was. We deden boeren feesten, kermissen." Er was al snel een 'klik' tussen beiden. „We zijn allebei muzi kant in hart en nieren. Muzikaal gezien zitten we op één lijn. Alle bei zijn we opgegroeid met oude muziekstijlen. Toen hij Holland's Got Talent ging doen, zei hij: als het zover is en ik een eigen al bum heb, dan bel ik je." Waylon nam het album, Wicked Ways, op in Engeland en hield woord. „Eind februari vorig jaar kwam hij terug, belde me en zei: ga het live-gebeuren maar opzetten. Ik vond het zo te gek dat hij me dat vertrouwen gaf. Ik heb alles stop gezet en ben er volledig ingedo ken." Eind maart had Siwabessy de band compleet en sindsdien werd het ene succes na het ande re geboekt: een zeer geslaagde clubtour, een serie voorprogram ma's bij Whitney Houston, optre dens in Canada. „Het mooie is dat ik het dus vanaf het begin heb meegemaakt. Ik was niet ie mand met een grote naam, dus ik moest mezelf echt bewijzen. Dat was een spannende tijd. Als je dan de recensies leest van de clubtour en wordt genomineerd als beste live-act bij de 3FM Awards én de TMF Awards, dan geeft dat wel veel voldoening." Het is een hectisch bestaan ge worden. „Er zijn momenten dat je wel even stilstaat bij wat je doet. Zoals die tour met Whitney Houston. Dan sta je ineens in de O2 Arena in Londen en besef je wel: wat er nu gebeurt, is niet normaal. Elke muzikant heeft wel een droomlijstje waar hij ooit wil spelen, zoals Paradiso en de Heineken Music Hall. Maar zo iets als de O2, daar denk je niet eens aan. Dat lijkt onmogelijk. In eens zit je midden in een stuk popgeschiedenis." Waylon treedt zaterdag om 13.45 uur op tijdens Concert at Sea. Festivalterrein entree zuidzijde Waylon en Stefan Siwabessy (rechts), vorig jaar tijdens een concert in Pa radiso in Amsterdam. Zeeland podium j Felix Blnicewicz bron Concert at Sea N57 afgesloten vrijdag van 19.00 tot zaterdag van 12.00 tot parkeerterrein Noordzijde parkeerterrein Zuidzijde transferium pendelbussen naar het festivalterrein taxistandplaats afgesloten voor alle verkeer behalve voor bestemmingsverkeer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 89