Sprintwinnaar met zeemansbenen Kloetinge gaat op 28|spor Versterkt TTCM in 1e divisie Prijs wielerquiz is ticket naar finish van de Tour Meersschaert moet strijd na pech staken Fraaie zege voor nestdoffer Rijn dinsdag 22 juni 2010 MIDDELBURG - Het eerste team van tafeltennisclub Middelburg dat het afgelopen seizoen degradeerde uit de eerste divisie, heeft zijn plaats teruggekregen. Na het terugtrek ken van AA Drink/FVT 2 is de opengevallen plaats toegewezen aan de beste degradant uit de eer ste divisie, TTCM. Naast vaste waarde Wouter van der Mark werd het contract met Jo hn Scott verlengd. Bovendien is TTCM versterkt met een nieuwe aanwinst, de Chinese subtopper Tan Anran. Zoals vaker in China, is Tan Anran (geboren in 1990) op jonge leeftijd in een tafeltennisinternaat ge plaatst waar hij tot zijn achttiende zijn opleiding kreeg. In 2008 was hij lid van de Chinese junioren- ploeg die wereldkampioen werd. In het individuele toernooi won Tan brons. Op de Chinese rang lijst, aangevoerd door de gehele Chinese wereldtop, staat Tan An ran op plaats 173. Hij gaat vanaf september zijn stu die 'International Business' aan de HZ in Vlissingen combineren met tafeltennis. Het is de bedoeling dat hij gedurende de gehele studietijd van vier jaar voor TTC Middelburg zal uitkomen. HULST - Rallyrijder Sjef Meers schaert gaat niet langer aan de lei ding in het klassement om het Ne derlands kampioenschap rally sprint. De Hulstenaar en zijn navi gator Debbie Everse kregen in de Vechtdal Rallysprint met pech af te rekenen en moesten daardoor in de derde proef van de 325} Chal lenge de strijd staken. Meersschaert reed met zijn BMW in een diepe put van het parkoers. Door een verkeerde landing bega ven de radiateur en oliekoeler het. Winnaar werd Frank Gerritsen. In het tussenklassement staat Meer- schaert nu op de derde plaats. Paul Spieringhs gaat aan kop. Erik Vereecken (vooraan) uit Hulst neemt de bocht bij het Fort Sint Jan. Uiterst rechts rijdt Johnny van der Klooster uit Lewedorp. foto Mark Neelemans door Frits Bakker ZUIDDORPE - Het misverstand moet maar gelijk uit de wereld. De 19-jarige Zeeuwse wielrenner San- der Vleugel, die gisteravond in een sprint met vijf de Boekweitronde van Zuiddorpe won, is weliswaar een talent, maar lang zullen de Zeeuwse wielerfans niet kunnen genieten van zijn kunsten op de ra cefiets. De sprinter met zeemans benen verkiest binnenkort het le ven op de oceanen boven het onze kere bestaan van een wielrenner. Dat vertelde hij in Zuiddorpe aan de finish zonder ook maar een vleugje van twijfel. De overwin ning, in een sterk veld van tachtig renners, werd uitbundig meege vierd door tien van zijn ploeggeno ten die hem tijdens de huldiging toejuichten. Johnny van de Kloos ter, de routinier, vertelde: „We heb ben veel talenten in de club, dat hebben we vanavond ook weer la ten zien. Sander Vleugel is er daar één van, alleen jammer dat hij straks naar zee gaat." Want de eerstejaars eliterenner uit Wemeldinge is een renner die het zich kan permitteren om heel de winter geen fiets aan te raken en daarna vrij snel de vorm en condi tie heeft om voorin te rijden. „Ik volg de studie aan de Zeevaart school en heb in de winter stage gelopen, op de Middellandse Zee en de Noordzee." Vorig jaar had hij ook al geen onberispelijk sei zoen, omdat hij door een sleutel beenbreuk wekenlang uit de roula tie was. „Dat is ook de reden dat ik me niet zo in massasprints waag", zei hij. „Maar in een kopgroepje, zoals hier, ben ik vrij snel." Ze waren met vijven overgebleven na een enerverende wedstrijd, waarin zich voortdurend kleine ontsnappingen aandienden, meest al met Brian van Goethem, ook pas negentien, in een hoofdrol. De Sluiskilse renner verdiende abso luut de prijs voor de strijdlust, hij moest het alleen in de sprint afleg