niet klaar op Ambon zeeland 21 OPEN DAG treiterende fietser in de gaten Verdachte van ontucht voorlopig vrijgelaten Vogelbescherming tegen compromis geldverstrekkers volop aardbeien en kersen! dinsdag 22 juni 2010 Zaterdag 26 juni 11:00 - 14:00 uur Bergen op Zoom - Breda - Dordrecht Bi www.luzac.nl ^JfjjjH^ Luzac Lyceum, van brugklas tot diploma. Luzac College, eenjarige versnelde examenopleiding. LUZAC door Harold de Puysseleijr OSSENISSE - Vogelbescherming Ne derland kan zich niet vinden in de aanleg van strekdammen om ruim ere recreatie op en aan de Zeedijk bij Ossenisse weer mogelijk te ma ken. Dat zegt Toon Voets van* Vogelbe scherming in reactie op het be richt, dat er op hoofdlijnen een ak koord ligt voor de problematiek rond de hekken en afrasteringen die recreatie ter plekke momenteel beperkt. Provincie, waterschap, gemeente en de dorpsraad Ossenisse zijn het volgens Bouke Bouma van de pro vincie eens over een voorstel dat vandaag aan de orde komt in de vergadering van Gedeputeerde Sta ten. Gaan die akkoord, dan komt het plan gedurende zes weken in de inspraak. Vogelbescherming zal volgens Voets zeker gebruik maken van de mogelijkheid om te protesteren. „Strekdammen zijn zeker op korte termijn geen oplossing. Die zijn niet zomaar aangelegd en wij be twijfelen of ze ook als hoogwater- vluchtplaats voor de vogels gaan dienen." Vogelbescherming kan zich er wel in vinden, dat het strandje ten zuiden van de zuidelij ke strekdam (vlakbij de campings) wordt opgespoten. „Dan zijn alle problemen weg", zegt Voets, die zijn verbazing er over uitspreekt dat dit alternatief niet in de plan nen van de provincie is opgeno men. Volgens Bouma is dat niet ge daan omdat die oplossing voor de problematiek 'te eenvoudig' is. dachte op geen enkele wijze con tact opneemt met de vermeende slachtoffers of hun familie. Van de door de Middelburgse rechtbank opgelegde straf heeft hij het groot ste deel al uitgezeten. Volgens de verdachte heeft dat een zware wis sel getrokken op zijn gezin en met name op zijn 5-jarige zoontje. Tweeënhalve maand geleden ver zocht de verdachte ook al met suc ces om een beoordeling van de ge loofwaardigheid van verklaring van het slachtoffer door een ex pert. Het rapport van die deskun dige zal een belangrijke rol spelen als de zaak in september verder wordt behandeld. Het werk moet worden doorgezet, vinden ze bij MicMec. Probleem is echter dat de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten stopt met haar afvalproject, waar het milieue ducatiecentrum subsidie van kreeg. En dus gaat ze op zoek naar andere geldverstrekkers. Dit was de laatste aflevering in de pro ductie over Indonesië en Ambon. Alle verhalen zijn terug te lezen op www.pzc.nl/amatoo. Molukse leerlingen leren van MicMec dat afval eigenlijk niet bestaat. leerkrachten om Ambon samen Hijau dan Bersih, ofwel Groen en Schoon te krijgen. DEN HAAG - Een Middelburger (43) die in november door de Middel burgse rechtbank tot gevangenis straf is veroordeeld voor ontucht, is gisteren door het Haagse ge rechtshof voorlopig vrijgelaten. De rechtbank in Middelburg sprak de verdachte eerder vrij van on tucht met een nichtje (6) maar ver oordeelde hem wel tot anderhalf jaar cel, waarvan een halfjaar voor waardelijk, voor ontucht met an der minderjarig nichtje (7). De man zat sinds juli vorig jaar vast. De man ontkent echter ook die on tucht en ging in hoger beroep. De voorwaarde die het hof aan de foto's Wendy van den Hurk vrijlating heeft gesteld is dat de ver- van het 14-jarige meisje zijn overi gens bekend: drie jongens uit Yer- seke van tussen de 13 en 14 jaar oud. Naar de pestkoppen van de 16-jarige jongen die is mishandeld wordt door de politie nog onder zoek verricht. Ook gisteren was daarover nog niets bekend. Dat de slachtoffers in de gerefor meerde hoek gezocht moeten wor den, wil ook coordinator commu nicatie Peter Smit van de reforma torische scholengemeenschap het Calvijn College in Goes noch ont kennen, noch bevestigen. „Het zou kunnen", is het enige dat hij er over kwijt wil. „Maar het is vooral betreurenswaardig dat het gebeurt. Het is overigens geen nieuw verschijnsel, vorig jaar wa ren er ook meldingen en heeft de politie gecontroleerd. Het begint met spugen, en dan gaat het lang zaam van kwaad tot erger." Zon der op individuele gevallen in te willen gaan, meldt hij wel dat de school meldingen van leerlingen uiterst serieus neemt. „Er is een standaardprocedure. Leerlingen met problemen bij één vertrou wenspersoon bij de politie kun nen melden. Media verwijzen we ook naar de politie." Adere middelbare scholen van Goes melden overi gens geen problemen te hebben gehad. Rector Jos Brand van het Ostrea College had het nieuws zelfs nog niet gehoord. „We gaan er op school dus niets mee doen. Met twee incidenten is nog niet gezegd dat er een trend is ontstaan. Actie lijkt me dan ook overdreven. De politie legt een ver band dat ik nog niet leg." Ook bij het reformatorische Hoornbeeck College in Goes niets gehoord van leerlingen die zijn gepest. „Onze studenten zijn 16,17,18,19, 20 jaar oud. Die zijn daar waarschijnlijk te oud voor. Maar ook daar hebben ze wel beleid voor jongeren die wat hebben meegemaakt. „We ge ven ze altijd mee: 'walk away from trouble' en heb je problemen? Meld het. Ouders kunnen ook al tijd bellen. We hebben een korte lijn met gemeente en politie, voor als er wat is." DE GOEDKOOPSTE VAN ZEELAND DEZE WEEK: Ananas per stuk €1,00 Courgettes 2 stuks €1,00 Komkommers 2 stuks€1,00 Bospeen per bos1,00 Kropsla 2 kroppen€1,00 Radijs 2 bossen€1,00 Peze week: U VINDT ONS OP DE WEEKMARKT: GOES Dinsdag 07.30- 16.00 KAPELLE Dinsdag 07.30-12.00 MIDDELBURG Donderdag 07.30 - 16.30 VLISSINGEN Vrijdag 07.30 - 16.30 Tevens kunt u dagelijks terecht in onze winkel in Kapelle (naast de Aldi)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23