II Monteur, EHBO'er en vrcuujbaAJc EecUudp mebpei Hulp van een vuiUuMva^en dinsdag 22 juni 2010 «8 ■iiii .1 A:*. De lege accu staat op één, stelt Verboom, op de voet gevolgd door elektrische problemen. Want dat is in de twintig jaar dat de Zeeuw als wegenwachter werkt wel veranderd: Auto's zijn veel ingewikkelder geworden. Ergens een kleine elektronische storing en de auto staat stil. „En dat terwijl het tegenwoordig allemaal maar door moet gaan. Door, door, door. Geen tijd om te wachten. Maar ja, als je auto stuk is, zul je toch moeten wachten. Repareren is vaak toch sneller dan vervangend vervoer regelen." Dennis Rijsbergen De motor vervoert dezelfde gereedschappen, reserveonderdelen en jerrycans met benzine als de auto's van de ANWB. Het is wel zo dat bijvoorbeeld de krik compacter is dan die in de auto. Ook heeft Verboom minder exemplaren van dezelfde onderdelen bij zich. „Die voor raad moet ik eerder aanvullen dan bij de auto." Achter de motor, die door alle opbergdozen met gereedschap en de computerappara tuur zo'n vierhonderd kilo weegt, hangt een aanhangwagentje van nog eens tweehonderd kilo. Ook daarin kan Verboom gereedschap en onderdelen kwijt. Overigens is hij niet alleen monteur. Hij is als motor-AN WB'er regel matig als één van de eerste bij een ongeval. Verboom is dan ook een getraind verlener van eerste hulp. Daarnaast fungeert hij nogal eens als rijdende vraagbaak. „Eigenlijk ben ik daar niet voor, maar vaak vragen mensen me de weg of of ik een goed hotelletje weet. Omdat ik zo goed met Zeeland bekend ben, help ik ze graag." Als wegenwachter helpt Verboom als het even kan mensen weer op weg. Maar heeft hij zelf wel eens pech gehad met z'n motor? „Nu je het zo vraagt, toevallig een week of vier gele den", knikt de Arnemuidenaar. „Toen ging de cardanas kapot. Dan valt er ter plaatse niets meer te repareren. Ik heb de motor toen moeten laten ophalen door een sleepwagen." Het leverde niet alleen een vreemd tafereel op, maar uiter aard ook de nodige grappen van zijn collega's. „Auto's en motoren blijven toch machines", stelt Verboom. "Hoe goed je ze ook onderhoudt, pech kun je altijd krijgen." Gepokt en gemazeld is Verboom. Na twintig jaar in het vak kent hij wel de eigenaardigheden. Zo weet hij dat de buurt rondom de tv-toren in Goes verrassingen in petto kan hebben voor onwetende automobilisten. De straling van de mast kan effect hebben op het alarmsysteem van de auto en dus werkt soms de afstandbediening niet meer. „Dan is het een kwestie van de auto de hoek om slepen, weg uit de straling, en dan de afstandbediening weer proberen." Dat ging onlangs een stuk moeilijk met een camper die niet open wilde gaan. „Die was van het formaat touringcar. Die sleep je niet zomaar even weg. Ik zag opeens een vuilniswagen van een parkeerterrein weg rijden. Ik ben op mijn motor gesprongen en er naartoe gereden. De chauffeur begreep er niets van wat ik wilde, maar kwam toch helpen. Ik liet hem voor de camper par keren, zodanig dat de vuilniswagen als een ijzeren scherm de straling tegenhield. Ik drukte op de afstandbediening en ...piep...piep. De deur ging van het slot. Je zag ze al lemaal wel even met open mond staan kijken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 83