gen. „Het was eigenlijk geen gewo ne sprint, want er werd om beur ten gedemarreerd in de laatste kilo meters." Van Goethem heeft ook het accent niet op zijn wielercarriè- re gelegd. „Mijn studie hbo in Vlis singen kost me zo veel tijd, dat ik maar amper kan trainen. Daar door kom ik in klassiekers, als het boven de honderd kilometer komt, meestal tekort." De Boekweitronde, over negentig kilometer, was wel een kolfje naar zijn hand. Van de 27 Zeeuwen in koers was hij de opvallendste, eerst met Pieter Israël in een kop groepje van drie, later kwam daar ook de jongste renner in koers, Joe- ri Kasper uit Wemeldinge, bij. Veel ruimte kregen ze niet, maar toen de finale zich aandiende, was Van Goethem er weer bij. In de be slissende ontsnapping zaten ver der Sander Vleugel, Raul Poort vliet, Martijn Simons en de Zuid-Afrikaan Martin Wesemann. Sander Vleugel, die als beste presta tie tot nu toe bij de elites een 30e plaats in de Omloop van de Hoek se Waard had gehaald, reed een slimme sprint. „Die Scott-renner (Wesemann) demarreerde, Sim ons ging er als eerste achteraan, Poortvliet reed de rest van het gaat je dicht. Ik kon er daarna makke lijk overheen komen, omdat Sim ons stilviel." YERSEKE - Een zwarte driejarige nestdoffer van Piet Rijn uit Yerse- ke heeft het nationaal concours vanuit Saint Vincent gewonnen. Hij kwam gisterochtend om kwart voor acht na een zware tocht met pittige noordnoordwesten wind aan op het thuishok. Het was de eerste getekende van de acht dui ven die Rijn had ingekorfd. De te overbruggen afstand was 958 kilometer. De nummer twee werd om 09.21 uur in 's Graven deel gemeld. Het was de eerste aan sprekende overwinning van de 72-jarige Rijn. Door het slechte weer werden de 23.710 duiven pas zondag om 12.30 uur gelost. De be doeling was dat dit vrijdag om 12.00 uur zou plaatsvinden. De PZC houdt donderdag 8 juli een grote wielerquiz. De hoofd prijs is een tweedaagse reis voor twee personen naar de finish van de Tour de France in Parijs. Iedereen mag meedoen. Er wordt gespeeld met koppels. Belangstel lenden kunnen zich aanmelden door een mailtje te sturen naar wielercafe@pzc.nl. De quiz wordt gehouden in De Zaete in Yerseke. Zeeuwse en (in ternationale vragen komen aan bod. De quiz begint om 19.30 uur. Sportjournalisten van de PZC-re- dactie buigen zich over de vragen. In de aanloop naar de quiz wor den er regelmatig opwarmertjes ge publiceerd. Datum: donderdag 8 juli Plaats: De Zaete te Yerseke Aanvang: 19.30 uur. Aanmelden: wielercafe@pzc.nl door Rudy Boogert MIDDELBURG - Kloetinge gaat een aantal nieuwe sportparken ontdek ken in de hoofdklasse B. De Beve- landse voetbalploeg speelt bijvoor beeld tegen DTS'35 (Ede), Mont- foort, NSC (Nijkerk), Xerxes/DZB (Rotterdam) en Zwaluwen (Vlaar- dingen). Ook beter bekende clubs ASWH, Kozakken Boys en Heer- jansdam zijn in de hoofdklasse B ondergebracht. De tegenstanders van topklasser Hoek waren al bekend, gisteren kregen alle andere Zeeuwse clubs duidelijkheid over hun opponen ten. Opvallende zaken: de eerste en tweedeklassers spelen in een competitie met veertien ploegen, Zierikzee debuteert op zaterdag in de vierde klasse B, Luctor'88 is als enige Zeeuwse club ingedeeld in de vierde klasse B en Ouwerkerk is het standaardvoetbal ontvallen. ZATERDAGVOETBAL Topklasse (16 ploegen): ARC, Barend- recht, Capelle, CSV Apeldoorn, Excel- sior'31, Flevo Boys, Harkemase Boys, HHC Hardenberg, Hoek, IJsselmeervo- gels, Katwijk, FC Lisse, Rijnsburgse Boys, SC Genemuiden, Spakenburg, Sparta Nijkerk. Hoofdklasse B (14 ploegen): ASWH, DTS'35, GVW, Heer- jansdam, Kloetinge, Kozakken Boys, LRC, Montfoort, Nieuw-Lekkerland, NSC, Rijsoord, RWH, Xerxes/DZB, Zwa luwen. Eerste klasse C (14 ploegen): Achilles Veen, Alblasserdam, Bruse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 68