«5 MicMec nog lang Dethon vreest verlies distributie pakketpost 2oI zeeland Politie houdt jonge Voor duizenden euro's antiek uit winkel gestolen DE POOTER UITZENDBUREAU DE POOTER ZOEKT ADMINISTRATIEVE KRACHTEN VOOR HET SERVICE CENTER VAN DOW (BPSC). MILIEUEDUCATIE Vlissings team op zoek naar TNT denkt aan opheffen van sorteren postpakketten in Terneuzen dinsdag 22 juni 2010 CADZAND - Uit een winkel in Cad- zand is zaterdagmiddag voor dui zenden euro's aan antieke spullen gestolen. De politie heeft dit be kend gemaakt. De diefstal moet zaterdag binnen een kwartier gebeurd zijn, tussen vier uur en kwart over vier. De winkeleigenaar was op dat mo ment even achterin zijn pand be zig. De winkel was op dat mo ment gewoon open. De dieven hebben van de korte af wezigheid van de eigenaar gebruik gemaakt om hun slag te slaan. door Eugène Verstraeten terneuzen - Arbeidsre-integratie- bedrijf Dethon maakt zich bij TNT sterk voor het behoud van het distributiecentrum voor pak- ketpost in Zeeuws-Vlaanderen. Het sorteren van pakketten in Ter neuzen gebeurt nu door Dethon. De vrees is dat TNT daar binnen een jaar of vijf mee stopt in het ka der van de plannen om de pakket dienst te herstructureren. Volgens algemeen directeur Edwin van den Berghen raakt Dethon hoe dan ook de expresdienst van TNT voor Zeeuws-Vlaanderen kwijt. Postpakketten die snel be zorgd moeten worden, werden tot nu toe vanuit Bergen op Zoom of Roosendaal naar Terneuzen ge bracht, waar ze door Dethon wer den bezorgd op het postadres. „Die distributie gaat voor Oost- Zeeuws-Vlaanderen via Boom bij Antwerpen en voor het westen via Kortrijk", zegt Van den Berghen. „We zouden de pakketten dan zelf moeten ophalen. Dat betekent dat we met een lege auto heen moe ten rijden en dat we dus wat kos ten betreft nooit kunnen concurre ren met andere bedrijven. Geluk kig vormt de expresdienst maar een klein deel van onze omzet." Erger zou het zijn als het distribu tiecentrum voor pakketpost wordt opgedoekt. Nu worden de pakket ten in Terneuzen door Dethon ge sorteerd op postcode en adres en vervolgens bezorgd. In de toe komst zouden de pakketten echter al gesorteerd op route in Goes aan komen, waarna Dethon wel de ver- UITZENDBUREAU Productie schedulers We zoeken meerdere productie schedulers voor BPSC, het nieuwe service center van Dow Benelux in Terneuzen. In deze functie staat U in voor Dagelijkse productie scheduling van producten voor fabrieken van Dow, aan de hand van de aanwezige voorraad, klantorders en het uitvoeren van voorraad management Monitoren van opvolgen van productie orders en klantorders Voorraad problemen opvolgen en oplossen in samenwerking met de productie afdeling, marketing en customer service Communicatie rond productie productleveringen met interne externe partijen Een rol met verantwoordelijkheden uitvoerbaar binnen de gestelde business richtlijnen Customer service agents Voor het nieuwe service center van Dow in Terneuzen zoeken we meerdere customer service agents. In deze nieuwe functie levert U service aan klanten via telefoon of per e-mails die vragen hebben met betrekking tot product informatie. U communiceert telefonisch en via de e-mail met klanten en ook met interne Dow diensten. Er wordt een interne training voorzien met een periode van 3 maanden. Profiel We zoeken kandidaten met minimaal MB04 niveau opleiding. Goede kennis van Engels is vereist (kennis van overige vreemde talen zoals Duits, Frans, Spaans, etc is een pluspunt). PC vaardigheid is vereist (kennis van MS Office en SAP is een pluspunt). Wat bieden we Een baan voor langere periode (met eventueel kans op een vaste baan), een marktconform salaris, reiskosten (en evt tunnelkosten), mogelijkheid tot collectieve zorgverzekering. Reageren kan via info8deoooter.nl of telefonisch via 0115 562230 (contactpersoon Frank Chapelier of Timmie de Pooter). spreiding ervan in Zeeuws-Vlaan deren blijft verzorgen. Van den Berghen: „Als we die sor- teeractiviteiten kwijtraken, scheelt ons dat omzet en betekent het ook minder werk voor onze doelgroep, de laag geschoolde mensen." Hij schat dat zo'n twintig werknemers van Dethon betrokken zijn bij het sorteren van postpakketten. „Niet continu, maar wel dagelijks iedere ochtend een aantal uren." Het is nog niet zeker of de her