Scherpe controles rond Veerse Meer Politie houdt Graag een vrouw voor Goes, maar niet per se 20 Voor duizenden euro's uit winkel gestolen Reservisten van Landmacht oefenen Tiende rolstoeltocht over de boulevard DE POOTER UITZENDBUREAU DE POOTER ZOEKT ADMINISTRATIEVE KRACHTEN VOOR HET SERVICE CENTER VAN DOW (BPSC). dinsdag 22 juni 2010 WATERSCHAP Waarschuwing vooraf door Maurits Sep VEERE - Deze zomer wordt op nieuw intensief gecontroleerd op vernielingen en wildkamperen op en rond het Veerse Meer. Vooral het recreatieterrein de Schelphoek bij Wolphaartsdijk en het bos bij De Piet bij Arnemui- den worden scherp in de gaten ge houden. Mensen die worden be trapt op vernielingen, worden on middellijk opgepakt, waarschuwt Waterschap Zeeuwse Eilanden. Het waterschap begint komend weekeinde met de controles. Die duren van 26 juni t/m 11 septem ber en vinden 's avonds, 's nachts en in de weekeinden plaats. Behal ve op vernielingen wordt ook gelet op andere overtredingen die veel vuldig voorkomen. Dan gaat het bijvoorbeeld om open vuur in de natuurgebieden, crossen, harde muziek, wild- en visstroperij, het illegaal dumpen van afval, diefstal len en te hard varen. De afgelopen jaren is ook in de zomerperiode ge controleerd op overtredingen om overlast voor omwonenden en ge bruikers van het gebied tegen te gaan. Het initiatief voor de contro les kwam van het waterschap. Dat was in 2003. Aanleiding waren klachten over wildkamperen en drugsdealen vanaf parkeerplaat sen. De controles bleken het ge wenste effect te hebben. Er waren minder problemen en de overlast voor de omwonenden nam af. Steeds meer instanties sloten zich daarop aan bij het initiatief. Alle betrokkenen willen er daarom ook dit jaar mee doorgaan. Door sa men te werken wordt voorkomen dat iedereen voor zichzelf op pad gaat en de problemen niet effectief worden aangepakt. Het water schap verzorgt beheer en onder houd rond het Veerse Meer, zoals parkeerplaatsen, afValbakken. Bij de controles wordt door het schap samengewerkt met betrokken ge meenten politie, Staatsbosbeheer, Rijkswaterstaat en Federatie Sport- visserij Zuidwest-Nederland. CADZAND Uit een winkel in Cadzand is zater dagmiddag voor duizenden euro's aan antieke spullen gestolen. De diefstal moet binnen een kwartier gebeurd zijn. De eigenaar was op dat moment even achterin zijn pand bezig. De winkel was gewoon open. De dieven hebben van zijn korte afwezigheid gebruik gemaakt om hun slag te slaan. OOSTBURG De Koninklijke Landmacht oefent van donderdag tot en met zaterdag bij het industrieterrein en de water zuivering bij Oostburg. Het gaat om een compagnie reser visten van het 30ste bataljon van de Nationale Reserve (Natres). De ze reservemilitairen met een bur- gerbaan oefenen met verkeersafzet- tingen, controles en patrouilleren. VLISSINGEN Morgenavond wordt om 19.00 uur de tiende editie gehouden van de Rolstoelboulevardloop in Vlissin- gen. De tocht met mensen in rol stoel of scootmobiel vertrekt bij Ter Reede en wordt muzikaal bege leid. Na afloop is er feest in Ter Ree- de. Ook in Nieuw Bachtenpoorte in Oost-Souburg is die avond mu ziek om de langste dag te vieren. «5 UITZENDBUREAU Productie schedulers We zoeken meerdere productie schedulers voor BPSC, het nieuwe service center van Dow Benelux in Terneuzen. In deze functie staat U in voor Dagelijkse productie scheduling van producten voor fabrieken van Dow, aan de hand van de aanwezige voorraad, klantorders en het uitvoeren van voorraad management Monitoren van opvolgen van productie orders en klantorders Voorraad problemen opvolgen en oplossen in samenwerking met de productie afdeling, marketing en customer service Communicatie rond productie productleveringen met interne externe partijen Een rol met verantwoordelijkheden uitvoerbaar binnen de gestelde business richtlijnen Customer service agents Voor het nieuwe service center van Dow in Terneuzen zoeken we meerdere customer service agents. In deze nieuwe functie levert U service aan klanten via telefoon of per e-mails die vragen hebben met betrekking tot product informatie. U communiceert telefonisch en via de e-mail met klanten en ook met interne Dow diensten. Er wordt een interne training voorzien met een periode van 3 maanden. Profiel We zoeken kandidaten met minimaal MB04 niveau opleiding. Goede kennis van Engels is vereist (kennis van overige vreemde talen zoals Duits, Frans, Spaans, etc is een pluspunt). PC vaardigheid is vereist (kennis van MS Office en SAP is een pluspunt). Wat bieden we Een baan voor langere periode (met eventueel kans op een vaste baan), een marktconform salaris, reiskosten (en evt tunnelkosten), mogelijkheid