281 Robbeneiland krijgt Idrissou draagt zware erfenis van Rozenkrans Oranje traint met volledige selectie Daniel Jensen moet passen voor Japan Bondscoach Slowaken vraagt milde kritiek Oranje voor derde keer tegen Kameroen Hoewel Nederland serieus toeleeft naar het laatste groepsduel met Kameroen, is er ook tijd voor vertier. De selectie bezoekt Robbeneiland, de gevangenis voor de kust van Kaapstad. Nederland-Kameroen ZN:» VERMOEDELIJKE OPSTELLINGEN donderdag 24 juni 2010 door Bert Maalderink Eén keer in de zoveel dagen is er bij Oranje de moge lijkheid om de spelers te interviewen. Na afloop van een wedstrijd, aan de rand van het trainingsveld, op een pers conferentie of tijdens een persmo ment in het hotel dat naast dat van het Nederlands elftal gelegen is. Van tevoren moet je aangeven wie je wilt spreken. Dat is niet zo makkelijk want je komt al vrij snel bij dezelfden uit: Robin van Persie, Rafael van der Vaart, Arjen Rob ben en Wesley Sneijder. Maar omdat ik ook weieens ande re hoofden in m'n reportages wil hebben, vraag ik regelmatig ande ren aan. De afgelopen dagen wa ren dat Mark van Bommel, Joris Mathijsen, Klaas Jan Huntelaar en Ibrahim Afellay. Daarmee loop je het risico opvallende uitspraken van de Grote Vier te missen. Begin deze week gebeurde dat. De persbijkomst in het in het sjie- ke Southern Sun hotel van Johan nesburg was voorbij en de Oran je-spelers liepen terug naar de bus waarmee ze gekomen waren. Om dat Wesley Sneijder vaak nogal los lippig is in gesprekken met journa listen vroeg ik wat het thema was geweest in de interviews met hem. Sneijder liep een beetje rood aan en zei hoofdschuddend: „Het ge loof." Ik dacht dat ik het verkeerd ver staan had. Maar toen ik de volgen de ochtend via internet het dage lijkse rondje langs de Nederlandse kranten maakte, zag ik de kop met een staan: 'Wesley Sneijder on langs gedoopt'. Ik wist niet wat ik las. Sneijder had aan een groepje journalisten verteld dat hij katho liek geworden is, wekelijks twee of drie keer naar de kerk gaat en dage lijks de rozenkrans bidt met zijn toekomstige echtgenote. Omdat Yolanthe nu in Nederland is en Wesley in Zuid-Afrika doen ze dat telefonisch. De openheid van Sneijder is de prijzen, maar ook naïef Toen ik een week geleden aan hem vroeg wat de onderwerpen waren ge weest van een eerdere interview sessie, vertelde hij dat hij z'n erger nis geuit had over de praatpro gramma's op tv. Hij was boos over vervelende opmerkingen van Hu- go Borst en Johan Derksen over Yolanthe. „Mijn aanstaande vrouw moeten ze met rust laten", brieste hij. Ik denk dat het rozenkransver- haal van nu alleen nog maar meer aanleiding geeft voor verbaal vuur werk van Borst en Derksen. Mij is het afgelopen seizoen geble ken dat Sneijder beter gaat voetbal len door Yolanthe en de aanvallen vanuit de showbizzachtige pers op haar. Het zou dus zomaar kunnen dat Sneijder de onbeduidende wedstrijd van vanavond aangrijpt om zichzelf en Oranje op het juis te spoor richting de WK-finale te zetten. Goed spelen tegen Kame roen, daarna Italië uit het toernooi kegelen. Dan is het bidden van de rozenkrans toch nog ergens goed voor geweest. KAAPSTAD De selectie van het Nederlands elf tal is gisteravond met een volledi ge groep gaan trainen in het Green- point stadion van Kaapstad. Van daag wordt daar de groepswed strijd tegen Kameroen gespeeld. Ook Sander Boschker was van de partij. De keeper werd een dag eer der op de training in Johannesburg nog geveld door een hard schot van Wesley Sneijder. Daarvan on dervond hij geen hinder meer. RUSTENBURG Denemarken moet het in de beslis sende WK-groepswedstrijd tegen Japan stellen zonder Daniel Jensen. De middenvelder van Werder Bre men ondervindt te veel hinder van een achillespeesblessure. Het mee doen van Arsenal-aanvaller Nicklas Bendtner (liesblessure) is onzeker. De Denen moeten vanavond win nen om de laatste zestien te halen op het WK. Japan heeft genoeg aan een gelijkspel. Nederland is al ver der. JOHANNESBURG De Slowaakse bondscoach Vladi mir Weiss vroeg de pers gisteren mild te oordelen wanneer het land vandaag in groep F uitgeschakeld zou worden door Italië, één van de mogelijke tegenstanders van Oran je in de tweede ronde van het WK. „Schrijf niet over een ramp of een schande. Denk eraan dat er al grote landen als Frankrijk uit