'Vijf 24 Alle opties liggen nog open voor de Zoekweg Mosselvissers tegen zandproef Schelphoek *-r T exJ^ote ml Bewoners Slachtveld willen niet dat hun huis wijkt voor plan Noord Truckersrit met gehandicapten Tholen Concert In Memoriam in slotpark Maelstede m ,0'° Lindner Eifelpark****+ ace Hotel Noordwijk***" e'tegen donderdag 24 juni 2010 door Rob Paardekam THOLEN - Hoewel de uitvoering nog jaren op zich laat wachten, moet de gemeenteraad op korte termijn keuzes maken als het gaat om de toekomst van de scholen, het sportcomplex en het zwembad in Tholen-stad. Deze voorzieningen liggen bij el kaar aan de Zoekweg, maar in het gebied moet iets gebeuren, omdat de scholen en de voetbalvereni ging tegen hun grenzen aanlopen. Sommige scholen zijn bovendien sterk verouderd. Er liggen drie varianten om het ge bied op de schop te nemen. In de eerste worden er nieuwe scholen gebouwd op het terrein van het zwembad. Het Calvijn College zou hier ook een plek krijgen. Het voet balcomplex zou in dat geval aan de Zoekweg kunnen blijven, ter wijl voor De Spetter een nieuwe stek gevonden moet worden. In de tweede variant wordt het sportcomplex verplaatst, zodat de scholen meer ruimte krijgen. Ze worden dan verbouwd of er komt nieuwbouw. Als de raad voor deze optie kiest, kan het zwembad blij ven zitten. Als alternatieve locatie voor het sportcomplex is in het verleden een stek ten noorden van de Nieuwe Postweg genoemd. De derde variant is een tikkeltje bijzonder, want daarin komen de scholen op het terrein van het sportcomplex én het zwembad. In dat geval moet voor zowel de sportclubs als het zwembad een nieuwe locatie worden gezocht. Er ligt ook nog een subvariant waar bij extra woningen in het gebied komen. Daarmee kan de gemeen te de broodnodige inkomsten ge nereren die nodig zijn om de dure plannen te kunnen betalen. De drie varianten zijn de afgelo pen maanden doorgelicht. De re sultaten daarvan worden eerst ge presenteerd aan de belanghebben den, waarna ook de politiek er ken nis van kan nemen. In de openba re vergadering van de commissie ruimte, volgende week woensdag, wordt een presentatie gegeven. De vergadering begint om 19.30 uur in het gemeentehuis. In september zal de gemeenteraad een variant moeten kiezen. THOLEN - De bewoners van een wo ning aan het Slachtveld in Tholen hebben in een brief aan de raad hun ongenoegen geuit over het feit dat hun huis moet wijken voor het plan Tholen Noord. Dat plan voorziet in de komst van een woonwijk op het huidige be drijventerrein. Her en der op dat terrein staan ook nog wat wonin gen. Op de plek waar het huis van de briefschrijvers staat, is een grote waterplas voorzien. Volgens de be woners kan die ook wel op een an dere plaats komen. De bewoners vragen zich verder af waarom hun huis niet gewoon kan blijven staan. De nieuwe wo ningen zouden dan zo ontworpen kunnen worden dat ze bij het be staande huis passen. De briefschrijvers vinden verder dat ze in het verleden heel slecht op de hoogte zijn gehouden van de plannen. „Het is steeds heel vaag geweest." OUD-VOSSEMEER Dagactiviteitencentrum De Schut- se houdt zaterdag weer de jaarlijk se truckersrit voor mensen met een beperking. Er rijden ongeveer zeventig voertuigen mee. Wethouder Jan Oudesluijs geeft om 13.00 uur het startschot aan de Coentjesweg in Oud-Vossemeer. Daarna rijdt de stoet naar Sint Phi- lipsland om via de Krabbenkreek- weg ook weer terug te gaan naar het eiland Tholen. De route gaat daarna langs Sint-Annaland, Stave- nisse, Sint-Maartensdijk, Scherpe- nisse, Poortvliet en Tholen. De or ganisatie hoopt dat veel mensen de deelnemers gaan toejuichen. KAPELLE Uitvaartverzorging Peter Butler houdt morgen in het slotpark Mael stede in Kapelle een In Memo- riam-concert. Op deze avond kun nen toeschouwers stilstaan bij het overlijden van hun dierbaren. Bla zersensemble Het Zeeuws Elftal brengt onder leiding van Sjaak Laroes passende muziek. Sopraan Corella Nijsse zingt solo. Er wordt ook een overdenking gehouden. Het klassieke en moderne repertoi re