241 sport Robin van Persie blijft vechten Monsterzege Portugal: 7-0 Gezellige man Robin van Persie, de spits van het Nederlands elftal, vindt dat hij in het toernooi moet groeien. Noord-Koreaanse coach neemt schuld op zich dinsdag 22 juni 2010 door Bert Maalderink WK VOETBAL Robin van Persie heeft achttien keer gescoord voor het Nederlands elftal Halverwege de Oranje training van zondag was mijn cameraman Martien Appelman on geveer de enige die zijn camera nog op het speelveld gericht had. Alle buitenlandse collega's richt ten hun lenzen op een samenscho ling even verderop. Ik wist eerst niet goed waarom, maar dat werd me snel duidelijk: Leo Beenhakker en Dick Advocaat waren op de tri bune gaan zitten. Beenhakker en Advocaat zijn de zer dagen bij de NOS te gast. Net zoals we de afgelopen twee weken Ronald Koeman, Erwin Koeman, Gert lan Verbeek en Ron Jans op bezoek hadden. De gasten verblijven net als wij op Melrose Place, het complex waar onze uitzendingen vandaan ko men. Elke ochtend zit ik aan het ontbijt met weer een andere, net gearriveerde Nederlandse voetbal grootheid. Dat is apart. Vooral omdat ik de coaches nu eens spreek buiten een voetbalstadion en zonder dat er ca mera's in de buurt zijn. Daardoor zijn het meteen andere gesprek ken. Sterker: het zijn andere men sen. Als ik trainers interview na een wedstrijd valt het me vaak op dat ze na iedere vraag in de verde diging schieten en zich altijd aange vallen voelen. Dat zal wel te ma ken hebben met de druk waaron der deze beroepsgroep altijd staat. Hét voorbeeld daarvan is Dick Ad vocaat. Tijdens zijn periode als bondscoach van Oranje heb ik vaak de verbale degens met hem gekruist en hebben we een paar ak kefietjes met elkaar gehad. Uitein delijk kwam het altijd wel weer re delijk goed tussen ons, maar de buitenwereld heeft dat nooit in de gaten gehad. Als Dick Advocaat in de buurt is, krijg ik altijd de vraag of wij nog steeds ruzie met elkaar hebben. Het tegendeel is waar. Ik heb geen hekel aan Dick Advocaat en hij ook niet aan mij. Een paar dagen geleden liep ik naar de lunch in on ze tuin. Onze gasten zaten daar al wat met elkaar te praten. Toen Leo Beenhakker mij in het vizier kreeg, riep hij om te sarren: „Hé Bert, heb je nog wat vervelende vragen voor Dickie?" Er ontstond een hoop hilariteit. Ik liep naar het gezelschap toe en zag dat Advocaat bijna onder tafel ge schoten was van het lachen. Nadat hij zich weer overeind gehesen had, zei Advocaat: „Bert stelt hele maal nooit vervelende vragen, hij stelt de vragen die hij moet stellen. Dat deed hij toen ik bondscoach was, en daarna ook bij Marco van Basten en nu bij Bert van Mar wijk." Ik heb de laatste avonden samen met Advocaat voetballen gekeken. Als hij z'n trainingspak niet aan heeft, is hij gewoon een hele gezel lige man. Er kan niemand zo aan stekelijk lachen als Dick Advocaat. Hopen dat hem dat in het Rus land van Poetin en Medvedev niet vergaat. Robin van Persie, achtervolgd door niet één, niet twee, maar door drie verdedigers van Japan. foto Daniël dal Zennaro KAAPSTAD - Na afloop van de bla merende 7-0-nederlaag tegen Por tugal heeft de Noord-Koreaanse coach Kim Jong-hun de schuld op zich genomen. Volgens de trainer had hij Portugal met de verkeerde tactiek bestreden. „De tactiek werkte niet goed, waar door we niet in staat waren hun aanvallen te blokkeren", sprak Kim op de persconferentie. „Daar door scoorde Portugal zo veel. Het is mijn fout. Mijn spelers hebben goed gevoetbald." „Het is een mooie overwinining, maar we hebben nog niets gewon nen", besefte de Portugese bonds coach Carlos Queiroz. Cristiano Ronaldo was lovend over zijn ploeggenoten: „Het is niet gemak kelijk om zeven doelpunten op een WK te maken. Complimente ren voor het team, we speelden fantastisch." door Theo Brinkman DEN HAAG/KAAPSTAD - Na de tegen vallende resultaten van sommige toplanden op het WK heette het dat 'kleine voetballanden' niet meer bestaan. Noord-Korea be wees gisteren het tegendeel. Portu gal veegde de Aziaten met 7-0 van het veld. Bij rust was het nog maar r-o. Geholpen door de volledig ontre gelde Noord-Koreanen voerde Por tugal in de tweede helft een aan trekkelijke voetbalshow op. Ook Cristiano Ronaldo deelde eindelijk weer eens in de vreugde. De man van 94 miljoen krijgt als vedette van de ploeg de meeste kritiek te verduren en moest de laatste tijd vaak horen hoe lang hij al niet ge scoord had voor het nationale elf tal. Zijn laatste echte treffer dateer de van de europese kampioen schappen in 2008. Daarna maakte hij alleen in een oefenwedstrijd te gen Finland nog een doelpuntje - uit een strafschop nota bene. Gisteren moest Ronaldo er lang op wachten, maar drie minuten voor tijd was het dan toch raak: hij zette Portugal op 6-0. De andere doelpuntmakers waren Meireles, Simao, Almeida, Tiago (2) en Liedson. Door de onverwacht ruime over winning is Portugal vrijwel zeker van de achtste finales. Alleen in theorie kunnen Ronaldo c.s. nog uitgeschakeld worden. Dan moe ten ze vrijdag met grote cijfers ver liezen van Brazilië en moet Ivoor kust dik van Noord-Korea win nen. De eerste plaats in de poule is zelfs nog mogelijk. Vrijdag maken Brazilië en Portugal onderling uit wie groepswinnaar wordt. Voor Noord-Korea zit er die mid dag nog maar één ding op: probe ren in de wedstrijd tegen Ivoor kust de eer te redden. Dat het WK daarna voorbij is, is zeker. Een stunt zoals in 1966, toen Noord-Korea eerst Italië versloeg en het daarna in de kwartfinale ook Portugal bijzonder moeilijk maakte, zit er nu bij lange na niet in. Tegen Brazilië had het met zeer verdedigend voetbal de schade nog beperkt gehouden (2-1), nu speelde Noord-Korea opener en dat was terug te zien in de uitslag. Na rust zakte het team volledig in elkaar en liep Portugal in een kwar tier tijd uit van 1-0 naar 4-0. De Aziaten hielden in die fase open huis. Ze speelden alsof er daadwerkelijk vier spelers waren 'gedeserteerd' - zoals afgelopen weekend ten onrechte werd be richt - en waren vervangen door Ja panse toeristen die een dagje Kaap stad deden. Maar het wedstrijdfor mulier was duidelijk: het waren de zelfde Noord-Koreanen als tegen Brazilië. Zaterdag mogen ze weer naar huis. Het WK zal ze niet mis-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26