zijn", luid de zijn smeekbede. Slowakije haal de tot dusver één punt tegen Nieuw-Zeeland. RIJSWIJK Het Nederlands elftal neemt het vandaag voor de derde keer op te gen Kameroen. De voorgaande ke ren speelden beide landen oefen duels tegen elkaar. Nederland was telkens in voorbereiding op een wereldkampioenschap. -In 1998 werd het in de Arnhemse Gelred- ome 0-0. In 2006 won Oranje in de Rotterdamse Kuip met 1-0. Ruud van Nistelrooij was de doelpunten maker. NEDERLAND-KAMEROEN door Roel Wiche KAAPSTAD - Niet de korte avond training in het fonkelnieuwe Greenpoint Stadium in Kaapstad maakte gisteren de meeste indruk op de spelers van Oranje, maar een trip naar Robbeneiland. Op initiatief van bondscoach Bert van Marwijk bezocht de gehele selectie de plek waar de tegenstanders van de apartheid, onder wie Nelson Mandela, vele jaren werden opge sloten in cellen van een paar vier kante meter. Het bezoek maakte giote indruk, zei Van Marwijk. „Toen we onder de poort liepen waar al die gevangen ook onder door moesten, was het doodstil. Ja, he* was mijn idee. We hadden de hele dag de tijd en dan vind ik dat je de spelers zoiets moet kun nen aanbieden." Ook Mark van Bommel was geïm poneerd toen hij rondliep op het eiland voor de kust van Kaapstad, waar de politieke gevangenen zelfs een eigen voetbalcompetitie had den. „Ze zeggen wel eens dat voet balprofs verwende spelers zijn. Nou dat kun je van deze groep niet zeggen. Eerder hebben we in Johannesburg ook al een Cruijff Court in een township geopend. Dat werd in het buitenland als iets heel bijzonders gezien." Derde wedstrijd Oranje groep E donderdag 24 juni 2010 aanvang 20.30 uur Green Point Stadium, Kaapstad Oranje ongeslagen Tegen landen uit het zogenoemd donker Afrika heeft het Nederlands elftal een ongeslagen status. Alleen Ghana en Kameroen forceerden ooit een gelijkspel. datum tegenstander uitslag 01-06-2010 Ghana 4-1 16-06-2006 Ivoorkust 2-1 27-05-2006 Kameroen 1-0 13-10-1998 Ghana 0-0 05-06-1998 Nigeria 5-1 27-05-1998 Kameroen 0-0 04-06-1997 Zuid-Afrika 2-0 02-11-1924 Zuid-Afrika 2-1 Geschorst bij een gele kaart Nigel de Jong Robin van Persie Gregory van der Wiel Van Bronckhorst Van der Vaart De Zeeuw Sneijder Eto'o Van Persie Van Bommel Webó Boulahrouz Enoh Assou-Ekotto door Barry van der Hooft JOHANNESBURG - Mohamadou Idrissou heeft een enorme koptele foon op zijn hoofd. De aanvaller nadert met een chagrijnig gezicht, de Afrikaanse beats zijn hoorbaar, maar hij heeft geen zin om even te stoppen. De teleurstelling is zicht baar, na de nederlaag tegen Dene marken, en Idrissou wil zo snel mogelijk de spelersbus in. Alle aan dacht gaat uit naar Samuel Eto'o, maar Idrissou is dit WK ook een bijzondere speler bij Kameroen. Al is het alleen maar vanwege zijn rugnummer. Hij heeft van bondscoach Paul Le Guen nummer 17 toegewezen ge kregen, maar moet zich tevreden Mohamadou Idrissou stellen met een rol als reserve. Tij dens zijn twee invalbeurten, tegen Japan en Denemarken, kan hij wei nig indruk maken. Misschien wel juist door dat rugnummer, want 17 is een magisch getal in Kameroen. Het is het shirt dat Marc-Vivien Foé zeven jaar geleden ook aan had, tijdens een zwarte dag in Lyon. Terug naar 26 juni 2003. Bij de Confederations Cup in Frankrijk is Kameroen aan een uitstekend toernooi bezig. In de eerste poule wedstrijd heeft het Brazilië versla gen, in de halve finale is Colombia de tegenstander. In het Stade Ger- land van Lyon zet Pius Ndiefi de Afrikaanse ploeg al na negen minu ten op een i-o-voorsprong. De fi nale is in zicht voor Kameroen. Een kwartier voor tijd komt Foé in balbezit. De middenvelder passt naar voren en zakt dan ineens in elkaar. Zijn ogen draaien weg, uit zijn mondhoeken komt schuim. Hij krijgt meteen mond-op-mond beademing, maar zijn hoofd ploft terug in het gras. Foé wordt eerst aan de zijlijn behandeld en daarna naar het ziekenhuis gebracht. De hulp komt te laat. Eén van de po pulairste Ontembare Leeuwen overlijdt, 28 jaar oud. Kameroen speelt nog wel de fina le, tegen Frankrijk, maar verliest. De spelers kunnen het zonder Foé in hun midden niet opbrengen nog één keer alles te geven. Bij Olympique Lyon, de club waar Foé op dat moment onder con tract staat, wordt besloten het rug nummer 17 niet meer uit te delen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30