tot collectieve zorgverzekering. Reageren kan via infoQdepooter.nl of telefonisch via 0115 562230 (contactpersoon Frank Chapelier of Timmie de Pooter). De politie is gisteren, net als vorig jaar, begonnen met extra controles van fietsen de scholieren. De aanpak, bedoeld om pesterijen tegen te gaan, blijkt te werken. door Lilian Dominicus Preventie is het sleutel woord op de fietsroute van scholieren tussen Yer- seke, Kapelle en Goes, zegt politiewoordvoerster Mirja Vis. Sinds de twee incidenten van vori ge week waarbij jongeren op hun fiets zijn lastig gevallen door een clubje van drie jongens wil de poli tie de komende tijd in de ochtend uren extra patrouilleren. Die extra controles zijn overigens niets nieuws, zegt ze er direct bij. „Het is bij ons een bekende route. Vorig jaar zijn we ook extra gaan controleren en dat werkte heel goed. Vanochtend is het ook weer goed gegaan, er waren gelukkig geen incidenten. Als we merken dat er eentje begint met treiteren, 'Als we merken dat er eentje begint met treiteren, beginnen we een gesprek' halen we hem of haar eruit en be ginnen we een gesprek. We spre ken ze ook aan op school." Van extra voorlichtingslessen door de politie op middelbare scholen in Goes, zoals door een journalist werd opgetekend, is overigens geen sprake. „Dat heb ik ook nooit Hoe lang de controles door zullen gaan, kan ze niet zeggen. Ook wil ze niets kwijt over de beweegrede nen van de daders. Volgens som migen zouden vooral gereformeer de jongeren mikpunt zijn. „Dat heb ik niet gevraagd en lijkt me niet relevant. Het gaat om twee in cidenten. Daar kun je geen conclu sies uit trekken." De treiteraars van het 14-jarige meisje zijn overi gens bekend: drie jongens uit Yer- seke van tussen de 13 en 14 jaar oud. Naar de pestkoppen van de 16-jarige jongen die is mishandeld wordt door de politie nog onder zoek verricht. Ook gisteren was daarover nog niets bekend. Dat de slachtoffers in de gerefor meerde hoek gezocht moeten wor den, wil ook coordinator commu nicatie Peter Smit van de reforma torische scholengemeenschap het Calvijn College in Goes noch ont kennen, noch bevestigen. „Het zou kunnen", is het enige dat hij 'Het begint met spugen en dan gaat het langzaam van kwaad tot erger' er over kwijt wil. „Maar het is vooral betreurenswaardig dat het gebeurt. Het is overigens geen nieuw verschijnsel, vorig jaar wa ren er ook meldingen en heeft de politie gecontroleerd. Het begint met spugen, en dan gaat het lang zaam van kwaad tot erger." Zon der op individuele gevallen in te willen gaan, meldt hij wel dat de school meldingen van leerlingen uiterst serieus neemt. „Er is een standaardprocedure. Leerlingen met problemen bij één vertrou wenspersoon bij de politie kun nen melden. Media verwijzen we ook naar de politie." Adere middelbare scholen van Goes melden overi gens geen problemen te hebben gehad. Rector Jos Brand van het Ostrea College had zelfs nog niet van het nieuws gehoord. „We gaan er op school dus ook niets mee doen. Met twee inciden ten is nog niet gezegd dat er een trend is ontstaan. Actie lijkt me dan ook overdreven. De politie legt een verband dat ik nog niet leg." Ook bij het reformatorische Hoornbeeck College in Goes niets gehoord van leerlingen die zijn ge pest. „Onze studenten zijn 16, 17, 18, 19, 20 jaar oud. Die zijn daar waarschijnlijk te oud voor. Maar ook daar hebben ze wel beleid voor jongeren die wat hebben meegemaakt. „We geven ze altijd mee: 'walk away from trouble' en heb je pro blemen? Meld het dan." door Luc Oggel en Rob Paardekam GOES - Mannen die burgemeester van Goes willen worden, kunnen met een gerust hart solliciteren. Een vrouw zou leuk zijn, zo vin den de meeste fracties in de ge meenteraad, maar als een man de beste kandidaat is, moet hij het ge woon worden. In de raadsvergadering vorige week toonde commissaris van de koningin Karla Peijs zich erg en thousiast over het idee dat de nieu we burgemeester van Goes een vrouw zou zijn. Ze werd daartoe aangemoedigd door de profiel schets, die in de vrouwelijke vorm is opgeschreven. „Dat hebben we bewust zo gedaan", zegt Carel Bruring van Groenlinks. „Waar om zou het altijd in de hij-vorm moeten?" Toch mag daar volgens hem niet uit worden geconclu deerd dat het per se een vrouw moet worden. „Bij gelijke geschikt heid gaat daar wel onze voorkeur naar uit, maar als een man duide lijk de beste is, moet hij het na tuurlijk worden." Ellemijn van Waveren (CDA), voorzitter van de vertrouwenscom missie, is niet bang dat de vrouwe lijk opgestelde profielschets man nen afschrikt: „Nee, andersom is dat toch ook niet zo?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 44