PZC Burgemeester niet per se een vrouw Duur BEVELANDEN-THOLEN 20 en 21 18 en 19 PROFIELSCHETS Gemeenteraad van Goes tempert enthousiasme van commissaris enigszins Rotonde pas in september gereed Thoolse club levert paradekinderen "•-■r-as Louis Drent kandidaat 'wildlife-foto' 2010 almanak 'Zondagsschool is leuker dan gewone school' Dinsdag 22 juni 2010 Politie houdt jonge treiterende fietsers in de gaten Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel en Rob Paardekam "OES - Mannen die burgemeester ~n Goes willen worden, kunnen t een gerust hart solliciteren, vrouw zou leuk zijn, zo vin- en de meeste fracties in de ge meenteraad, maar als een man de beste kandidaat is, moet hij het ge woon worden. In de raadsvergadering van vorige week toonde commissaris van de koningin Karla Peijs zich wel erg enthousiast over het idee dat de nieuwe burgemeester van Goes een vrouw zou kunnen worden. Ze werd daartoe aangemoedigd door de profielschets, die in de vrouwelijke vorm is opgeschreven. „Dat hebben we bewust zo ge daan", zegt Carel Bruring van Groenlinks. „Waarom zou het al tijd in de hij-vorm moeten?" Toch mag daar volgens hem niet uit worden geconcludeerd dat het per se een vrouw moet worden. „Bij gelijke geschiktheid gaat daar wel onze voorkeur naar uit, maar als een man duidelijk de beste is, moet hij het natuurlijk worden." Ellemijn van Waveren (CDA), voorzitter van de vertrouwenscom missie, zegt ook dat de profiel schets bewust in de vrouwelijke vorm is geschreven. „We leggen dat accent niet voor niets." Bang dat mannen het nu laten afweten, is zij echter niet. „Andersom is dat toch ook niet zo?" WD'er Dick van der Velde is het daar mee eens." „Een man die zich daar door laat afschrikken, is per definitie niet de geschiktste. Wat mij be treft telt maar één ding en dat is de inhoud." Pieter Romijn (D66) kan ook le ven met een man als burgemees ter. De 'vrouwelijke' profielschets moet volgens hem vooral worden gezien als een aanmoediging voor geschikte vrouwen om toch vooral te solliciteren. SP-fractievoorzitter Floor van Lamoen denkt daar het zelfde over. „Ik word best enthou siast van het idee dat we een vrou welijke burgemeester kunnen krij gen, maar kwaliteit staat uiteraard op de eerste plaats." Ook voor Henk Hoogerland (Pv dA) hoeft de burgemeester niet per se een vrouw te zijn. „We gaan voor de beste, al zou het mooi meegenomen zijn als dat een vrouw is. Bij gelijke geschiktheid heeft een vrouw de voorkeur." Ook Hoogerland is niet bang dat mannen zich laten weerhouden. „Het is nu wat uitdagender voor vrouwen om te solliciteren." GOES - De voorbereidingen voor de aanleg van een rotonde en fietstunnel op de kruising Troelstralaan/Ringbaan West zijn al in volle gang, maar de echte werkzaamheden begin nen pas op 17 september. Bedoeling is dat de werkzaamheden in slechts negen dagen wor den afgerond. Dag en nacht zal worden gewerkt om de over last zoveel mogelijk te beperken. Gedurende deze negen dagen en nachten is de kruising niet toegankelijk en verkeer zal dus worden omgeleid. THOLEN Volleybalvereniging AVC87 uit Tholen mag tijdens de interland Nederland-Brazilië, op 26 juni in Ahoy in Rotterdam, de paradekin deren leveren. Dat zijn kinderen die samen met de spelers de zaal inkomen. Ze staan ook bij de volleyballers tij dens het spelen van de volksliede ren, zoals dat ook bij voetbalinter lands gebeurt. In totaal mag de Thoolse club 28 kinderen van zes tot en met twaalf jaar afvaardigen. Goes moet hoe dan ook een vrouw als burgemeester krijgen reageer op ww reacties: 483 Motoren moeten kunnen parkeren op de Grote Markt in Goes 58% 42% CADZAND De in Cadzand woonachtige foto graaf Louis Drent maakt kans op de titel Wildlife Photographer of the Year 2010. Drent dingt mee met een foto van weesolifantjes, te zien op de websi te www.drentfotografengroep.nl. De fotograaf maakte de foto in fe bruari in opdracht van De Vrien den van de Olifant. Organisator BBC Wildlife zal de prijswinnaars dit najaar bekendma ken. De rotonde en de fietstunnel zijn volgens de gemeente nodig omdat de kruising nu te ge vaarlijk is. Kosten van de aanleg: 1,9 miljoen euro. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl Je moet toch wat, als al je vrienden naar de kroeg gaan om voetbal te kij ken terwijl je zelf niet van voetbal houdt. Een dertiger uit Vlissingen zocht daarom zaterdag in het café zijn toevlucht bij de gokautomaat in een hoek van de kroeg. Terwijl zijn vrienden de moeizame verrichtingen van het Nederlands elftal tot in de tail analyseerden, gooide hun maat nog maar eens een euro in het appa raat. En nog eentje. En nog eentje. In middels ging hij zo op in het spel dat hij de uitnodiging van zijn makkers om even aan de bar een biertje te ko men drinken, afsloeg. Er zat immers al zo veel geld in de automaat, dat die prijs echt niet lang meer op zich zou laten wachten. Zoals het goede vrienden betaamt, begrepen ze het wel. „Ach, laat hem maar. Hij heeft een nieuwe liefde ge vonden. Maar wel eentje die meer kost dan een echte vrouw."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61