bestaat uit stukken, die vaak op uitvaarten worden gedraaid. De toegang gratis. Aanvang om 19.30 uur. Het concert duurt ongeveer een uur. door Ton van den Nouweiand SEROOSKERKE (S) - Mossel- en kreeftenvissers op de Oosterschel- de verzetten zich tegen het storten van 100.000 kuub zand door Rijks waterstaat in haven De Schelp- hoek bij Serooskerke. De vissers zijn bang dat hierdoor hun perce len verzanden. Rijkswaterstaat beproeft in de Oos- terschelde verschillende metho den om zandhonger te bestrijden. Door de stormvloedkering is de stroomsnelheid in de Oosterschel- de afgenomen. Daardoor wordt geen zand meer aangevoerd uit zee, terwijl de golfslag wel zand wegspoelt van de platen. Bij wijze van proef legt Rijkswater staat in september volgend jaar twee kunstmatige zandplaten te gen de oever van haven De Schelp- hoek. De ene plaat is vlak, de ande re wordt trapsgewijs hoger. De ko mende twee jaar bekijkt Rijkswa terstaat hoe de platen afkalven en of de ene plaat harder erodeert ■WMiniMwuiimmw dan de andere. De twee platen worden een meter hoog, zijn sa men 600 meter breed en steken 150 tot 200 meter het water in. „En dat spoelt in twee jaar weg", reageert voorzitter Jan Schot van vissersvereniging Helpt Elkander uit Zierikzee. Het kan niet an ders of dat komt op onze mossel percelen terecht. We hebben Rijks waterstaat al eerder laten weten dat wij hier bezwaar tegen heb ben. Maar het gaat gewoon door. Sterker nog: Het werk is al aanbe steed." Kreeftenvisser Bram van den Hoek uit Moriaanshoofd vreest voor zijn twintig hectare vis grond bij de Schelphoek. „Dat is voormalige landbouwgrond. Er lig gen drainagebuizen en stenen. Ide aal voor kreeften. Maar onder een zandtapijt gaan ze straks gewoon dood." Schot pleit voor een schade fonds. Probleem is dat de vissers dan moeten aantonen dat ze scha de hebben van de proef en niet van zand dat van nature is aange spoeld. door Maurits Sep Zonder bombarie is.het nieuwe Van der Valk Hotel Middelburg al geopend. „De zomer gebruiken we om het bedrijf goed op te starten. In sep tember gaan we echt los", zegt Martien van der Valk. Hoewel open is het gebouw nog niet helemaal af Een aantal ka mers en suites moet nog ingericht worden, enkele vergaderzalen zijn nog niet af Maar gasten zijn al wel kom en mogen gewoon vertrou wen op de kwaliteit die ze van Van der Valk gewend zijn, bena drukt Martien Van der Valk. Twee jaar is aan de bouw van het hotel in de Mortiere gewerkt. Mar tien van der Valks vader regelde de bouw, zijn moeder de inrichting, zelf heeft hij - met general mana ger Maarten Akerboom - de dage lijkse leiding in handen. Alles is vlot verlopen ('Ging het overal maar zo soepel als met de gemeente Middelburg') en het is precies geworden wat de familie er van had verwacht. Hotel Middel burg past in de nieuwe koers die Restaurant: 300 plaatsen. TOUR DE ZELANDE Verslaggevers René Schrier en Frits Bakker leven op hun weblog toe naar de Tour de France. BLOGS Kijk voor veel meer weblogs van PZC-verslaggevers over uiteenlopen de zaken op www.pzc.nl/blog THOOLSE TIPS NAAR tholen@pzc.nl Reageer op actuele stellingen op www.pzc.nl 4-, 5- en 8-daagse autovakantie Vertrek juli t/m ökt. Inclusief: verblijf in Lindner Eifelpark inci. gratis j gebruik welinesscenter, bedlinnen, eindscboonmaak en energie- kosten. Profiteer var. deze openingsaanbieding naar de A prachtige omgeving van de Eifel met steden als Trier en J Koblenz of bezoek het nabijgelegen Luxemburg. 4 2- t/m 5 daagse autovakantie Aankomst juni t/m sep. inclusief: verblijf in het luxe 4-sterren- plus Palace Hotel in Noordwijk aan Zee inclusief dagelijks ontbijt. Met een ligging vlakbij bij de boutevard.diverse teuke winkels en restaurants is dit hotel een ideale uitvalsbasis om heerlijk te genieten aan zee. /->- ?er<ü*e J,s Per ve 'Seprijnen! eleurenv Zie stipreizen.nl/nlphn Zie stipreizen.nl/detia boek online of bel 020 - 66 22 222 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer excl Caiamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62