241 zeeland 'Vijf eizen.nl Vijf hectare grond te koop op Olauterrein r Sm r Raad van State houdt Wedstrijd kersenpit tijdelijke AH tegen spugen in fruitwinkel 'Mille Crazie' aan de Zuidhoek Kwekerij de Bierkreek houdt Rozenfestival Stropoppenfamilie komt niet terug Goes opent Meldpunt asociaal rijgedrag Extra controles op kapotte vuilniszakken WEG PECH ^"1 Palace Hotel Noordwijk****+ Lindner Eifelpark****+ GOES HENGSTDIJK donderdag 24 juni 2010 S ZIERIKZEE - De veilige doorkomst van de 3e etappe van Giro d'ltalia op 10 mei in deze regio is mede te danken aan de verkeersregelaars. Bij die groep waren 19 medewerkers van reïntegratiebedrijf De Zuidhoek betrokken. De ze mensen kregen gisteren van burgemeester Gerard Rabelink een oorkon de voor hun spontane, enthousiaste en serieuze inzet, foto Dirk-Jan Cjeltema door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Aan de entree van Vlissingen komt vijf hectare be- drijfsgrond vrij. Belangstellenden kunnen bieden op het voormalige terrein van de Olau Line. Het gaat om een kavel aan de Poor- tersweg 15, waar je voorbij rijdt op weg naar de milieustraat. Op het terrein werden vroeger de vracht wagens geparkeerd en gecontro leerd, voordat ze via het viaduct aan boord gingen. Een stuk van dat viaduct en enke le wegen, horen bij de kavel die Ar thur Aerssens van A&P Makelaars in de verkoop heeft gebracht. Ook staan er nog visitatieloodsen van de douane en een lege kantoor ruimte. Momenteel gebruikt al leen Rijschool Wolf het terrein en heeft een bedrijf er een aantal vrachtwagens staan. De bodem is volgens Aerssens niet vervuild. „Er is schijnbaar alleen eens een deel gebruikt als stort. Officieel valt het stuk onder bedrij venterrein Souburg, dat steeds po pulairder begint te raken. Aerssens heeft er dan ook alle vertrouwen in dat hij de kavel verkocht krijgt. „Het is een uniek stuk vanwege de grootte. Er zijn best regelmatig be drijfslocaties te koop, maar nooit zo groot als deze. Of het moet in de haven zijn. Dit ligt dichtbij de stad en is ook nog eens voor ieder een te zien. Er heeft zich dan ook al best een aantal partijen gemeld. Zowel bedrijven uit Vlissingen als daarbuiten." Aan de kavel is nog geen prijskaart je gebonden. Gegadigden mogen een bod uitbrengen waarna de ei genaar van het stuk grond, nog al tijd Olau Line, in september be slist wie het mag kopen. Supermarkt Albert Heijn en slijte rij Gall Gall mogen geen tijdelij ke winkel openen in het huidige pand van AutoTeam in Goes. De Raad van State heeft een uitspraak van de voorzieningenrechter giste ren vernietigd. De winkeliers had den het plan om de huidige super markt en slijterij aan de Kolveniers- hof om te vormen tot zogeheten 'mandjeswinkel', omdat de Kolve- niershof na de herinrichting niet meer geschikt is als supermarkt. IJZENDIJKE Biologische rozenkwekerij de Bier kreek bij IJzendijke houdt komen de zaterdag en zondag en het week einde van 10 en 11 juli het jaarlijkse Rozenfestival. Op het programma staan diverse excursies en work shops. Ook zijn er allerlei stands. Natuurlijk zijn ook alle gekweekte rozen te zien. Het festival op de kwekerij aan de Zevenhofsteden- straat duurt alle vier de dagen van 10 tot 17 uur. Meer informatie op de website www.bierkreek.nl. KATS De stropoppen boerenfamilie die vorige week langs de Deltaweg naar de Zandkreekdam is afge brand, komt niet meer terug. Aly Wisse van de werkgroep die na mens gemeente en de Zeeuwse Land- en Tuinbouworganisatie ZL- TO had gezorgd voor de versierin gen langs de route van de Tour de France, heeft geen boer meer kun nen vinden die een hergemaakte versie op het land wil hebben. Ook de brandweer stond niet