Zandkastelen aan de voet 22 'Ophalers oud papier mogen best inleveren' Verzoekje Kwekerij de Bierkreek houdt Rozenfestival Actiedag voor nieuwe auto zendingsfamilie Kersenpit spugen in de fruitwinkel Frans van Waes kampioen Troefslag ZANDFEEST Waterschap Zeeuws-Vlaanderen vierde gisteren in Groede het einde van het kustversterkingsproject Zwakke Schakels. Kinderen vierden het feest mee. Wandeltocht Hulst is op zondag almanak donderdag 24 juni 2010 IJZENDIJKE Biologische rozenkwekerij de Bier kreek bij IJzendijke houdt komen de zaterdag en zondag en het week einde van to en 11 juli het jaarlijkse Rozenfestival. Op het programma staan diverse excursies en work shops. Ook zijn er allerlei stands. Natuurlijk zijn ook alle gekweekte rozen te zien. Het festival op de kwekerij aan de Zevenhofsteden- straat duurt alle vier de dagen van ïo tot 17 uur. Meer informatie op de website www.bierkreek.nl. NIEUWVLIET De Vrije Evangelische Gemeente in Nieuwvliet houdt komende zater dag een actiedag ten bate van een zendingsfamilie in Afrika. Die heeft dringend behoefte aan een nieuwe auto. Op het terrein van de Gemeente staat een rommel- en boekenmarkt en er zijn spelletjes te doen. Een verloting en hapjes ontbreken niet. De actiedag duurt van 11 uur tot 17 uur. 's Avonds vanaf 19.30 uur volgt een praisezangavond. HENGSTDIJK Fruitwinkel Van Assche aan de Zuiddijk 6 houdt zaterdag 3 juli een wedstrijd kersenpit spugen. Er zijn fruitprijzen te winnen in de ca tegorieën: t/m 5 jaar, 6-8 jaar, 9-12 jaar, 13-16 jaar en 16-99 jaar. De wed strijden beginnen om 14.30 uur. Deelname is gratis, maar wel graag vooraf aanmelden via telefoonnum mer 0114-681407 of winkelvanassche@zeelandnet.nl. Q fruitwinkelvanassche.hengstdijk.eu KLOOSTERZANDE Tijdens de feestavond van kaart club De Troefslag in Kloosterzande zijn de kampioenen van het voor bije kaartseizoen gehuldigd. Bij het bieden ging de titel naar Frans van Waes. Antoine van Eerdenburgh en Robert Vernimmen eindigden op de tweede - en derde plaats. Bij het jokeren eindigde Yvonne van Eerdenburgh als eerste, ge volgd door Trees van Waes en Lia Verschueren. In het bericht over de wandeltocht Omloop Vestingstad Hulst van wandelsportvereniging Zelden Rust is een onduidelijkheid geslo- pen. De tocht wordt gehouden op zondag 27 juni. Starten is mogelijk tussen 7.30 en 15 uur vanaf De Rey- naertschool aan de Sportlaan 18. Tip? redactie@pzc.nl IN ZEELAND De roze vlaggen van de Giro zijn al lang weer op het Middelburgse Stads kantoor opgeborgen, maar zo nu en dan wordt nog nagehikt bij het ver zoek dat de werkgroep Giro ontving, toen de voorbereidingen nog in volle gang waren: Geachte organisator van de Giro in Middelburg. Een vraag. Het is me wat. 10 mei 2010. Op deze dag ben ik jarig. Drie stellen van buitenaf hebben dan het gebruik mij op deze heuglijke dag te bezoeken met de au to. Ik woon op de Touwbaan te Mid delburg in het groene deel van Uw folder. Mijn vraag... kunt U de etap pe een dag verzetten? Een dag eerder of later maakt niet uit. Met hartelijke dank voor Uw moei te. 1Terneuzen onderschat verbruik. 2. 'Mossel en haring' 60 jaar samen. 3. Auto rijdt door na aanrijding fiets. EN VERDER Stelling op www.pzc.nl/Zeeuws-Vlaan- deren: Goed plan Z-Vlaams platform voor tolheffing tunnel. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto üéS door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De vergoeding die de verenigingen van de gemeente Ter- neuzen krijgen voor het ophalen van oud papier is zo hoog dat ze best wat kunnen inleveren. Wethouder Jaap Bos zei dat in de commissie Samenleving naar aan leiding van vragen door Jos Verdur- men (TOP Gemeentebelangen). Burgemeester en wethouders wil len de subsidie voor het oud pa pier in twee jaar terugbrengen van vijf naar vier cent per kilo. Bos wees er op dat sinds de invoering van de blauwe rolemmers de opge haalde hoeveelheid oud papier is verdubbeld. En dat terwijl de vere nigingen er minder voor moeten doen. De gemeente stelt immers de ophaalwagen ter beschikking. Op dit moment mogen 26 vereni gingen in de gemeente Terneuzen oud papier ophalen om zo de club kas te spekken. Daarnaast staan er volgens Bos nog zo'ri 200 vereni gingen in de wachtrij. Die willen ook wel een extra zakcentje verdie nen. De wethouder zei best te begrij pen dat de verenigingen niet blij zijn met minder subsidie. „Maar per jaar is het nog steeds een aan zienlijk bedrag dat vele malen ho ger is dan in het verleden." Kinderen stonden gisteren centraal op het zandfeest van Waterschap Zeeuws-Vlaanderen: ze kregen uitleg over zand, mochten een ijsje eten en konden tot slot aan de slag met het bouwen van zandkastelen. foto's Mark Neelamans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 46