241 zeeland Unitron helpt dokters en fabrikanten eizen.nl Nieuw plan Ossenisse in inspraak INNOVATIEF Bedrijf zoekt op verzoek én op eigen initiatief naar praktische oplossingen ««ar™- - donderdag 24 juni 2010 Z door René Hoonhorst Innovatief Onderscheidend. De twee toverwoorden waar mee Unitron zich in ijltem po een plaats op de wereld markt heeft verworven. Op het gebied van industriële elektro nica en de laatste jaren ook op het gebied van medische elektronica. Het bedrijf levert onder meer be sturingssystemen voor grote nieu we windmolenparken in China; waarschuwingslichten voor diezelf de windmolens, flatgebouwen en (boor)torens; verwarmingstoestel letjes voor het afdichtingsmateri aal voor wortelkanaalbehandelin gen en een apparaat waarmee de pompfunctie van het hart exact kan worden gemeten. Unitron heeft zich binnen vijf jaar geliefd gemaakt in de medische wereld door tijd- en kostenbesparende ap paraten te ontwerpen, die ook nog eens leiden tot beter onderbouw de diagnoses. Algemeen directeur Guust van Lie- re is er de man niet naar zich op de borst te kloppen. Maar als hem wordt gevraagd hoe Unitron zo'n aparte, aan strenge regels gebon den sector als de ziekenhuiswereld binnen is gestormd, wordt hij ook niet geremd door valse bescheiden heid. Het bedrijf denkt vooral mee met medici en is altijd op zoek naar slimme, verrassende oplossin gen, verklaart Van Liere. Veel specialistische medici en tand artsen hebben baat bij de vindin gen van de denkers van Unitron. Vaak zijn zij in staat om ideeën van gezondheidszorgers in een praktisch, gebruiksvriendelijk ap paraat te vangen. Zo wilden anes thesisten in Den Bosch graag bij werkingen en complicaties van de ruggenprik meer uitbannen door trefzekerder te kunnen prikken. Unitron kwam met de APAD (Acoustic Puncture Assist Device) op de proppen, een apparaatje dat reageert op drukverschilen in weef sels. De APAD heeft zich intussen bewezen als revolutionair product dat ook voor veel patiënten (we reldwijd worden jaarlijks twintig miljoen ruggenprikken gegeven) een uitkomst is. Sinds enige tijd levert Unitron ook een apparaat voor het nauwkeuri ger meten van de pompfunctie van het hart. Door in het hart druk en volume te meten is de hartfiinctie van bijvoorbeeld een patiënt met hartfalen beter, sneller en nauwkeuriger in kaart te breng en, verklaart Van Liere. Een ande re handige vinding is de luminos- tix, een apparaat dat met behulp van wit licht de doorbloeding van weefsel laat zien. De kleurverschil len laten de besmette plekken (tu morweefsel) zien. Kankercellen kunnen eerder worden ontdekt, waardoor er meer kansen zijn op vroeger, levensreddend ingrijpen. De denkers van Unitron rusten niet op hun lauweren. Ze kwamen zelf een tijdje terug met een Een 'werkcel' waarin één (of soms twee) werknemers een product geheel van begin tot eind in elkaar kunnen zet ten. Een voorbeeld van het 'slimme produceren', waarin Unitron uitblinkt. foto Mark Neelemans nieuw prototype voor een appa raatje voor wortelkanaalbehande lingen. Een jaar of tien terug maak te Unitron een oventje waarin het afdichtingsmateriaal voor die tand- kundige behandeling heel snel op temperatuur wordt gebracht. On langs perfectioneerden ze het oventje op eigen initiatief Van Lie re: „Vervolgens kijken we of het kunnen vermarkten en brengen we het snel in productie." De snelheid en efficiency waar mee Unitron produceert en afle vert, maakt een belangrijk deel van het succes uit. Het succes heeft nog niet ge leid tot grote naamsbe kendheid. De naam Unitron doet bij weinig Nederlan ders bellen rinkelen. Het naam plaatje van de Unitron Group is ook niet vaak op producten te vin den. Van Liere: „We maken vaak Deze rubriek belicht Zeeuws-Vlaam- se bedrijven die een product maken of service leveren waarmee zij (in ternationale faam verworven heb ben, maar waarvan lang niet altijd bekend is dat ze in Zeeuws-Vlaande- ren gevestigd zijn. Vandaag: Unitron uit IJzendijke. MIDDELBURG - Het alternatieve plan voor de afsluiting van de Zee dijk in Ossenisse komt vanaf 28 juni in de inspraak. Dat maakt de provincie Zeeland bekend. Belang hebbenden kunnen tot 9 augustus bezwaar maken. De bedoeling is dat de dijk, de strekdammen en het Puttenstrandje van 15 mei tot 15 september weer open gaan voor de recreatie. Om meer mogelijkheden te bie den voor de vogels treft de provin cie in het nieuwe natuurgebied in de Molenpolder extra natuurmaat- regelen. Daarnaast legt zij enkele strekdammen op de Platen van Hulst aan, zodat de voedselsituatie tussen de dammen verbetert. De strekdammen zelf dienen vervol gens als vluchtplaats voor vogels bij hoog water. Tenslotte onder zoekt de provincie of het strandje bij de campings op te hogen is, zo dat dit aantrekkelijker wordt en te vens een alternatief kan bieden aan bezoekers van het Putten strandje. PerlUXt a,s Per v f'fegen 'rSe Prijzen; mMï Ziestipreizemnl/nlphn Zie slipreizen.nl/delia boek online of bel 020 - 66 22 222 - i I *voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.riL Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer excl. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten eri prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 48