201 zeeland Besluit hagelkanon is natte vingerwerk 'Zondagschool Scholen en gemeente praten over gebouwen J a- 'ul th< DE POOTER UITZENDBUREAU DE POOTER ZOEKT ADMINISTRATIEVE KRACHTEN VOOR HET SERVICE CENTER VAN DOW (BPSC). THOLEN De Ranken leert kinderen al honderd b eer\ dinsdag 22 juni 2010 Het Thoolse college is onver biddelijk: fruitteler Alkema mag ook zijn nieuwe an- ti-hagelkanon niet gebrui ken. Het is interessant hoe de raad hierop reageert. Toen André Alkema uit Sint-Maartensdijk ruim een jaar geleden een ver gunning aanvroeg voor zijn anti-hagelkanon, hadden bur gemeester en wethouders waar schijnlijk niet kunnen bevroeden dat hiermee de basis werd gelegd voor een moeilijk dossier. Het college verstrekte een vergun ning voor een jaar, waarna een eva luatie zou volgen. Zo'n anti-hagel kanon geeft immers flinke klap pen en daar zou wel een protest te gen kunnen komen. Dat gebeurde dus ook. Sommige omwonenden ageerden heel erg fel tegen het ka non. Er werden zelfs flyers ver spreid in de buurt. Het college kwam in een lastig par ket. Ze moest kiezen tussen de kla gende omwonenden en een fruit teler die zijn oogst probeert te be schermen. Het totaal ontbreken door Rob Paardekam van landelijke wetgeving helpt in zo'n situatie ook niet echt. Dit pro bleem werd eerder ook al door de gemeente Borsele aangekaart. Die gedoogt de kanonnen nu, maar zou veel liever zien dat er uit Den Haag duidelijke richtlijnen komen, waaraan kan worden getoetst. Zo lang die regels er niet zijn, blijft het een beetje natte vingerwerk. Zo kan het dat Borsele de kanonnen toestaat en het Thoolse college een heel ander besluit nam. Alkema kreeg geen nieuwe vergunning voor zijn apparaat, zo werd vier maanden geleden be kend gemaakt. De gemeenteraad stak daar echter een stokje voor. Een nipte meer derheid vond dat het college de deur wel erg snel dichtgooide. Vol gens SGP, WD en ABT verdiende de fruitteler nog een kans. Hij moest dan wel zorgen dat het ap paraat minder geluidshinder zou veroorzaken. Zo gezegd, zo gedaan. Alkema in vesteerde in een nieuwe installa tie, die inmiddels is geplaatst. Naar eigen zeggen heeft hij nu het stil ste anti-hagelkanon van Zeeland in zijn boomgaard staan. w «S UITZENDBUREAU Productie schedulers We zoeken meerdere productie schedulers voor BPSC, het nieuwe service center van Dow Benelux in Terneuzen. In deze functie staat U in voor Dagelijkse productie scheduling van producten voor fabrieken van Dow, aan de hand van de aanwezige voorraad, klantorders en het uitvoeren van voorraad management Monitoren van opvolgen van productie orders en klantorders Voorraad problemen opvolgen en oplossen in samenwerking met de productie afdeling, marketing en customer service Communicatie rond productie productleveringen met interne externe partijen Een rol met verantwoordelijkheden uitvoerbaar binnen de gestelde business richtlijnen Customer service agents Voor het nieuwe service center van Dow in Terneuzen zoeken we meerdere customer service agents. In deze nieuwe functie levert U service aan klanten via telefoon of per e-mails die vragen hebben met betrekking tot product informatie. U communiceert telefonisch en via de e-mail met klanten en ook met interne Dow diensten. Er wordt een interne training voorzien met een periode van 3 maanden. Profiel We zoeken kandidaten met minimaal MB04 niveau opleiding. Goede kennis van Engels is vereist (kennis van overige vreemde talen zoals Duits, Frans, Spaans, etc is een pluspunt). PC vaardigheid is vereist (kennis van MS Office en SAP is een pluspunt). Wat bieden we Een baan voor langere periode (met eventueel kans op een vaste baan), een marktconform salaris, reiskosten (en evt tunnelkosten), mogelijkheid tot collectieve zorgverzekering. Reageren kan via info@deDooter.nl of telefonisch via 0115 562230 (contactpersoon Frank Chapelier of Timmie de Pooter). door Florence imandt Zondagschool De Ranken in Tholen bestaat hon derd jaar. Elke week ko men kinderen bijeen om te zingen en te bidden. En om samen lol te maken. Soms, heel soms komt het voor dat ze wel eens geen zin hebben om naar de zondagsschool te gaan. „Als je bijvoorbeeld net lekker bui ten aan het spelen bent", zegt Eli- ne. „Maar als je er eenmaal bent, is het toch altijd leuk." Eline is tien jaar en gaat sinds ze in groep vier zit van de reformato rische basisschool Eben Haëzer in Tholen, naar de zondagsschool. El ke week van twaalf tot één komen in verenigingsgebouw De Win gerd vier groepen van zo'n acht tot vijftien kinderen bijeen om iets te leren over 'de god van de at schetste zijn ver bazing: burgemees ter en wethouders besloten vorige week, op basis van rapporten over het kanon, dat het apparaat nog steeds te veel hinder veroorzaakt. Het gevolg is dat Alkema geen toe stemming krijgt om zijn nieuwe installatie te gebruiken. De fruitteler snapt er niets meer van en heeft zijn hoop nu geves tigd op de gemeenteraad. Je kunt je haast niet voorstellen dat die het college steunt. SGP, WD en ABT hebben de teler immers een worst voorgehouden door te suggereren dat hij het appa raat mocht blijven gebruiken als hij iets aan de geluidsoverlast zou doen. Nu hij dat heeft gedaan, door een hoop geld te investeren, zou het erg wrang zijn om de deur alsnog dicht te gooien. door Rob Paardekam THOLEN - Octho, het overkoepe lend orgaan van de openbare basis scholen in Tholen, en het college van B en W gaan in gesprek over de erbarmelijke staat waarin som mige schoolgebouwen verkeren. Vanwege de enorme bezuinigin gen is de nieuwbouw van de scho len in Tholen-stad doorgeschoven naar 2018 en ook voor het vervan gen van scholen in andere kernen zal weinig geld zijn. Octho stuurde onlangs een brand brief naar de gemeente. Met name de scholen in Tholen, Stavenisse en Sint-Maartensdijk zijn aan ver vanging toe. „Die gebouwen zijn ouder dan veertig jaar oud en dus gewoon afgeschreven", aldus Oc- tho-directeur Leo Hellemons. Hij kampt nu met een enorm di lemma: moeten we zaken wel of niet gaan vervangen? „Uiteindelijk zijn we dat toch maar gaan doen, hoewel het enorme kapitaalvernie tiging is", stelt Hellemons. „Vorig jaar hebben we in de school in Tholen een nieuwe cv-ketel gehan gen. Die gaat normaal gesproken twintig jaar mee, maar als er in 2018 nieuwbouw komt, gaat hij misschien naar de stort. Dat is zon de, maar we kunnen de kinderen niet in de kou laten zitten." Arjan Nederlof met de kinderen van de zondagschool. "•-JA Www, waarom 1* Tui

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64