echt te trappelen om een nieuw kunst werk. „Jammer", zegt Wisse. „Nu geven we die vandalen hun zin." Fruitwinkel Van Assche aan de Zuiddijk 6 houdt zaterdag 3 juli een wedstrijd kersenpit spugen. Er zijn fruitprijzen te winnen in de categorieën: t/m 5 jaar, 6-8 jaar, 9-12 jaar, 13-16 jaar en 16-99 jaar. De wedstrijden beginnen om 14.30 uur. Deelname is gratis, maar wel graag vooraf aanmelden via telefoonnum mer 0114-681407 of winkelvanassche@zeelandnet.nl. Q fruitwinkelvanassche.hengstdijk.eu GOES Mensen die te maken krijgen met asociaal rijgedrag, kunnen dat van af nu melden via de website van de gemeente Goes. Via de site kunnen kentekens van wegmisbruikers worden doorgegeven. Die informa tie gaat naar de politie. De melder hoort ook wat er met de melding gebeurt. Met de aanpak van asoci aal rijgedrag wordt uitvoering gege ven aan het nieuwe Goese verkeers- veiligheidsbeleid 'Op weg naar o verkeersongelukken'. VLISSINGEN In de zomermaanden belooft de ge meente Vlissingen het huisvuil in de binnenstad en op de boulevards extra goed in de gaten te houden. Terwijl grote delen van de stad in middels zijn voorzien van onder grondse afvalcontainers, wordt het afval daar nog steeds in zakken op gehaald. Aangezien meeuwen die open scheuren, komt het afval re gelmatig verspreid over straat te lig gen. Daarom gaat de gemeente con troleren of mensen zich houden aan de bepaling dat zij hun vuil echt pas 's ochtends om zes uur buiten mogen zetten en zal daarop handhaven. 'door Maurits Sep Zonder bombarie is het nieuwe Van der Valk Hotel Middelburg al geopend. „De zomer gebruiken we om het bedrijf goed op te starten. In sep tember gaan we echt los", zegt Martien van der Valk. Hoewel open is het gebouw nog niet helemaal af Een aantal ka mers en suites moet nog ingericht worden, enkele vergaderzalen zijn nog niet af Gasten zijn al welkom en mogen vertrouwen op de kwali teit die ze van Van der Valk ge wend zijn, benadrukt hijzelf. Twee jaar is aan de bouw van het hotel in de Mortiere gewerkt. Mar tien van der Valks vader regelde de bouw, zijn moeder de inrichting, zelf heeft hij - met general mana ger Maarten Akerboom - de dage lijkse leiding in handen. Alles is vlot verlopen ('Ging het overal maar zo soepel als met de gemeente Middelburg') en het is precies geworden wat de familie er van had verwacht. Hotel Middel burg past in de nieuwe koers die enkele jaren geleden is ingezet met BUUTE KIEKE Verslaggeefster Melita Lanting schrijft over natuur op het eiland: www.pzc.nl/buutekieke MEEST GELEZEN 1.Vissers tegen zandproef 2.Voorbereidingen Concert at Sea 3.Verhuurder aan banden TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Meer nieuws uit de regio op: www.pzc.nl/schouwen-duiveland vVakbil IN*»* w 'opVoca*1 tT rr e*clUs/ef e''eger. J -r rJHSe Prijzen, 2- t/m 5-daagse autovakantie inkomst juni t/m Sep. Inclusief: verblijf in het luxe 4-sterren plus Palace Hotel in Noordwijk aan Zee inclusief dagelijks ontbijt. Met een ligging vlakbij bij de bóulevard.diverse leuke winkels en restaurants is dit hotél een ideale uitvalsbasis om heerlijk te genieten aan zee. 4-, 5- en 8-daagse autovakantie Vertrek juli t/m okt. Inclusief: verblijf in Lindner Eifelpa'k inci. gratis gebruik weUneSscentef, bedlinnen, eindschoontnaak en energie kosten. Profiteer van deze opéningsaanbieding naar de prachtige omgeving van de Eïfel mef steden als Trjer en Koblenz of bezoek het nabijgelegen Luxemburg. Zie stlpreizen.nl/delia boek online of bel 020 - 66 22 222 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stiprelzen.nl. Pnjzen p.p, o.b.v. 2 pers. per kamer excl Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 76