Een bijboot is er niet 6| OpHouwbare bijboten Inkoop - Verkoop - Verhuur - Reparatie - Onderhoud - Eigen aanlegsteiger/helling Zeeland Kom. utw eleetA,-prijs toepas Zeeland Boten, Uijterschootweg 22, Middelburg, Tel. 0118-613659, www.zeelandboten.nl dinsdag 22 juni 2010 i Ook iets om rekening mee te houden bij de aanschafvan een bijboot; of hij makkelijk op te vouwen is en de grootte van de boot in opgevouwen toestand. De markt voor opblaasbare bijboten voor jacht of mo torboot is de laatste jaren veranderd. Er kwamen meer merken en de opblaasbare bodem kwam in zwang. De suggestie dat jacht- bezitters toch vooral een bijboot kopen voor de fiin, wordt door Dien Boone van winkelschip Jos Boone aan de Maisbaai in Middelburg resoluut van de hand gewe zen. „Natuurlijk kan de opgroeiende jeugd er geweldig mee spelen, maar als je aan een eiland, op een mooie plek aan een steiger of ergens voor anker ligt, ben je blij datje met je bijboot boodschappen kunt gaan doen. En in Engeland of Frankrijk lig je in de jachthaven vaak niet aan een steiger, maar aan een boei. Ook dan is een bijboot bittere noodzaak." De trends van de laatste jaren zijn boten die makkelijker op te vouwen zijn en de opblaas bare vloer zodat het gedoe met vlonders tot het verleden kan behoren. Een andere trend die gesignaleerd wordt behelst de versnip pering in het aanbod. De gekende merken als Zodiac, Avon en nog wat andere hebben ge zelschap gekregen van bedrijven uit het Verre Oosten. Volgens Boone niet allemaal slecht, „maar er zit veel kaf onder het koren." Een ander nadeel van de wat exotischer merken is de verkrijgbaarheid van onderdelen. Van de bekendere merken zijn zelfs de kleinstje dingetjes verkrijgbaar en bij de exoten kan dat een stuk lastiger zijn.. En weer veert Dien Boone op, deze keer op het idee dat je bij het kopen van een boot ook betaalt voor het merk. „Dat beweren, is hier in ons bedrijf uit den boze, want absoluut niet waar. Als je meer uitgeeft aan een boot krijg je beter materiaal, maar ook betere vaareigen- schappen. De boot is duurzamer, het materi aal gaat langer mee omdat het beter tegen de zon kan." Dien Boone vertoeft sinds 1977 op 'de boot' en heeft al heel wat zien komen en gaan. De belangrijkste verandering die ze meemaakte is wel de opkomst van internet. Achter het beeldscherm kun je de hele wereld aan boten kopen en Boone is zich daar zeer van bewust. „Wij kunnen internet niet verslaan, maar we kunnen wel iets doen wat internet niet kan en dat is advies geven en eerlijk zijn." Wie bij Boone op de boot komt en wensen heeft die volgens haar niet bij de kopers passen, krijgt dat ook te horen. „Soms overzien kopers de consequenties niet van hun aanschaf Dan willen ze een jongen van tien met een veel te zware buitenboordmotor laten varen en daar zeggen we dan wat van. Of ze willen een te grote bijboot in vergelijking met de boot waar ze mee varen. Mensen die bij ons een boot kopen moeten daar jaren naar tevredenheid mee kunnen varen. Als je ze iets verkoopt wat niet bij ze past, zijn ze niet tevreden en komen ze niet terug." Hans Noot Lunar 3 pers. 369,95 Airstream IV 369,95 boten HONDA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 78