zomer De toiletten zijn helemaal verbouwd, alles is ge poetst, de terrassen staan klaar, het zand is weggeschept: laat de badgasten nu dan eindelijk maar komen. Bij strandpaviljoen Caricole in Cadzand hebben ze maar één pro bleem: en dat is genoeg personeel vinden voor in de periode dat de zo mervakantie nog niet is begonnen, vertelt eigenaar Ingrid van Liere. „De studenten die we in de vakantie hebben, zijn in deze periode nog aan het studeren. Het is mogelijk dat we daarom de frituur nog niet kunnen openen." BBC zoekt traditioneel gastgezin voor pubers commentaar Koel protest Meisje breekt sleutelbeen bij aanrijding dinsdag 22 juni 2010 Temperatuur deze week 00 00 00 00 00 •0 -O ~o -0 1— c c =5 g 0) -0 c a> N 5 0 -0 —H min. temp Hü max. temp JOHNNY DE JONGE Johnny de Jonge, cartoonist van Wa- tisnouje.nl schrijft columns. Meer van Johnny op www.watisnouje.nl KERNCENTRALE 30 juni, in het Arsenaal in Vlissingen praten we over kernenergie. Lees en praat mee op www.pzc.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Felix Binicewicz bron KNMI De ligbedden voor op het strand zijn nagekeken en geschrobd. „Ik verwacht vanaf donderdag drukte", zegt Van Liere. „Of we iets speciaals doen? We zorgen dat de vriezers vol zitten met ijsjes en dat de koel kast vol drank zit. Op drukke dagen verkopen we hier zo'n tweeduizend drankjes per dag en drie- tot vier honderd eters, laag ingeschat. Dat is dan alleen nog in het restaurant. Daarnaast hebben we natuurlijk nog de frituur." foto Mark Neelemans De Plus supermarkt in Vrouwenpolder is hele maal klaar voor het mooie zomerweer, dat de ze week voorspeld is. Supermarkteigenaar Paul Corbijn zet vooral in op klanten die willen barbecuen. Zijn winkel ligt vol met briketten, houtskool, vlees, stok brood, wijn, bier en frisdrank. „Eigenlijk alle barbecue producten die je maar kan verzinnen. We hebben een eigen slagerij. Daardoor kunnen we makkelijker inspe len op het weer, en andere soorten vlees in de schap pen leggen. We kunnen bovendien dagelijks nieuwe pro ducten bestellen bij de leverancier." Corbijn schat in dat hij deze week per bestelling vier honderd flessen bronwater en tweehonderd kratten bier extra inslaat. Rosé en wijn zijn de populairste drankjes voor bij de barbecue. „Dat ligt aan mijn klan tenbestand: er komen hier vooral ouderen en gezinnen met kinderen. Corbijn verwacht de komende dagen zo'n twintig pro cent extra klanten, vanwege het mooie zomerweer. Zijn klanten bestaan voornamelijk uit toeristen. „Mensen hebben een ander bestedingspatroon als het warm is. Ik denk dat het dertig a veertig procent extra inkomsten oplevert." Nou had hij toch al niet te klagen dit seizoen. „De bezetting is best hoog geweest. We merken dat mensen minder naar de horeca gaan. Ze blijven liever thuis om zelf wat eten te maken." foto Ruben Oreel Vriendelijk protest in Goes. Het Comité Bors- sele 2, Nee greep giste ren de aandeelhou dersvergadering van Delta aan voor een milde actie tegen kern energie. Er was geen Mobiele Eenheid nodig. En dat is maar goed ook. Zeeland koopt niets voor een herbeleving van de emoties rond kernenergie. Want die zijn in essentie gelijk gebleven. En ook in de accepta tie van kernenergie door de Zeeuwse bevolking zit weinig beweging. Wat nog niet wil zeg gen dat die tweede kerncentra le er dan maar moet komen. Zo'n nieuwe centrale is goed voor de Zeeuwse economie, maar er is meer. Een verant woorde keuze kan pas worden gemaakt als de ervaring van de afgelopen decennia, van Tsjer- nobyl tot en met de Covra, wordt gekoppeld aan een hel der antwoord op de vraag of kernenergie nog nodig is tij dens de overschakeling naar al ternatieven zoals zonne-ener- gie. Deze afweging moet vooral met een koel hoofd gebeuren. NOORDWELLE - Op de Stoofweg in Noordwelle is gistermorgen rond kwart over acht een meisje ge wond geraakt bij een aarijding. Een 66-jarige automobilist uit de gemeente Schouwen Duiveland reed over de Stoofweg en wilde linksafslaan in de richting van Serooskerke. Hierbij zag hij de 16-jarige scooter rijdster, ook uit de gemeente Schouwen-Duiveland, over het hoofd en kwam met haar in bot sing. Het meisje is met een sleutelbeen fractuur overgebracht naar het zie kenhuis in Goes. jtBffWfflftBfffllBWIM i MIDDELBURG - De Britse staatsom roep BBC zoekt een traditioneel Zeeuws gezin voor een 'edu-tain- ment programma' over opvoeding. Het gezin krijgt gedurende een week twee Britse tieners te loge ren. Zij worden geacht deel uit te maken van de familie. Dat wil zeg gen dat zij mee naar school en kerk gaan en huishoudelijke kar weitjes doen. Als gastgezin stelt de BBC zich een conservatieve familie voor, waar normen en waarden hoog in het vaandel staan en waar de eigen kinderen (van tussen 13 en 18 jaar) een degelijke opvoeding krijgen. Omdat Nederland in het buiten land toch vaak bekend staat vanwe ge vrijzinnige opvattingen, wil BBC TV laten zien dat er ook be volkingsgroepen leven die nog ge loven in goede ouderwetse opvoe ding, familiewaarden en gemeen schapszin. Productiemaatschappij Twenty Twenty maakt de opnames in goed overleg met het ouderpaar en de school. Er wordt een onkos tenvergoeding van 1000 dollar be taald. De BBC stuurde eerder tie ners naar gezinnen in Jamaica, In dia, de VS en Zuid-Afrika. Voor informatie en opgave: Anna Brent in Londen 0044-2072842020 of annabrent@ twentytwenty.tv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3