Stoepen staan in bloei 2 BLo&meKzee De straten tussen de Abdij en de Oostkerk staan deze vroege zomer in bloei dankzij de stoeptuin- tjes. Voor een stoeptuin heb je in de eerste plaats uiteraard een eigen stoep voor je huis nodig, al gebruiken sommige mensen ook deurlijsten en andere uitstekende delen van hun woning om planten op te zetten of aan te hangen. Een hardstenen stoep, of eentje van tegels, is dus een vereiste, Liefst eentje met een hekje aan weerszijden zodat niemand in de verleiding komt om de afzonderlijke stoepjes als trottoir te gebruiken. Een stoeptuin tussen de straat en de voorgevel is vier tot acht meter breed en meestal maar een metertje diep; van chique - een olijfboom of gecoiffeerde buxus - tot shabby waar plan ten hun gang mogen gaan; van minimalistisch - een bak afrikaantjes op het kozijn van een kelderluik - tot uitbundig met stoeltjes, een bankje of een beeldje ertussen. De stoeptuin- kabouter wordt echter zelden waargenomen. Stokrozen zijn favoriet in de Middelburgse binnenstad. Je hebt er weinig werk aan. Maxi mum resultaat met een minimum aan inspan ning. Zo half juni zijn ze al flink opgeschoten en in de tweede helft van de maand komen ze in bloei. In de vroege zomer is op een wandelingetje door de stad meer te zien dan monumenten. De liefhebber van groen komt ook aan zijn trekken. Aan het begin van de Spanjaardstraat is het duidelijk dat er liefhebbers van symme- dinsdag 22 juni 2010 trie wonen. Links en rechts van de deur staat een buxusbol op een stam in een vierkante terracottapot. In de Spanjaardstraat blijven de stoeptuin- tjes wat bescheiden, maar in de Pijpstraat is het bijna huis-aan-huis prijs. Rozen bloeien tegen de gevels, tussen de voegen van een blinde muur schieten wilde planten met gele bloemetjes omhoog. Potten sanseveria's ofwel vrouwentongen verraden Vlaamse invloeden bij het huis met de rood-witte luiken. Een bloeiende oleander naast een conifeer zorgt voor een bont geheel. Van de potten is in dit stoeptuintje geen werk gemaakt. De planten staan in de standaard plastic bakken. Anderen gebruiken ouder wetse zinken vuilnisemmers en wastobbes om hun bloemen en planten in de te zetten. En soms is een brede voeg al genoeg om de straat in bloei te laten staan. TheoCiele •••£§•^£8 Paarse viooltjes, petunia's, hanging baskets, wat buxussen voor het groen. Een bankje om te zitten. De bewoner van 't Paradijs aan de Middelburgse Schuitvlotstraat heeft er werk van gemaakt. Bewonderenswaardig hoe die paar vierkante meter stoep voor het huis in een bloemenzee is veranderd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 74