i8l zeeland dijkakkoord ossenisse Verbeterde zonneboot Vogelbescherming tegen Duur FLINKE INVESTERING Leerlingen ROC Westerschelde vol vertrouwen Kinderfeestje wegens slot kustversterking Openbare repetitie koor Zanglust almanak Louis Drent kandidaat 'wildlife-foto' 2010 Rozen weekend in de tuin van Kees Jacobse Voorlichtingsmiddag over zorg in De Lieve Onvergetelijke tocht met MS Eureka W Zorg CDA Hulst over regeling bij apotheken wMm f dinsdag 22 juni 2010 door Harold de Puysseleijr OSSENISSE - Vogelbescherming Ne derland kan zich niet vinden in de aanleg van strekdammen om meer ruimte te scheppen voor recreatie mogelijkheden op en aan de Zee dijk bij Ossenisse. Dat zegt woordvoerder Toon Voets van Vogelbescherming in reactie op het bericht, dat er op hoofdlijnen een akkoord is voor oplossing van de problemen rond de hekken en afrasteringen die re creatie ter plekke nu bemoeilijken. Provincie, waterschap, gemeente en de dorpsraad Ossenisse zijn het volgens Bouke Bouma van de pro vincie eens over een voorstel dat vandaag aan de orde komt in de vergadering van Gedeputeerde Sta ten. Gaan die akkoord, dan komt het plan gedurende zes weken in de inspraak. Vogelbescherming Nederland zal volgens Voets zeker gebruik ma ken van de mogelijkheid te protes teren. „Strekdammen zijn zeker op korte termijn geen oplossing. Die zijn niet zomaar aangelegd en wij betwijfelen of ze ook als hoogwa- tervluchtplaats voor vogels gaan dienen." Vogelbescherming kan zich er wel in vinden, dat het strandje ten zui den van de zuidelijke strekdam (vlakbij de campings) wordt opge spoten. „Dan zijn alle problemen weg", aldus Voets, die zijn verba zing er over uitspreekt dat dit alter natief niet in de plannen van de provincie is opgenomen. Volgens Bouma stelt Voets met die eenvoudige oplossing de zaken wat te simpel voor. BRESKENS Waterschap Zeeuws-Vlaanderen nodigt kinderen uit morgen een feestje te komen vieren vanwege de voltooiing van de kustverster king bij Nieuwvliet en Groede. Van af 14 uur zijn er bij paviljoen Beach House bij Breskens festiviteiten. Kinderen krijgen uitleg over zand, leren zandkastelen bouwen en krij gen een ijsje en frisdrank. Opgeven hoeft niet, deelname is gratis. BRESKENS Het Breskense koor Zanglust houdt vanavond een openbare repetitie in de bovenzaal van centrum Goe- dertijt. Belangstellenden kunnen vanaf 18.45 uur komen luisteren. De zangoefeningen duren - inclu sief koffiepauze - tot 20.30 uur. MEEST CELEZEN 1. Aanhoudingen in Sas van Gent 2. Rock around the Bridge spettert 3. Voor duizenden euros gestolen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto's CADZAND De in Cadzand woonachtige foto graaf Louis Drent maakt kans op de titel Wildlife Photographer of the Year 2010. Drent dingt mee met een foto van weesolifantjes, te zien op de website www.drentfotogra- fengroep.nl De fotograaf maakte de foto in februari in opdracht van De Vrienden van de Olifant. Organisa tor BBC Wildlife maakt de prijs winnaars dit najaar bekend. SCHOONDIJKE In de tuin van Kees Jacobse aan de Tragel Oost in Schoondijke wordt zaterdag 26 en zondag 27 juni een Rozen Weekend gehouden. Van de ze 'koningin der bloemen' zijn in de 5200 vierkante meter grote tuin heel wat verschillende soorten te zien in en om de vele bloemen- en plantenborders. De tuin is beide da gen open van 10.00 tot 17.00 uur en de toegang is gratis. HULST Het Centraal Administratie Kan toor houdt 1 juli voorlichtingsmid dag over zorgvoorzieningen in De Lieve aan de Hulster Broodmarkt. Er wordt toelichting gegeven op de eigen-bijdrageregeling voor thuis zorg en zorg in een instelling, de re geling Compensatie Eigen Risico en de Wet Tegemoetkoming Chro nisch zieken en Gehandicapten. Ie dereen is welkom van 14 tot 16 uur. Tip? redactie@pzc.nl Je moet toch wat, als al je vrienden naar de kroeg gaan om voetbal te kij ken terwijl je zelf niet van voetbal houdt. Een dertiger uit Vlissingen zocht daarom zaterdag in het café zijn toe vlucht bij de gokautomaat in een hoek van de kroeg. Hij ging daarbij zo op in het spel dat hij de uitnodiging van zijn makkers om even aan de bar een biertje te ko men drinken, afsloeg. Er zat immers al zo veel geld in de automaat, dat die prijs echt niet lang meer op zich zou laten wachten. Zoals het goede vrienden betaamt, begrepen ze het wel. „Ach, laat hem maar. Hij heeft een nieuwe liefde ge vonden. Maar wel eentje die meer kost dan een echte vrouw." BRESKENS - Ruim 250 ouderen, zieken en mensen met een beperking en een groep vrijwilligers vertrokken maandag vanuit Breskens voor de jaarlijk se boottocht van de Zonnebloem met MS Eureka. Het ging naar het Veerse Meer. Het werd een onvergetelijke dag voor allen, er was lof voor de verzor ging en vooral voor de bingo met prachtige prijzen. foto Mark Neelemans HULST - De CDA-fractie in de ge meenteraad van Hulst is bezorgd over de gewijzigde dienstregeling van de apotheken in Hulst. Middels een flyer in de brievenbus zijn de inwoners van de gemeente op de hoogte gebracht van het feit dat er in Hulst op zon- en feestda gen geen openingstijden van een apotheek in Hulst zijn voor spoed gevallen. Hiervoor dient gebruik te worden gemaakt van de dienstapo- theek in het medisch Centrum Epicurus in Terneuzen. Het CDA vindt het 'ernstig' dat mensen in spoedgevallen aar Terneuzen moe ten rijden om noodzakelijke medi cijnen te halen, zegt fractielid Piet van de Kerkhove. 'I mar De ROC-leerlingen die samen team Sunrise vormen: Stefan van der Wijk, Johan Riemens, Joost van Wijck en Mi chael Wentzler (van voor naar achter). foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52