Deskundigen halen dorpsplan 221 zeeland Grond te koop op Olauterrein Kantoortuin boven winkels Lange Zelke HEEL WALCHEREN KRIJGT OPSLAG! multi« DAG VAN DE ARCHITECTUUR Op zoek naar de 'Zeeuwse maat' namen architecten en plano logen woensdag een kijkje in Vrouwenpolder. Ze constateer den dat het dorp plannen maakt die niet passen. Verbeterplannen AUTOWASSTRAAT vd Jagt Willemse De snelste en modernste Textielwasstraat donderdag 24 juni 2010 opruien, verhuizen en bewaren door Wendy van den Hurk VLISSINCEN - Aan de entree van Vlissingen komt vijf hectare be- drijfsgrond vrij. Belangstellenden kunnen bieden op het voormalige terrein van de Olau Line. Het gaat om een kavel aan de Poor- tersweg 15, waar je voorbij rijdt op weg naar de milieustraat. Op het terrein werden vroeger de vracht wagens geparkeerd en gecontro leerd, voordat ze via het viaduct aan boord gingen. Een stuk van dat viaduct en enke le wegen, horen bij de kavel die Ar thur Aerssens van A&P Makelaars in de verkoop heeft gebracht. Ook staan er nog visitatieloodsen van de douane en een lege kantoor ruimte. Momenteel gebruikt al leen Rijschool Wolf het terrein en heeft een bedrijf er een aantal vrachtwagens staan. De bodem is volgens Aerssens niet vervuild. „Er is schijnbaar alleen eens een deel gebruikt als stort. Officieel valt het stuk onder bedrij venterrein Souburg, dat steeds po pulairder begint te raken. Aerssens heeft er dan ook alle vertrouwen in dat hij de kavel verkocht krijgt. „Het is een uniek stuk vanwege de grootte. Er zijn best regelmatig be drijfslocaties te koop, maar nooit zo groot als deze. Of het moet in de haven zijn. Dit ligt dichtbij de stad en is ook nog eens voor ieder een te zien. Er heeft zich dan ook al best een aantal partijen gemeld. Zowel bedrijven uit Vlissingen als daarbuiten." Aan de kavel is nog geen prijskaart je gebonden. Gegadigden mogen een bod uitbrengen waarna de ei genaar van het stuk grond, nog al tijd Olau Line, in september be slist wie het mag kopen. door Henk Postma VROUWENPOLDER - Het dorpsplan voor Vrouwenpolder zit vol goede bedoelingen. Maar als het wordt uitgevoerd dan takelt het dorp nog verder af. Dat vrezen deskundigen die woensdag, ter viering van de Dag van de Architectuur, een kijk je kwamen nemen. Hoe kan je nou ooit van de dorps kom een aantrekkelijk verblijfsge- bied maken als je het doorgaand verkeer daar dwars doorheen laat rijden. En: als je Vrouwenpolder verder wil verpesten, dan moet je ook de oostkant van de weg naar zee dichtbouwen. Met dat soort opmerkingen veeg den planologen en architecten on derdelen uit het dorpsplan van ta fel. Een 'denktank' uit Vrouwen polder was zelf al tot de conclusie gekomen dat het dorp een hart mist. Vrouwenpolder ligt in een prachtig gebied. Maar is zelf aan verloedering ten prooi gevallen. De dorpskom staat vol lelijke ge bouwen. En de 'historische stra ten' rond het kerkje ademen een sfeer van 'verrommeling'. Prima dat de denktank pleit voor herbouw die beter in de 'dorps sfeer' past, en voor realisering van een gezellig dorpsplein. Mooi, dat de Fort den Haakweg de allure zou moeten krijgen van een boule vard. Maar, waarschuwde het gezel schap, dan zal dat met meer over leg en met meer kwaliteitsbewust zijn gepaard moeten gaan. Voorzitter Jovita Dorigo van de Bond van Nederlandse Architec ten, afdeling Zeeland, vatte de kriti sche geluiden als volgt samen: „Vrouwenpolder ligt op een plek die veel potentie heeft. Maar we treffen er weinig samenhang aan. Op het moment dat je door het leukste straatje loopt, word je van je sokken gereden. Het is een sfeer van: als het niet mooi kan, dan doen we het lelijk." De trip naar Vrouwenpolder was georganiseerd door de Zeeuwse ar chitecten, het Centrum Beeldende Kunst Zeeland en de Stichting Zeeuws