261 sport ~~3 Zinedine Zidane treurt om David Villa deelt een klap te veel uit WK VOETBAL Zidane verbaast zich erover dat verhalen over de onrust in de Franse kleedkamer bij de pers terecht gekomen zijn. Ook onrust bij Engeland Reprimande voor Ghanees Muntari Zwitserland neemt record over van Italië 'Messi voor het eerst aanvoerder' Robben mogelijk al donderdag in actie dinsdag 22 juni 2010 en Zidane speelde twee WK-finales en maakte daarin drie doelpunten. Zinedine Zidane: „Dat de spelers zondag weigerden te trainen, kan ik niet begrijpen." RUSTENBURG In navolging van Frankrijk heerst ook onrust rond de Engelse voet balploeg. Volgens Britse media wil de John Terry zondagavond een po ging doen om het gezag van bonds coach Fabio Capello te ondermij nen. Vice-aanvoerder Frank Lam- pard moest de schade gisteren repa reren. „Die berichten kloppen niet", aldus Lampard. Hij ontkende ook dat er negen spelers bij Capel lo hebben aangedrongen op veran deringen van tactiek en opstelling, een gerucht dat eveneens in diver se Engelse media verscheen. JOHANNESBURG Sulley Muntari heeft een repriman de gekregen van de Ghanese voet balbond. De middenvelder van de nationale ploeg misdroeg zich na de wedstrijd tegen Australië (1-1) te gen bondscoach Milovan Rajevac. „Muntari reageerde kwaad en dat is tegen de teamafspraken", aldus de Ghanese voetbalbond. „Hij blijft wel deel uitmaken van de selectie." Wat er precies is voorgevallen wil de de Ghanese bond niet zeggen. Muntari, die als invaller in het veld kwam, heeft vaker voor problemen gezorgd. PORT ELIZABETH Het Zwitserse elftal heeft in de met 1-0 verloren wedstrijd tegen Chili een record gevestigd. In totaal kregen de Zwitsers 558 minuten lang geen doelpunt tegen bij het WK. Het record was in handen van Italië, dat in 1990 op 550 minuten bleef steken. De laatste treffer die Zwitserland incasseerde was in 1994 in de achtste finales tegen Spanje. Zwitserland kreeg bij het WK in 2006 geen doelpunt tegen en zag gisteren Chili in de 75e mi nuut pas weer scoren. PRETORIA Twee dagen voor zijn 23e verjaar dag stapt Lionel Messi voor het eerst in zijn leven als aanvoerder van het Argentijnse elftal het veld op. Hij draagt als het goed is dins dag de aanvoerdersband in het laat ste groepsduel met Griekenland. Dat meldt de Argentijnse krant La Nacion. Bondscoach Diego Marado- na wilde gisteren niet zeggen of hij Messi als aanvoerder heeft aange wezen. Hij laat Javier Mascherano, normaal gesproken de aanvoerder, tegen de Grieken buiten het elftal. JOHANNESBURG Mogelijk maakt Arjen Robben nog deze week in de wedstrijd tegen Kameroen zijn rentree in Oranje. „Het zou kunnen", zei de speler gis teren, een dag voor het vertrek naar Kaapstad. Het herstel van de aanvaller vor dert. „Ik heb inmiddels weer voluit getraind en dat ging goed. Het is echter niet zo dat als ik er in kom en er even binnen een kwartier drie inschiet Ik heb wel speelminu ten nodig om in het ritme te ko men." door Wilber Hack JOHANNESBURG - David Villa was gisteravond de meest besproken man bij Spanje na de met 2-0 ge wonnen wedstrijd tegen Hondu ras. De spits scoorde beide doel punten en miste een strafschop. Maar hij deelde ook een klap te veel uit. Na een scheldpartij vlak voor de rust sloeg Villa de linksback van Honduras, Izaguirre, met de vlak ke hand in het gezicht. Het voor val ontging de Japanse arbiter Nis- himura, maar werd haarscherp door camera's geregistreerd. De man, die zijn productie voor de Spaanse nationale ploeg opvoerde tot veertig treffers, moet nu vre zen voor een straf. De Fifa kan aan de hand van de beelden alsnog tot een schorsing besluiten. In dat ge val loopt hij de laatste groepswed strijd tegen Chili en mogelijk zelfs een eventuele achtste finale tegen Brazilië of Portugal mis. Spanje heeft aan een minimale ze ge tegen Chili genoeg om zich voor de knock-outfase van het WK te plaatsen. Daarmee is de kri tiek in eigen land even in. de kiem gesmoord. Nu is Spanje ook ver wend. Na het 1-0-verlies tegen Zwitserland in het eerste poule duel was het pas de tweede keer in 28 interlands dat er niet ge scoord werd. Veertien keer scoor den de Spanjaarden zelfs drie keer of meer. De 2-0 zege van gistera vond op Honduras is dus niet meer dan een gemiddelde presta tie en geeft geen antwoord op de vraag waar Spanje momenteel wer kelijk toe in staat is. Del Bosque kreeg wel de bevesti ging dat zijn belangrijkste pion, Fernando Torres, nog niet in groot se vorm steekt. De spits van Liver pool raakte net op tijd fit na een knieoperatie. Maar van balgevoel is nog geen sprake. Torres kwam in de 65 minuten dat hij speelde tot niet een schot tussen de palen, terwijl hij toch regelmatig gezocht werd. Een vrije kopkans knikte hij via de grond over de lat. Villa moest het aanvankelijk doen met een plaats in de schaduw van Torres. De spits werd op de linker flank geposteerd, waar hij overi gens ook goed uit de voeten kan. Zijn linkerbeen had hij niet nodig bij de openingstreffer. Villa glipte vanaf de linkerflank tussen twee verdedigers door, kapte een derde uit en schoot de bal met rechts feil loos langs doelman Valladares van Honduras. Het was een goal op ei gen kracht, terwijl de Spaanse spit sen toch gewend zijn dat ze de bal len vanuit het middenveld op een presenteerblaadje krijgen. Voor de pauze speelde Spanje, dat Iniesta wegens een dijbeenblessu re moest missen, zeker niet groots. Na de pauze maakte het wel gere geld gebruikt van de ruimte die Honduras liet. Het Midden-Ameri kaanse land, dat Spanje bij het ei gen WK in 1982 nog een punt ont futselde, ging toen nadrukkelijk op jacht naar de gelijkmaker. Dat zou de kansen hebben vergroot. Door het verlies heeft Honduras nog al tijd een waterkansje om in het toernooi te blijven. Met een. gekraakt schot verdubbel de Villa na de pauze de voor sprong. Daarna liet hij de kans op een hattrick liggen. Vanaf de stip schoot El Guaje - het jochie - naast. Die misser zinde hem aller minst. Villa is niet meer dat schuchtere jongetje. In het verle den liet hij zich steeds door Valen cia inpalmen voor een langer ver blijf. Nu dwong hij een transfer naar Barcelona af, dat veertig mil joen euro voor hem overmaakte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28