Fan van Vantino Rossi, coach De Bakker mentaal sterk in vijfsetter 321 sport Oud-coureur Wilco Zeelenberg is sinds een half jaar coach. Hij brengt lorge ,orge Lorenzo leidt de dans in de Lorenzo geduld en beheersing bij. Andrea oovizhsa met 78 punten. Seminar kyusho in Vliegende Vaart Anthony Janse rijdt naar overwinning Quick Step met zes Belgen in Tour Veiling: miljoen euro voor ijshockeyshirt 115 TT ASSEN MotoGP met 115 punten. Tweede is donderdag 24 juni 2010 TERNEUZEN Instructeur Marc de Reus houdt za terdag en zondag een seminar kyusho in sportcentrum Vliegende Vaart in Terneuzen. Vechtsporters in het kyusho-jitsu schakelen hun tegenstanders uit door ze te raken op de drukpunten die ook in de oosterse geneeswijzen acupunc tuur en acupressuur worden ge bruikt. Speciale gast in Terneuzen is Evan Pantazi. De Amerikaan is de oprich ter en hoofdinstructeur van Kyus ho International. Meer informatie is te vinden op www.kyusho.biz KRABBENDIJKE De vijfde wedstrijd om de Zeeuw se Skate@sea Skeelercup in Krab- bendijke is gewonnen door klasse mentsleider Anthony Janse. De Yer- sekenaar haalde het in de eindsprint nipt van Gerrit Schrie- ver uit Zuilichem. Antwan Tol- hoek (Yerseke) eindigde ondanks een valpartij op de derde plaats. Bij de jeugd ging de overwinning naar Richard Oomen uit het Gelder se Aalst. Hij versloeg klassement sleider Dick Hoogstrate uit Yerse ke. BRUSSEL Quick Step start op 3 juli met zes Belgen in de Tour. De formatie maakte gisteren de negen renners bekend die in Rotterdam aan de proloog beginnen. Kopman van het team van Patrick Lefevere is Tom Boonen. Hij krijgt gezelschap van Dries Devenyns, Kevin de Weert, Kevin Seeldrayers, Jurgen van de Walle en Maarten Wynants. Daar naast zijn ook de Spanjaard Carlos Barredo en de Fransen Sylvain Cha- vanel en Jéröme Pineau in de ploeg opgenomen. TORONTO Een Canadese vastgoedmakelaar heeft gisteren tijdens een veiling meer dan een miljoen euro betaald voor het ijshockeyshirt van de Ca nadees Paul Henderson uit 1972. In het shirt scoorde Henderson in de zogeheten 'Summit Series' tussen de Sovjet-Unie en Canada pal voor tijd de winnende treffer. De 'Summit Series' werden des tijds gezien als de belangrijkste sportieve clash tussen de commu nistische Sovjet-Unie en het kapita listische Canada. MEEST CELEZEN 1De broederliefde is ver te zoeken 2. De elf internationals van Hoek 3. Frankrijk drinkt gifbeker leeg STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Ga voor de sportweblogs van de PZC naar www.pzc.ril/blog/ LONDEN - Uiteindelijk had Thiemo de Bakker de zenuwen het best onder controle. De 24-jarige Nederlander bereikte de tweede ronde van Wimbledon. In een duel over twee dagen was hij de Colombiaan Santiago Giraldo in vijf sets de baas. De twee stapten gisteren de baan op om de beslis sende set te spelen. Bij 15-14 be nutte De Bakker zijn derde wed- strijdpunt. „Het was heel vermoeiend, maar uiteindelijk succesvol", klonk het opgelucht uit de mond van de Ne derlander, die nu op de winnaar van het al legendarische duel tus sen de Amerikaan John Isner en de Fransman Nicolas. Mahut stuit. Die twee maakten er in de vijfde set een grandiose veldslag van. De twee bleven elkaar op baan 18 be stoken met aces, waardoor ze in tientallen games achter elkaar hun service hielden. De Bakker en Giraldo waren dins dagavond bij een invallende duisternis de baan afgestapt. Giral-' do had in de vierde set bij 5-5 voor het eerst de opslag van de De Bakker gebroken en serveerde de set uit (6-7 6-4 6-3 5-7). „Ik kwam pas om half tien van de baan af Dan moet je nog uitfiet sen en rekken. Daarna 35 minuten naar het hotel en dan de dag erop weer vroeg naar de baan. Ver moeiend." Daarnaast baalde hij van enkele glijpartijen in de eerste set. De eer ste keer ging de nummer 49 van de wereld onderuit bij een breek punt op 3-2, en later nog eens tij dens de tiebreak, die hij vervol gens verloor. De Bakker, een week geleden in Rosmalen direct in de eerste ron de verslagen door Igor Sijsling, was de frustratie over de valpartij en gisteren weer kwijt. Met zijn opslag als machtig wapen was er lange tijd niets voor hem aan de hand. Op de service van zijn te genstander, op de mondiale rang lijst negen plaatsen lager, had hij trouwens ook niet veel in te breng en. „Ik serveerde goed en probeer de in het begin aan te vallen, maar hij gaf me gewoon de kans niet", keek hij terug op het beslis sende optreden. Pas bij de stand van 11-10 kwam er onderscheid in de partij. De Bakker, die bij 1-0 al twee breekpunten had laten liggen, kreeg twee wedstrijdpunten. Het net en een afzwaaier betekenden echter weer een gelijke stand. De Colombiaan kreeg in de daarop volgende game zijn kans, maar ook hij wist geen doorbraak te for ceren. De Bakker sloeg een tweede opslag uit, was de con clusie van een lijnrechter. De umpire had er een andere mening over. De Bakker haalde vervolgens de game alsnog binnen en uit eindelijk ook de wedstrijd even la ter. „Ik heb tennissen op gras nooit leuk gevonden, maar dat wordt j verkeerd begrepen", zei Neder lands beste tennisser van dit mo ment. „Ik vind het best leuk, maar als je zes keer in een set op je muil gaat, weet je wel leukere din gen. Het is kwestie van veel op gras spelen, ervaring opdoen. Elk rondje dat ik hier meesnoep is dan meegenomen." Zijn coach Rohan Goetzke toonde zich tevreden. „Je moet Thiemo krediet geven. Vooral omdat hij vandaag bij de les is gebleven, j Mentaal neem ik mijn pet af voor hem. In het verleden was het voor hem over geweest. Nu bleef hij 1 vechten, hoewel hij zich niet hap py voelde. Zijn opslag heeft heffi"t op de been gehouden." De Spanjaard Jorge Lorenzo (voorop) komt als leider in de WK-stand naar Assen. Hij wordt sinds enige tijd begeleid dor de Nederlander Wilco Zeelen berg. foto Tom Hevezi/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 54