structureringsplannen bij TNT doorgaan. Als dat zo is, en daar gaan ze bij Dethon van uit, zou dat tegen 2016 zijn. Van den Berg hen: „Daarom gaan ons nu al warm lopen. We willen proberen bij TNT te bereiken dat het distri butiecentrum voor pakketpost in Terneuzen behouden blijft." De dames van MicMec zijn te rug van Ambon. Ze zitten weer gewoon tussen de kikkertjes in de Vlissingse Korenbloemlaan. Uit te puffen, want het was heel intensief. Maar ook heel lonend. En nog lang niet klaar. door Wendy van den Hurk Hónderden leerkrach ten hebben Els van den Kerkhof, Ada Li- lipaly en Mary de Li ma voor de klas ge had. Van het Vlissingse team leer den zij hoe ze hun verplichte uur tje milieules wekelijks kunnen in vullen. Lilipaly schreef de lesstof, Van den Kerkhof legde uit, De Li ma vertaalde. De leerkrachten vonden het alle maal prachtig - alleen al omdat ze zo'n mooie multomap kregen en een certificaat tot besluit. Ze ston den te popelen om ermee aan de slag te gaan. „Ze bleken veel strijd lustiger dan de ambtenaren van het gemeentehuis", zegt Van den Kerkhof „Ze zien dat een beter mi lieu bij hen begint. Ze willen écht dat Ambon schoner wordt, en zijn bereid daar veel voor te doen." Toch zijn die ambtenaren ook no dig: op Ambon bestaat amper een vuilophaalsysteem. Maar ambtena ren hebben de dames niet gespro ken. „Daar kwamen wij niet voor. Dat is een taak van de gemeente. Leerkrachten kunnen de gemeen te aansporen om maatregelen te treffen. Die zal hen heus niet voor gek laten staan, samen met al die kinderen." Want die trokken op Wereldafval- dag, 23 april, massaal door de stra ten van de Molukse hoofdstad om hun groene ongenoegen te uiten. Met bezems en vuilniszakken rie pen de 2300 kinderen om een be ter beleid, nadat ze 's morgens al stranden hadden schoongemaakt. En toen Lilipaly op het eiland Sa- parua haar schoonfamilie bezocht, vroeg de dominee direct of zij het MicMec-verhaal voor haar kerk wil de houden. Snel liet ze nog even een paar honderd folders drukken en die zondag hoorden driehon derd mensen, die gewend zijn hun afval in de natuur te dumpen, hoe het anders kan. Zij voelt de vooruitgang. „We berei ken steeds meer mensen. En die mensen vertellen het door aan an dere mensen. Zo hadden wij op de cursus zelf in eerste instantie maar 23 green guru's, zoals de milieuleer krachten worden genoemd, maar uiteindelijk hebben we van elke school enkele leerkrachten voor ons gehad. Elke school op Ambon, en dat zijn er 195, heeft nu zijn ei gen lesmateriaal." En hoe zit het met die leskisten, waarvan de Zeeuwse stagiairs zei den dat ze niet worden gebruikt? „Die hadden ze moeten versprei den, maar dat is er niet van geko men", verdedigt Van den Kerkhof. „Gewoon, omdat ze het hartstikke druk hebben. Bovendien was er meer scholing nodig en daar heb ben we hard aan gewerkt. Intus sen heeft elke school een leskist. Ze moeten het alleen nog wel zelf aanvullen. Maar ze kunnen best zelf een wormenbakje maken." Preventie is het sleutel woord op de fietsroute van scholieren tussen Yer- seke, Kapelle en Goes, zegt politiewoordvoerster Mirja Vis. Sinds de twee incidenten van vori ge week waarbij jongeren op hun fiets zijn lastig gevallen door een clubje van drie jongens wil de poli tie de komende tijd in de ochtend uren extra patrouilleren. Die extra controles zijn overigens niets nieuws, zegt ze er direct bij. „Het is bij ons een bekende route. Vorig jaar zijn we ook extra gaan controleren en dat werkte heel goed. Vanochtend is het ook weer goed gegaan, er waren gelukkig geen incidenten. Als we merken dat er eentje begint met treiteren, halen we hem of haar eruit en be ginnen we een gesprek. We spre ken ze ook aan op school." Van extra voorlichtingslessen door de politie op middelbare scholen in Goes, zoals door een journalist werd opgetekend, is overigens geen sprake. „Dat heb ik ook nooit Hoe lang de controles door zullen gaan, kan ze niet zeggen. Ook wil ze niets kwijt over de beweegrede nen van de daders. Volgens som migen zouden vooral gereformeer de jongeren mikpunt zijn. „Dat heb ik niet gevraagd en lijkt me niet relevant. Het gaat om twee in cidenten. Daar kun je geen conclu sies uit trekken." De treiteraars Els van den Kerkhof (links) traint

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 22