261 zeeland Kandidatenlijst PVV Maakt de prijs voor u het verschil? Proef met nieuwe drainage Veel belangstelling voor CS gaan daling van de bevolking aanpakken brieven Kies ook voor 3 jaar energie! DELTA, voordelig en dichtbij. uw familie, golfen wellness hotel donderdag 24 juni 2010 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Walcheren, maar ook 'Vrederust' uit Halsteren. Waarom is dit plekje zo belangrijk? Omdat ze even kun nen uitwaaien bij 'Michieltje'. Het is wéér de gemeente die een 'attrac tie' de grond inboort, waarvan zo veel mensen intens genieten Henny de Wijs lepénstraat 4, Oost Souburg Tweede kerncentrale 2 Frietkot 4 Op 11 juni heeft de minister van Vrom de richtlijnen MER voor de bouw van een tweede kerncentrale vastgesteld. En dat wordt een hele grote: volgens de startnota van Del ta wordt het vermogen maximaal 2500 MW. Ter vergelijking: De be staande centrale is 470 MW. De nieuwe kerncentrale wordt dus meer dan 5 keer zo groot als de be staande kerncentrale. In de krant van 19 juni zegt Peter Boerma, di rectievoorzitter Delta, dat de pro ductie niet voor binnenlands ge bruik is, maar voor de export naar Duitsland. Kortom: 6 keer zoveel kernafval, 6 keer zoveel afvalwarm te in de Westerschelde, 6 keer zo veel ellende rond uraniumwinning elders op de wereld. Koeltorens als in Doel zijn niet uitgesloten. En de kosten concurreren met duurzame energie. Uw mening? Thom van Riet C. van der Veenstraat 11, Middelburg- Frietkot 3 De eigenaar van het frietkot bij Michiel de Ruyter in Vlissingen is niet de enige gedupeerde (parkeer plaatsen bij standbeeld opgehe ven). Ook mensen die afhankelijk zijn van familie en vrienden voor een 'rondje Boule' en verpleegin stellingen die met een busje 'n rondje plannen. Niet alleen uit Al jaren erger ik me aan de jonge lui die bij het standbeeld van Michiel met hun 'raceauto's rond hangen, de sfeer en de boel vervui len. Regelmatig heb ik daar poli tieauto's voorbij zien gaan en par keerwachters. In plaats van hand haven, plaatst de gemeente een aantal stoepranden, waardoor jon gelui daar niet met de auto's kun nen rondhangen. Dat het frietkot een groot deel van zijn klanten kwijt raakt, de normale parkeer ders er niet meer even kunnen staan, de toeristen daar niet meer kunnen genieten, zal de gemeente een zorg zijn. Wedden dat die jon gelui ergens een plek vinden, waar dan ook niet wordt gehandhaafd! Zet de stoepranden maar klaar! Cok Peeters Chopinlaan 65Vlissingen MKZ Onderzoek wijst uit dat het zeer onwaarschijnlijk is dat er in 2001 in Kootwijkerbroek Mond- en Klauwzeer (MKZ) is geweest. Toch werd besloten om dieren te rui men (krant, 21-6). Hopelijk komt er nog eens een tijd dat dieren goed behandeld worden. Dat zal wel een utopie zijn. Ria de Paepe-Mes Prins Mauritsstraat 21, Oostburg COLIJNSPLAAT - Bezoekers van de open dag op proefboerderij De Rusthoeve bij Colijnsplaat maak ten gisteren kennis met het sys teem van peilgestuurde drainage. Het gaat om een proefj die voor het eerst op kleigrond wordt uitge voerd. De afgelopen weken zijn de drainagebuizen aangelegd en is de meetapparatuur geïnstalleerd. Over krap twee jaar worden de eer ste meetresultaten verwacht. In Zeeland is circa 80 procent van de landbouwpercelen op een con ventionele manier gedraineerd. In dat oude systeem zitten er poreu ze buizen - drains - op circa één meter diepte en wordt het overtol lige bodemwater rechtstreeks afge voerd naar de sloot. Bij peilgestuur de drainage wordt het water via een verzamelput naar een regelput geleid. Vanuit die put gaat een in hoogte verstelbare afvoerbuis naar de sloot. Zo kan het grondwaterni- veau