zeeland 21 is leuker dan gewone school' OPEN DAG A jaar over 'de God van de Bijbel en het christelijk geloof Jannie Wondergem ambassadeur buitengebied Waterschap controleert rond het Veerse Meer ZVP wil een betere tunnelregeling volop aardbeien en kersen! dinsdag 22 juni 2010 B oostkapelle - Jannie Wonder- gem-van de Woestijne uit Oostka- pelle is gisteren benoemd tot am bassadeur van het schone buiten gebied in de gemeente Veere. Ze kreeg de prijs, een kunstwerk van gerecycled glas van Rinus Rent meester, uit handen van wethou der Jaap Melse. Jannie zet zich elk jaar in voor het project Nederland Schoon. Ter af sluiting van die nationale schoon maak week gaat ze altijd met leer lingen van een school uit Aagteker- ke op pad om het buitengebied op te schonen. En daar gaat best wat voorbereiding aan vooraf Maar Jannies inzet voor de natuur gaat nog verder. „Ik wandel vaak door het bos tegenover mijn huis", zegt ze. „En dan valt mij altijd de rom mel op. Ik neem niet bij elke wan deling een tas mee, maar als ik zie dat er weer veel rommel ligt, pak ik een zak en ga ik het opruimen." Die houding heeft er voor gezorgd dat ze zich nu 'groene ambassa deur' van Veere mag noemen. veere - Deze zomer wordt op nieuw intensief gecontroleerd op vernielingen en wildkamperen op en rond het Veerse Meer. Vooral het recreatieterrein de Schelphoek bij Wolphaartsdijk en het bos bij De Piet bij Arnemui- den worden scherp in de gaten ge houden. Mensen die worden be trapt op vernielingen, worden on middellijk opgepakt, waarschuwt Waterschap Zeeuwse Eilanden. Het waterschap begint komend weekeinde met de controles. Die duren van 26 juni tot en met 11 september en vinden vooral 's avonds, 's nachts en in de weekein den plaats. Behalve op vernielingen van voor zieningen wordt ook gelet op ande re overtredingen die veelvuldig voorkomen. Dan gaat het bijvoor beeld om open vuur in de natuur gebieden, crossen, harde muziek, wild- en visstroperij, het illegaal dumpen van afval, diefstallen en te hard varen. Bijbel en het christelijk geloof. Als iets extra's, bovenop de godsdienst lessen die ze op Eben Haëzer krij gen en ook aanvullend op de preek van de dominee op zonda gochtend in de Grote Kerk van Tholen. „Je moet het zo zien", zegt Mi chael (11) ernstig. „Zondagsschool zijn wekelijkse bijeenkomsten voor kinderen. We bidden en zin gen uit de liedjesbundel. Eerst kiest meester Leo een lied, die speelt gitaar en dan wij. Bijvoor beeld 'Lees je Bijbel elke dag' of 'Create in me a clean heart'. En er wordt een verhaal uit de bijbel uit gelegd, soms horen we ook verha len over de joodse traditie." Poeh, dat klinkt behoorlijk serieus. „Nou, het is altijd heel gezellig op de zondagsschool hoor", zegt Zara (11). „Veel leuker dan op de gewo ne school. Daar heb je wat minder lol, op de zondagsschool is het vaak heel erg lachen. Dat mag hier gewoon." Met 'ze' bedoelen de kids van De Ranken de leiding van de zondags school, zo'n dertien mannen en vrouwen die de boel op vrijwillige basis aansturen. Kort gezegd houdt dat in de kinderen uitleg gen 'wat God van mensen ver langt'. Arjan Nederlof is een van hen. Het werven van vrijwilligers foto Chris van Klinken/het fotobureau gaat over het algemeen vrij vlot, zegt hij, al zijn er nu enkele vacatu res. „Soms stromen kinderen die zelf op zondagsschool hebben ge zeten door als begeleider." De meeste klasgenoten van kinde ren met wie we praten, gaan niet naar de Grote Kerk zoals zijzelf, maar naar die nieuwe, grote Reho- bothkerk. „Tja, daar zijn ze heel erg gesteld", zegt Zara. "Dat wil zeggen dat ze heel erg christelijk zijn, streng", legt Anne-Lise (11) uit. „Die moeten rokken dragen en mogen geen legging aan. Daar hebben we op school wel eens dis cussie over." Eline vindt het wel 'een beetje apart', maar niet erg of zo. „Het is fijn dat wij toch net iets meer kun nen doen." Oh ja, en die klapstoe- len bij Rehoboth, zijn niet zo pret tig, vindt Michaël. „Maar iedereen mag natuurlijk komen zoals hij is. God is er voor iedereen. Voor hem maakt het niet uit wie je bent." De jonge woordvoerders van de De Ranken vinden het jammer dat de zondagsschool voor hun leeftijdsgroep met Kerstmis op houdt. „Maar daarna gaan we naar catechesatie van de dominee. Dat is ongeveer hetzelfde, maar voor grotere kinderen. En we hebben ook Festini, de jeugdclub nog." Het honderdjarig bestaan van de zon dagschool wordt zaterdag 26 juni ge vierd met een herdenkingsdienst in de Grote Kerk in Tholen. Aanvang: 11.00 uur. Er wordt onder meer een jubileum lied gezongen. Aansluitend zijn er een kindershow, een lunch en spelletjes. Oprichtster mevrouw Cense. Zaterdag 26 juni 11:00 - 14:00 uur Bergen op Zoom - Breda - Dordrecht www.luzac.nl Luzac Lyceum, van brugklas tot diploma. Luzac College, eenjarige versnelde examenoplciding. LUZAC oostburc - Het Zeeuws-Vlaams Platform (ZVP) blijft zich inzetten voor een regeling voor de Wester- scheldetunnel waarvan iedereen kan profiteren. ZVP-voorzitter Guus Langeraert reageert hiermee op het besluit van Provinciale Sta ten om korting te geven aan men sen die meer dan 200 keer per jaar door de tunnel rijden. ZVP zet zich nu in voor 'een paar gratis kaartjes voor Zeeuws-Vlamingen'. Langeraert: „Dat zal de overkanten dichter bij elkaar brengen." DE ZEEUWSE KELDER Benieuwd naar de nieuwe keepers handschoenen van René van Goes 4? www.pzc.nl/zeeuwsekelder WEBLOGS Kijk voor veel meer weblogs van PZC-verslaggevers over uiteenlopen de zaken op www.pzc.nl/blog Tip de redactie op 0113-315670 Stelling: 'Goes moet een vrouw als burgemeester krijgen' DE GOEDKOOPSTE VAN ZEELAND DEZE WEEK: Ananas per stuk1,00 Courgettes 2 stuks 1,00 Komkommers 2 stuks1,00 Bospeen per bos1,00 Kropsla 2 kroppen€1,00 Radijs 2 bossen1,00 Deze week: U VINDT ONS OP DE WEEKMARKT: GOES Dinsdag 07.30- 16.00 KAPELLE Dinsdag 07.30 - 12.00 MIDDELBURG Donderdag 07.30 - 16.30 VLISSINGEN Vrijdag 07.30- 16.30 Tevens kunt u dagelijks terecht in onze winkel in Kapelle (naast de Aldi)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65