economie 115 Verdeeldheid over sparen vrije dagen effeweg.nl Bijbaan levert scholier 1100 euro op KABINETSPLAN Lager betaalden volgens vakcentrales vooral de dupe supervoordelige busreizen Zweefvlucht boven luxueus nieuw hotel Toeslagrechten boer niet naar verpachter 'Minder lang hotel gestrande passagier' Koers dollar kan vakantie duur maken Kijk op wwvi.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 Èm1 m ZILLERTALER MUSIKANTENPARADE \€459,- OF WAT DACHT U VAN donderdag 24 juni 2010 Inclusief: Inclusief: DEN HAAG - De sociale partners zijn verdeeld over een voorstel van het demissionaire kabinet om het opsparen van vakantiedagen te be perken. Het kabinet wil dat de twintig vakantiedagen waar fullti mers wettelijk recht op hebben voortaan binnen anderhalf jaar worden opgenomen. Nu mogen vakantiedagen maximaal vijf jaar worden opgespaard. Het kabinetsplan is ingegeven door een uitspraak van het Euro pees Hof van Justitie. Dat heeft be paald dat langdurig zieke werkne mers recht hebben op hetzelfde aantal vakantiedagen als niet-zieke werknemers. In Nederland is dat nu niet zo. De uitspraak dreigt werkgevers met een forse rekening op te zadelen, omdat niet opgeno men vakantiedagen bij ontslag of beëindiging van het dienstverband moeten worden uitbetaald. Om de werkgevers daarvoor te compenseren, wil het kabinet dat vakantiedagen voortaan sneller worden opgenomen. Dat scheelt werkgevers veel geld, want voor nog niet opgenomen vakantieda gen moeten ze geld reserveren in de begroting. Nu kan een werkne mer in theorie nog een stuwmeer van honderd vakantiedagen op bouwen als deze vijf jaar lang geen van de twintig wettelijke vakantie dagen opneemt. De gemiddelde werknemer heeft tien tot vijftien vakantiedagen boven het wettelijk minimum door afspraken in cao's of individuele arbeidsovereenkom sten over arbeidstijd- of arbeids duurverkorting (atv of adv), oude- renregelingen en bijzondere ver lofdagen. De grote vakcentrales, FNV, CNV en MHP, stellen dat vooral lager betaalde werknemers de dupe worden als vakantiedagen voortaan nog maar anderhalf jaar mogen worden opgespaard. uenieien op oasis van voipension Lunch bij het Nationaal Park De Weerribben. Bezoek het Waddeneiland Texel en maak hier een mooie rondrit. Bekijk de gezellige havenstad Harlingen en de Orchideeënhoeve. Ook een boottocht over het Sneekermeer mag natuurlijk niet ontbreken. unxaeK net pracntige viaanaeren Ga mee naar Vlaanderen! U verblijft in Kortrijk, vanwaar u verschillende uitstapjes maakt. Wij nemen u mee met een mooie tocht langs de Belgische kust en laten u de mooiste plekjes van.Gent en Brugge zien! hotelovernachtingen, 3 x ontbijtbuffet en vervoer per Tourist Glass touringcar^) SINGAPORE - Skydivers zweven boven het Marina Bay Gasten en bezoekers kunnen ook naar het Skypark, om Sands-resort in het centrum van Singapore. Deze lucht acrobaten gaven gisteren een show ter gelegenheid van de opening van het resort, dat onder meer drie hotel torens, winkels, een casino en conventiecentra heeft. vanaf tweehonderd meter hoogte Singapore te aan schouwen. Dit Skypark heeft, zoals de naam al aan geeft, een park met 250 soorten bomen en 650 planten soorten. foto Stephen Morrison/EPA DEN HAAG - Scholieren verdienden in 2008 gemiddeld 1100 euro per jaar met hun bijbaan. Dit is in to taal goed voor 300 miljoen euro voor leerlingen van 15 tot en met 18 in dat jaar. Dit heeft het Cen traal Bureau voor de Statistiek (CBS) gisteren gemeld. De meest geliefde baantjes zijn vakkenvuller, krantenbezorger en winkelbediende. Jongens zijn va ker vakkenvuller of krantenbezor ger, meisjes eerder winkelbedien de of kassamedewerkster. Een 15-jarige haalt ongeveer 600 euro per jaar binnen. De iets oudere vrouwelijke scholieren zijn goed voor ruim 1600 euro en de jon gens verdienen zeker 1800 euro per jaar. Van de 15-jarigen had iets minder dan 40 procent werk in 2008. Van de 16-jarigen werkte twee derde van de leerlingen. DEN HAAG LTO Nederland is blij met een uit spraak van het gerechtshof in Arn hem, dat een verpachter aan het eind van de pacht geen recht heeft op de toeslagrechten (een Europe- jse subsidie) van een boer en ook niet op een deel daarvan. De pachtkamer van het hof deed die uitspraak in een proefprocedu- re. Cassatie bij de Hoge Raad is in deze zaak niet mogelijk. BRUSSEL Brussel overweegt de rechten van vliegtuigpassagiers te herzien. Waarschijnlijk krijgen passagiers daardoor niet langer onbeperkt recht op hotelovernachtingen bij een langdurige vertraging, zoals tij dens de IJslandse vulkaanuitbars ting in april. De Europese Commissie wil dit na jaar met een mededeling komen hierover. RIJSWIJK Mensen die een vakantiereis ge boekt hebben naar de Verenigde Staten of andere verre bestemmin gen kunnen geconfronteerd wor den met een prijsstijging. Tourope rators hebben het recht om de duurdere dollar door te berekenen in de prijs en het komt voor dat ze daar gebruik van maken. De klant moet dan bijbetalen, maar kan de reis alsnog te annuleren. 8 dagen Zwitserse bergen en nieren 22 dagen Spanje en Marokko v.a. €479,- v.a. €1349,- Vermeld nu bij boeking de actiecode en u maakt kans op een stedentrip!* Meer informatie of boeken? Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. w Alle fouten voorbehouden. CvViz Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €15,- reserveringskosten. scr Kijk voor meer informatie de voorwaarden op www.effeweg.nl/actiecode. Vertrej^a^H^uli^^ug^^ept^^k^^Mktiecodg; Inclusief: 4 hotelovernachtingen, 4 x ontbijtbuffet, lunch en diner, boottocht Texel, i afscheidsdiner en vervoer per Tourist Class touringcar Prachtige natuur en schitterende optredens Tijdens deze reis kunt u genieten van de prachtige natuur van Tirol en de schitterende optredens van de Oostenrijke sterren. Voor u treden o.a. op: Mare Pircher en Resi und Peter. Daarnaast maken we ook mooie uitstapjes. 7 hotelovernachtingen, 7 x ontbijtbuffet en diner, entree muziekavonden, diverse stadswandelingen o.l.v. een gids, oldtimer-tractorrondrit en vervoer per .Comfort Class touringcar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15