naar behoefte worden inge steld. Met peilgestuurde drainage zijn al succesvolle proeven genomen op zandgronden in Limburg en Noord-Brabant. Daaruit bleek dat er minder stikstof uit de bodem wordt afgevoerd dan met conven tionele drainage. De proef op De Rusthoeve loopt tot in het vroege voorjaar van 2012. Dan zal blijken of peilgestuur de drainage een geschikt systeem is om op grote schaal in de Neder landse kleigronden toe te passen. Het onderzoek wordt uitgevoerd in opdracht van de provincie Zee land. Informatie op locatie tijdens de open dag voor agrariërs in Colijnsplaat. door René Schrier COLIJNSPLAAT - Met bussen vol wa ren de agrariërs gisteren uit Zee land en Noord-Brabant naar de Rusthoeve in Colijnsplaat geko men voor de jaarlijkse open dag. Vorig jaar waren er 2500 en dat zul len er dit jaar niet minder zijn, schatte Sam de Vlieger, algemeen bedrijfsleider van het agrarisch in novatie en kenniscentrum. De open dag is bedoeld om de agrariërs kennis te laten maken met vernieuwingen zoals nieuwe rassen, de nieuwste ontwikkelin gen op het gebied van gewas beschermingsmiddelen en nieuwe technieken op agrarisch vlak. Een van de meest in het oog lopende door Jeffrey Kufterink DEN HAAG - De afdeling Zeeland van de Partij Voor de Vrijheid (PW) presenteert in november de kandidatenlijst voor de verkiezin gen van Provinciale Staten. Van de dertig mensen die tot nu toe heb ben gereageerd, zijn tien mogelijke kandidaten geselecteerd. De partij werft nog steeds, vertelt Lucas Hartong, voor de PW coör dinator provinciale verkiezingen in Zeeland. Hartong, sinds kort Eu roparlementariër voor de PW, wil een lijst met 15 kandidaten kun nen presenteren. „De mensen die al zijn geselecteerd komen eens per maand bij elkaar voor training. Daar wordt hen kennis bijgebracht over de PW, het landelijke verkie zingsprogramma en de werking van het politieke systeem." Wie interesse hebben getoond, wil Hartong nog niet prijsgeven. „Een probleem is dat sommigen zich tussentijds hebben moeten te rugtrekken omdat ze vervelende reacties uit hun omgeving hebben gekregen. Ze vertellen dan tegen fa- Bel 0800-5150 en stap in voor 1 juli! r 11 te multi-utility company door René Schrier MIDDELBURG - Het college van Ge deputeerde Staten heeft 275.000 euro vrijgemaakt voor het ontwik kelen van duurzame oplossingen voor de aanpak van de bevolkings daling. In de eerstvolgende verga dering van Provinciale Staten wordt daarvoor een zogenaamd Routepad besproken. Het dagelijks provinciebestuur heeft dat besloten in het overleg over de voorjaarsnota. In dat over leg is ook 5 ton vrijgemaakt voor onderzoek en concrete projecten zoals Bio is Basis, Duurzame Inno vatieve Chemie en CO2 afvang en opslag/hergebruik. Verder gaat er 150.000 euro naar preventief jeugd beleid en eenzelfde bedrag naar het businessplan van de onderwijs- autoriteit en naar natuurgebieden De fietshelmenactie van de provin cie wordt niet in vijf, maar in twee jaar uitgevoerd. Kosten 75.000 eu ro. Voor Europese projecten in de grenzeloze Kanaalzone en voor de bijdrage aan een informatiecen trum over alles wat er in de Zeeuwsvlaamse Kanaalzone wordt aangepakt komt 192.500 vrij. En de provincie draagt 300.500 euro bij aan verdere stappen in de uitvoe ring van het programma Zuid- Westelijke Delta. Genieten en ontspannen in hét Familie-, Golf- en Wellnesshotel van Twente. 3 dagen 2 nachten 2x ontbijt en ïx luxe diner 4 dagen 3 nachten 3x ontbijt en 2X luxe diner Prijzen incl. 1 uur bowlen en 1 x sauna Op basis van 2 pers. kamer www.aparthoteldelden.nl Delden: (074) 3 777 666

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28