PZC r Dethon wil pakketpost niet kwijt ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 21 DISTRIBUTIECENTRUM TNT denkt aan opheffen van sorteren postpakketten in Terneuzen Het regent bommetjes in het zwembad van Sas van Cent Voor duizenden euro's uit winkel gestolen Reservisten van Landmacht oefenen Lions Club schenkt cheque aan Emergis Pleidooi voor AED in alle buitenzwembaden Scholen moeten zelf begeleiding betalen Verbeterde zonneboot is klaar voor Elfstedentocht Dinsdag 22 juni 2010 Vijftig jaar met schiettent op de kermis Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Eugène Verstraeten terneuzen - Arbeidsreïntegratiebe- drijf Dethon maakt zich bij TNT sterk voor het behoud van het dis tributiecentrum voor pakketpost in Zeeuws-Vlaanderen. Het sorteren van de pakketten in Terneuzen gebeurt nu door Dethon. De vrees is dat TNT daar binnen een jaar of vijf mee stopt in het kader van de plannen om de pakketdienst te herstructure- Volgens algemeen directeur Edwin van den Berghen raakt Dethon hoe dan ook de expresdienst van TNT voor Zeeuws-Vlaanderen kwijt. Postpakketten die snel be zorgd moeten worden, werden tot nu toe vanuit Bergen op Zoom of Roosendaal naar Terneuzen ge bracht, waar ze door Dethon wer den bezorgd op het postadres. „Die distributie gaat voor Oost- Zeeuws-Vlaanderen via Boom bij Antwerpen en voor het westen via Kortrijk", zegt Van den Berghen. „We zouden de pakketten dan zelf moeten ophalen. Dat betekent dat we met een lege auto auto heen en weer moeten rijden en dat we dus wat kosten betreft nooit kun nen concurreren met andere be drijven. Gelukkig vormt de expres- dienst maar een klein deel van on ze omzet." Erger zou het zijn als het distribu tiecentrum voor pakketpost wordt opgedoekt. Nu worden de pakket ten in Terneuzen door Dethon ge sorteerd op postcode en adres en vervolgens bezorgd. In de toe komst zouden de pakketten echter al gesorteerd op route in Goes aan komen, waarna Dethon wel de ver spreiding ervan in Zeeuws- Vlaan deren blijft verzorgen. Van den Berghen: „Als we die sor- teeractiviteiten kwijtraken, scheelt ons dat omzet en betekent het ook minder werk voor onze doelgroep, de laag geschoolde mensen." Hij schat dat er in totaal zo'n twintig werknemers van Dethon betrok ken zijn bij het sorteren van post pakketten. „Niet continu, maar wel dagelijks iedere ochtend een aantal uren." Het is nog niet zeker of de her structureringsplannen bij TNT ook echt doorgaan. Als dat wel zo is, en daar gaan ze bij Dethon van uit, zou dat tegen 2016 zijn. Van den Berghen: „Daarom gaan ons nu al warm lopen. We willen pro beren bij TNT te bewerkstelligen dat het distributiecentrum voor pakketpost in Terneuzen behou den blijft." SAS VAN GENT - De strijd om de titel openluchtzwembad van Sas van Gent. Ook be- gisteren in Sas van Gent ook de eerste baan- se zwemweek af met een eendaags waterpolo- 'Zeeuws-Vlaams Kampioen Bommetje' is een kende activiteiten als de luchtbeddenrace en tjes trekken tijdens de traditionele zwemvier- toernooi. Teams uit Zeeland en Brabant doen populair onderdeel van de Sasse zwemweek plankhangen staan na jaren afwezigheid weer daagse. De vierdaagse duurt nog tot en met mee aan de wedstrijden, van de Zwem- en PoloClub De Bruinvis in het op het programma. Sportievelingen konden donderdag. De Bruinvis sluit zaterdag de Sas- foto Mark Neelemans CAD2AND Uit een winkel in Cadzand is zater dagmiddag voor duizenden euro's aan antieke spullen gestolen. De po litie heeft dit zondagavond bekend gemaakt. De diefstal moet zaterdag binnen een kwartier gebeurd zijn, tussen vier uur en kwart over vier. De winkeleigenaar was op dat mo ment even achterin zijn pand be zig. De winkel was gewoon open. De dieven hebben van de korte af wezigheid van de eigenaar gebruik gemaakt om hun slag te slaan. OOSTBURG De Koninklijke Landmacht oefent van donderdag tot en met zaterdag bij het industrieterrein bij Oost burg en de waterzuivering aan de Maaidijk. Het gaat om een compag nie reservisten van het 30 Natresba- taljon. Reservisten (Natresmilitai- ren) zijn mensen die ook een 'bur- gerbaan' hebben en zich in hun vrije tijd bij de Landmacht melden. De deelnemers oefenen met ver- keersafzettingen, controles en pa trouilleren. GROEDE Stichting Emergis krijgt 1500 euro van Zostera, de Lions Club Zeeuws-Vlaanderen. Dat is be stemd voor het dagbestedingspro ject in Groede Podium. Cliënten van Emergis onderhouden daar on der meer een vlindertuin, moes tuin en dierenpark. Zostera geeft regelmatig geld aan regionale organisaties die actief zijn in de gezondheidszorg. De cheque voor Emergis wordt op 7 juli uitgereikt. TERNEUZEN Bij de openluchtzwembaden in Koewacht, Axel, Sas van Gent en Zaamslag moeten hartschokappara- ten (AED) komen. Daarvoor pleit raadslid Johan van der Ha (PvdA). Alle life-guards en badmeesters van de gemeente hebben verplicht zo'n AED moeten leren bedienen, maar in de buitenbaden zijn ze niet aanwezig. De defibrillatoren kunnen volgens Van der Ha buiten het zwemseizoen worden ingezet in binnensportaccommodaties. TERNEUZEN De gemeente Terneuzen stapt per 1 januari 2012 uit de Schoolbegelei dingsdienst. Dat levert de gemeen te een jaarlijkse bezuiniging op van 207.000 euro. Burgemeester en wethouders wijzen er op dat de scholen zelf een vergoeding van het Rijk krijgen om deze activitei ten de bekostigen, omdat het geen specifieke taak van de gemeente meer is. Het college ziet dan ook geen reden om daar verder ook nog gemeentegeld in te stoppen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51