PZCI, Waardering ondanks lange wachttijd Duur SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 g 20 en 21 ONDERZOEK Huisartsenposten in Goes en Zierikzee krijgen ruim een acht voor bejegening door de doktersassistente Zeeuwse club levert paradekinderen Louis Drent kandidaat 'wildlife-foto' 2010 Politie pakt man (23) op wegens vernieling almanak Over wie en wat op Schouwen-Duiveland Lüüsturus! dompelt kinderen onder in bont vermaak Dinsdag 22 juni 2010 Politie houdt jonge treiterende fietser scherp in de gaten Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Alle bezoekers van de drie Zeeuwse huisartsenposten bo ven de Westerschelde vinden dat ze te lang op de dokter moeten wachten. Desondanks waarderen zij deze nooddienst met een acht. Dat blijkt uit een landelijk tevre- denheidsonderzoek onder twaalf huisartsenposten door bureau IQ. Healthcare van de Radbouduniver- siteit in Nijmegen. In Goes, Vlissingen en Zierikzee vulden 1600 patiënten het vragen formulier van IQ^Healthcare in. De huisartsenposten (haps) van Goes en Zierikzee scoren in verge lijking tot de rest van het land be ter als het gaat over de bejegening door de doktersassistente (gewaar deerd met respectievelijk een 8,4 en een 8,5). Patiënten van de hap in Zierikzee zijn bovendien iets beter te spre ken over de organisatie van de hap. Ze hebben daar een 7,9 voor over. De haps in Goes en Vlissin gen moeten het met eentiende puntje minder doen. De stichting Huisartsendiensten- structuur Zeeland, die de resulta ten van het onderzoek gisteren be kend maakte, trekt lering uit de en quête. De dienstdoende huisart sen moeten zich beter verdiepen in de persoonlijke situatie van de patiënt. Ze moeten ook meer uit leg geven over behandelingsmoge lijkheden en de (bij-)werking van medicijnen. Over de netheid en hy giëne van de hap in Vlissingen zijn de patiënten minder goed'te spreken. Patiënten in Zierikzee hebben een duidelijke klacht over privacy. Gesprekken aan de balie zijn in de wachtkamer woord voor woord te volgen. Meer dan 20 pro cent van de Zeeuwse patiënten zegt na een telefonisch consult van de assistente niet de zorg te hebben gekregen die zij hadden verwacht. „Dat komt omdat veel mensen de hap als een verleng stuk van de huisartsenpraktijk be schouwen," verklaart directeur To Verheaghe de Naeyer van de Huis- artsendienstenstructuur. „Maar dat zijn we niet. We zijn een nood- hulpdienst." Opvallend is verder dat bijna de helft van de patiënten na het con tact met de hap nog contact zoekt met een andere hulpverlener. Dat gebeurt omdat hun klachten onverwachts verergerden, ze de klacht ook nog met de eigen huis arts wilden bespreken of omdat ze ontevreden waren over de hap. ZIERIKZEE - Burgemeester Gerard Rabelink voert een gesprekje met een nieuwe inwoonster van Schou- wen-Duiveland. Ongeveer 120 nieuwkomers woonden gisteren de voor hen georganiseerde avond in het gemeentehuis bij. Na het wel kom door Rabelink stelden de wet houders en de gemeentesecretaris zich voor en vertelden ze iets over hun werkzaamheden. Later werd een dvd over Schouwen-Duiveland vertoond en was er gelegenheid voor een informeel praatje. In de hal van het gemeentehuis presen teerden zich verschillende maat schappelijke organisaties. Afgelopen jaar vestigden zich 736 mensen op Schouwen-Duiveland; 76 meer dan in 2008. foto Dirk-Jan Gjeltema THOLEN Volleybalvereniging AVC'87 uit Tholen mag tijdens de interland Nederland-Brazilië, op 26 juni in Ahoy in Rotterdam, de paradekin deren leveren. Dat zijn kinderen die samen met de spelers de zaal inkomen. Ze staan ook bij de volleyballers tij dens het spelen van de volksliede ren, zoals dat ook bij voetbalinter lands gebeurt. In totaal mag de Thoolse club 28 kinderen van zes tot en met twaalf jaar afvaardigen. CADZAND De in Cadzand woonachtige foto graaf Louis Drent maakt kans op de titel Wildlife Photographer of the Year 2010. Drent dingt mee met een foto van weesolifantjes, te zien op de websi te www.drentfotografengroep.nl. De fotograaf maakte de foto in fe bruari in opdracht van De Vrien den van de Olifant. Organisator BBC Wildlife zal de prijswinnaars dit najaar bekendma ken. OUDDORP De politie heeft zondagochtend rond 4.00 uur in Ouddorp een man opgepakt wegens vernieling. De 23-jarige Rotterdammer ge droeg zich lastig in het uitgaansge bied aan de Dorpstienden. Volgens omstanders heeft hij ook een auto vernield. Bij zijn aanhouding ver zette de Rotterdammeer zich he vig, waardoor de politie zich ge noodzaakt zag naar de pepperspray te grijpen. De lastige stapper zit in de politiecel van Spijkenisse. Tip? redactie@pzc.nl )e moet toch wat, als al je vrienden naar de kroeg gaan om voetbal te kij ken terwijl je zelf niet van voetbal houdt. Een dertiger uit Vlissingen zocht daarom zaterdag in het café zijn toevlucht bij de gokautomaat in een hoek van de kroeg. Terwijl zijn vrienden de moeizame verrichtingen van het Nederlands elftal tot in de tail analyseerden, gooide hun maat nog maar eens een euro in het appa raat. En nog eentje. En nog eentje. In middels ging hij zo op in het spel dat hij de uitnodiging van zijn makkers om even aan de bar een biertje te ko men drinken, afsloeg. Er zat immers al zo veel geld in de automaat, dat die prijs echt niet lang meer op zich zou laten wachten. Zoals het goede vrienden betaamt, begrepen ze het wel. „Ach, laat hem maar. Hij heeft een nieuwe liefde ge vonden. Maar wel eentje die meer kost dan een echte vrouw."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41