Gezicht. Eerder op de dag deed het gezelschap het Beveland- se Nieuwdorp aan. Volgens Dorigo was daar heel wat beter inhoud ge geven aan de vraag hoe je een dorp een aantrekkelijker, en vooral ook een eigen gezicht kan geven. „Daar weten ze wat hun sterke kanten, en hun mooie plekjes zijn, en hoe je dat nog kan verbeteren." Dat Vrouwenpolder meer moeite heeft duidelijke en evenwichtige keuzes te maken, komt volgens haar doordat de belangen van de recreatie-ondernemers er te veel gewicht in de schaal leggen. „In Nieuwdorp laten de inwoners zelf werkzaamheid zien, in Vrouwen polder is dat voornamelijk beperkt tot de ondernemers. Dat is dode lijk. Daardoor verloopt de commu nicatie moeizamer, en is er min der sfeer in het dorp." In Vrouwenpolder zijn de afgelo pen zes jaar al diverse toekomst plannen gemaakt, zowel door de ondernemers als de dorpsraad. Maar tot uitvoering is het nog niet gekomen. De gemeente Veere be kijkt nu in hoeverre uitvoering kan worden gegeven aan het dorpsplan. Na de zomervakantie wordt daar uitsluitsel over gege ven. Inmiddels hebben ondernemers één probleem opgelost: de lege winkels in de Dorpskom zijn weer gevuld. Nu nog wat meer wel standstoezicht, adviseert oud-wet houder Gerrit Schoenmakers van Middelburg. „Want zoals de Dorps- dijk, er uitziet... het is een menge ling van wansmaak, wanorde en liefdeloosheid. Jammer, want je kan wel zien dat de ondernemers wel degelijk bereid zijn er iets van te maken. Ze hebben er veel geld in gestoken. Maar als er normaal toezicht was geweest, hadden ze met minder geld betere resultaten bereikt." Ondanks de aangekondigde bezui nigingen wil de gemeente Veere de komende jaren verbeterplannen uitvoeren in vijf woonkernen. Het gaat om Zoutelande, Vrouwen polder, Domburg, Veere en Seroos- kerke. Wethouder Jaap Melse maakte dit woensdag bekend in Vrouwenpol der. De gemeente hoopt hiervoor in to taal zo'n 10 miljoen euro beschik baar te hebben. Daarvan komt 3 tot 3,5 miljoen uit de gemeentekas. De rest moet ko men van andere overheden. Deelnemers aan de Dag van de Architectuur op excursie in de dorpskom van Vrouwenpolder foto Lex de Meester POLISH: 13,50/€ 9,50 (waspas) Wassen drogen Velgen reinigen Bodemreiniging POLISH WAX TOTAAL: ll,50/€ 9,00 (waspas) Wassen drogen Velgen reinigen Waxen Bodemreiniging WAX: 9,50/8,00 (waspas) Wassen drogen Velgen reinigen Waxen BASIS 6,50/€ 6,50 (waspas) Wassen drogen Velgen reinigen AUTOWASSTRAAT vd Jagt Willemse Mercuriusweg 27,4382 NL Vlissingen T 0118 419 051 OPENINGSTIJDEN maandag t/m zaterdag van 08.00 uur -18.00 uur zondag van 10.00 uur -17.00 uur door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Eenmanszaakjes die liever niet meer een kantoor of praktijk aan huis hebben, kunnen terecht in nieuwe kantoorruimtes in de binnenstad van Vlissingen. Boven winkels in de Lange Zelke opent volgende maand Boei. Boei Vlissingen staat voor Bedrij ven Ontmoeten Elkaar In Vlissin gen. Dat gebeurt in de ruimten bo ven lunchcafé La Reine tot en met de voormalige tassenzaak Duifhui zen. Voorheen zaten de parkeer wachten en was er een re-integra tiebureau gevestigd. De kantoortuin is een idee van de eigenaar van de panden, Arnold van Velzen van AW Beheer. Afge lopen tijd heeft hij de zestien kan toren gemoderniseerd, een algeme ne ruimte ingericht, een glazen spreekkamer, een receptie en zelfs een doucheruimte toegevoegd. Al les ziet er piekfijn uit. De kantoren verschillen in groot te: je kunt ze bij A&.P Makelaars huren van zestien tot zeventig vier kante meter. De huur ligt voor bin nenstadbegrippen laag: vanaf een euro of 350 per maand. Huren is mogelijk voor zowel lange als kor te termijn. Daarmee mikt AAV Be heer vooral op startende en door startende ondernemers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24